gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

ARPACIK nedir

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

ARPACIK
    Gözkapağı kenarlarındaki bir yağ bezi iltihabıdır. Genellikle etken, stafilokok bakterisidir.

Belirtileri:

Arpacığın çıkacağı yerde kızarıklık, acıma ve yanma vardır.

Tedavi:

Apse ortasındaki kirpiğin çıkarılması, sıcak pansuman yeterli tedavidir, ama iltihabın yayılmasını önlemek amacıyla antibiyotik1i göz merhemleri kullanılmalıdır

2. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0
    Arpacika karsi ben Papatya cayi kullaniyorum. Bir sallama cayi atip icine, 5 dakka fln dinlenmeye birakiyorum. Daha sonra ilikken / veyahut gözü yakmayacak derecede sicakken, bir pamuka döküp, disa dogru siliyorum.
    Önemli olan: pamuku veyahut mendili bir kere kullanmaktir (ters cevirip orasinida kullanabilirsiniz tabiikide).

Bunu 5-6 kere uyguluyorum günde ve bir kac güne iyilesiyor hemen.

En önemliside: Gözlerimizi ellerimizle cok ellemememiz lazim. Cünkü bakterileri öyle bulastiriyoruz :)

ARPACIK nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arpacık..

Arpacık..

hamilelikte arpacık rüyada gözde arpacık çıkması İki türü vardır. Dış Arpacık: Gözkapağının dışında kirpiklere bağlı yağ bezleri vardır. Bunlar, gözün yüzeyini koruyan yağı salgılarlar. Bazen salgı bezi kanalı tıkanır ve içerde kalan bakteriler “dış” arpacığa neden olurlar. İç Arpacıközkapağının içinde de, “meibom bezleri” denen bir dizi bez vardır. Bunlar da yağ bezleridir,gözkapağının arka...
  2. Arpacık

Arpacık

Rüyasında gözünde arpacık çıktığını gören insan, hatırı sayılır bir para alacak ve bunun için uğraşmaya, çalışmaya da gerek kalmayacaktır.
  3. Arpacık nedir?

Arpacık nedir?

gebelikte arpacık bebeklerde arpacık hamilelikte çocuklarda Arpacık nedir? Arpacık, kirpik kökündeki enfeksiyon nedeniyle alt ya da üst göz kapağında oluşan, içi irin dolu, sızılı şişliktir. Bazı arpacıklar kendi kendine kuruyup yok olur; çoğu ise bir haftada patlar ve sızısı azalır. Belirtiler: • Göz kapağında kırmızı, ağrı uyandıran şişlik • Şişliğin ortasında içinin irin dolu...
  4. Gözdeki arpacığa ne iyi gelir?

Gözdeki arpacığa ne iyi gelir?

göz arpacığı nedir,gözdeki arpacık nasıl geçer,gözde arpacık çıkmasının nedenleri,gözdeki arpacığa sarımsak iyi gelirmi,arpacık tedavisi hakkında bilgiler Arpacık göz kapağında görülen, genellikle kirpik diplerindeki bir enfeksiyonun yol açtığı, sivilce benzeri şişliktir. Bu şişlik aslında irin dolu bir apsedir ve çoğu kişide stafilokok adlı bakterinin yol açtığı göz enfeksiyonundan...
  5. Arpacık neden olur ?

Arpacık neden olur ?

gözde arpacık niye olur,arpacık niye çıkar,arpacık neden olur,arpacık nasıl tedavi edilir,arpacık nasıl geçer,arpacık tedavisi,arpacık nasıl geçer Gözünüzü her kırptığınızda göz kapağınızda bir acı hissetmeye başladınız. Aynaya baktınız ve kirpiklerinizin dibinde kırmızı bir şişlik gördünüz. Daha önce gözünde arpacık çıkmış olan kişilere bu belirtiler hemen tanıdık gelecektir. Ağrısı,...

Sayfayı Paylaş