gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Arş-ı ala

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İnsan için olmuş ve olacaklar, Ehil kimse için önemli memuriyete delalet eder.

Arş-ı ala konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taklidi Yapılamayan Altın Kur'an-ı Kerim

Taklidi Yapılamayan Altın Kur'an-ı Kerim

altın kuran rüyada altın kuran görmek Moskova'daki Puşkin müzesinde, yüksek ayar altından yapılmış Kur'an-ı Kerim sergileniyor. 162 sayfadan oluşan 14 kilogram ağırlığındaki benzersiz kitabın, Rusya Maliye Bakanlığına bağlı Moskova Darphanesinde hazırlanması için bir buçuk yıl aralıksız çalışma yapıldığı açıklandı. Değerinin 5,9 milyon dolar olduğu kaydedilen altın kitabın, 8. yüzyıldan...
  2. Arş

Arş

Alimlerin tarifine göre, arsi görmek her durumda hayirdir. Ünlü yorumcular söyle diyorlar: Ars, memleketin büyükleri ve idarecileri ile yorumlanir. Arsi süslü ve bezenmis olarak görmek, büyük bir kisinin yakini olup, ondan hayir ve menfaat saglamaya ve bir menfaate erismege delalet eder. Arsi, çesitli renklerle boyanmis görmek, bilginlerden büyük bir kisiyle dost olup, ondan hayir ve hasenata...
  3. Itır

Itır

(Çobanignesi / Turnagagasi / Pelargonium odoratissimum / Geranium) Sardunyagillerden, yapraklari güzel kokulu, çiçekleri türlü renklerde bir süs bitkisidir. Kumlu topraklarda yetisir. Yesil kisimlari tüylü ve oyalidir. Çogunun çiçekleri pembe veya beyaz renktedir. Losyon yapiminda kullanilir. Kullanildigi yerler: Cildi güzellestirir. Ishali keser. Bogaz agrilarini giderir. Mide ve barsak...
  4. Arşın

Arşın

Arşın -------------------------------------------------------------------------------- Metrenin resmen kabulüne kadar kullanılmış olan ölçülerden birinin adı idi. Bu makamda "Zira" tabiri de kullanılırdı. O zamanlar metreye "Zira-i aşari" denilirdi. Türkiye'de yakın tarihe kadar kullanılmış olan arşın, üç çeşittir. Çarşı arşını 68 cm. olup kumaş ve benzerini...
  5. Kenzül arş duası ve fazileti

Kenzül arş duası ve fazileti

Kenzül arş duası ve fazileti Kenzül arş duası ve anlamı hakkında bilgi rica ediyorum. Merhaba arkadaşlar ben Kenzül arş duası ve fazileti hakkında bilgi edinmek istiyorum, konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlarıma şimdiden tşklerimi iletiyorum.

Sayfayı Paylaş