gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Arsa Alırken Dikkat Edin

Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bir arazinin imar durumunu bulunduğu bölge, çevresinde göl olup olmadığı, yola olan cephesi gibi hususlar belirler. Alınması planlanan arazinin imar durumunu, bağlı bulunulan belediyenin imar işleri bölümünden veya alacağınız arazi belediye sınırları içerisinde değil ise il imar müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.
    2-Arazinin Satın Alınma Durumu

Bir arazi alınırken arazinin sahibinin kontrol edilmesi ve arazinin yetkili kişilerden alınması gereklidir. Ayrıca, alıcı, TC. vatandaşı değil ise her yerde arazi alması mümkün değildir. Bir araziyi almak için girişimde bulunmadan önce alıcının bağlı bulunduğu konsolosluğa başvurarak Türkiye içerisinde mülk sahibi olup olamayacağını ve eğer olabiliyor ise nerelerde mülk sahibi olabileceğini öğrenmesi gerekmektedir.

NOT : Türkiye Cumhuriyeti Sınırları içerisinde devlete ait olmayan tüm araziler Tapu Kütüğüne bağlıdır. Eğer satılmak istenen arazi tapusuz ise, bu durum, arazinin aslında devlete ait olduğunun ve teklif eden kişinin sadece kullanım hakkına sahip olduğunun açık bir göstergesidir. Bu türdeki bir araziyi kanunen satın almak mümkün olmayıp, sadece kullanım hakkı devredilir. Kullanım hakkı mutlak bir hak olmayıp, kullanım hakkının devralındığı durumlarda alıcının konumu devletin arazisinin işgalcisi olmaktan öteye gitmez.

Arsa Alırken Dikkat Edin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayakkabı alırken bunlara dikkat edin!

Ayakkabı alırken bunlara dikkat edin!

* Ayakkabılarınızı akşama doğru alın. Gün boyu ayaklarınıza yük bindiği için akşama doğru ayaklar şişer ve genişler. Akşam alınan ayakkabı rahat ise, gün boyu giydiğinizde de sizi rahatsız etmez. * Ayakkabı alırken her iki ayağa da denenmeli. Çoğu kişide, iki ayağın boyu aynı değildir. * Burkulmaları önlemek için geniş ve kısa topukları tercih edin. Ayakkabının topuk yüksekliği 2.5 cm'yi...
  2. Kaş alırken bunlara dikkat edin!!

Kaş alırken bunlara dikkat edin!!

güzel kaş alan kuaförler en iyi kaş alan kuaför en güzel kuaför iyi kuaförler istanbul Benim size tavsiyem kaşınızı iyi bir kuaförde aldırın kendiniz almayın yoksa sonradan siz üzülürüsünüz:Dkendimden biliyorum:Ddersimi aldım artıkın kuaföre gidiyorum:DAma ben iyi kaş alırım diyorsanız o zaman bunlara dikkat edin:) Kaş almayı hafife almayın kaş şeklinizin ruhunuzu ve duygularınızı...
  3. Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin.

Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin.

Saç düzleştiricileri alırken dikkat edin. Plakları seramik ve iyon özellikli olsun. Saç stilinize göre belirliyor ve saçlarınızı ona göre düzleştiriyor. Dün kendime bir tane alayım diye baktım birkaç alete ve fiyat baktım öğrendim, markalar ve benzeri şeyler. Eve geldim ve evden de markaları modelleri araştırdım kullananların yorumlarını okudum. Bir iki önemli özellik işte mutlaka minimum...
  4. Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

Arsa alırken nelere dikkat edilmeli ? Arkadaşlar selam ben bir arsa almayı dülşünüyorum Arsa alırken nelere dikkat edilmeli bu konudada sizden bilgi istiyorum
  5. Çikolata Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Çikolata Alırken Bunlara Dikkat Edin!

çikolatanın kalori miktarı, çikolata kilo yaparmı, çikolatanın kalori miktarları Birçok bayan gibi benim de vazgeçemediğim lezzet ve yediğimde oldukça mutlu olduğum çikolata, bazen basit bir atıştırmalık gibi görünsede kilo olarak tehlike yaratabiliyor. Çikolata alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar hakkın da sizlere merak ettiğiniz bilgileri paylaşıyoruz. Siz de çok sık...

Sayfayı Paylaş