gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

artemis tapınağı hakkında bilgi verirmisiniz

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bana da yardım edin ne olur, artemis tapınağı hakkında bilgi toplamam gerekiyor acilen yazıp yarın götürmem lazım. Bilgi var mı forumunuzda?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Artemis Tapınağı, aynı zamanda Diana Tapınağı olarak da bilinir. Tanrıça Artemis'e ithaf edilmiş tapınak Efes'te milattan önce 550 yıllarında tamamlanmıştır. Tapınak tamamen mermerden inşa edilmiştir. Dünyanın yedi harikasından biri sayılan tapınaktan geriye bugün sadece bir iki mermer parçası kalmıştır. Türkiye'deki antik kent Selçuk İzmir'de bulunmaktadır.

Artemis Tapınağı Efes bölgesinin ekonomik olarak güçlü bir bölgesinde yer almaktaydı ve tüccarlar ve Anadolu'nun her yerinden yolcular tarafından ziyaret edilmekteydi. Tapınak birçok inanıştan etkilenmiştir ve birçok farklı dinden insan için bir inanç sembolü olmuştur. Efesliler Kibele'ye taparlardı ve inançlarının büyük bir kısmını Artemis'e de dahil ettiler. Artemis Kibele, Romalı karşıtı Diana'dan çok farklı bir şekil aldı. Artemis kültü uzak diyarlardan binlerce tapanı çekti. Hepsi bu yerde bir araya gelip ona taparlardı.

artemis tapınağı hakkında bilgi verirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Artemis Tapınağı

Artemis Tapınağı

(Dünyanın Yedi Harikası) Artemis Tapınağı bugün İzmir kentine 50 km. uzaklıkta bulunan Efes’te inşa edilmiştir.Efes’teki bu tapınak, bereket tanrısı Artemis için yapılmış. Tapınaktaki kaynak milattan önce 700’lerde, tapınak milattan önce 550’de Lidya kralı Croesus’un isteği ile yapılmış. Dönemin en yetenekli heykeltıraşlarının yaptığı bronz ve mermer heykellerle dolu, 90 metre yükseklikte ve...
  2. Artemis tapınağı

Artemis tapınağı

artemis tapınağı hangi uygarlığa ait kibele hangi uygarlığa aittir artemis tapınağı aittir bereket tanrıçası kibele Bizanslı Philon "Babil'in asma bahçelerini, Olimpos'taki Zeus Heykelini, Rodos Kolossusu'nu, yüksek piramitlerin kudretli işçiliğini ve Mausoleus'in mezarını gördüm. Ama bulutlara doğru yükselen Efes'teki tapınağı gördüğümde, diğerlerinin tümünün gölgede kaldığını...
  3. evernote hakkında bilgi verirmisiniz

evernote hakkında bilgi verirmisiniz

Selamlar. Akıllı telefonlarda kullanılabilen evernote uygulaması hakkında bilgiler arıyorum yardım edecek biri var mı?
  4. Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz nedir? Neden kutlanır? Ne bayramıdır? Hiç fikrim yok bilgi verirseniz sevinirim..
  5. Hocalı Katliamı hakkında bilgi verirmisiniz..

Hocalı Katliamı hakkında bilgi verirmisiniz..

Yıllar yıllar önce Ermenilerin Türkleri doğradığı Hocalı Katliamı hakkında ayrıntılı bilgi rica ediyorum sizlerden.Bu gün yıldönümü. Mekanları cennet olsun...

Sayfayı Paylaş