gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Artık güneşten kaçmamıza gerek kalmadı

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Artık güneşten korkmanıza gerek kalmadı. Neden mi??? İşte ayrıntılar...
    Avustralyalı bilim adamı Queensland Üniversitesi görevlisi Ian Frazer, deri kanseri için geliştirdiği aşının hayvanlarda başarılı olduğunu, 5-10 yıl içinde insanlarda da uygulanabileceğini bildirdi. Frazer, 2009'dan itibaren aşının insanlar üzerinde deneneceğini belirtti. Frazer, 'Gardasil' isimli aşının 10-12 yaş arası çocuklarda, ileride karşılaşabilecekleri deri kanseri hastalığını engellemek için kullanılacağını söyledi.

GÜNEŞTE SERE SERPE

Yeni aşı, normal hücreleri kanser hüclerine çeviren 'papillomavirus' isimli virüsü hedef alıyor. Virüsün hangi deri kanseri hastalıklarına yol açtığının henüz bilinmediğini belirten Frazer, "Bütün kariyerim, papillomavirus ile kanser hastalıkları arasındaki bağlantıyı çözmeye odaklandı. Bu virüs, bütün dünyadaki kanser çeşitlerinin en az yüzde 5’iyle ilintili. Aşı başarılı olursa, insanların kendilerini güneşten korumalarına gerek kalmayacak" dedi.
    alıntı

Artık güneşten kaçmamıza gerek kalmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Artık eski ben kalmadı ki

Artık eski ben kalmadı ki

Hayatima giriyorsun.Baz i seyleri kendi görüsüne göre yorumluyorsun. Kafami allakbullak edip bütün dikkati kendi üzerine çekiyorsun. Kiziyorum. Bana kendinden çok deger veriyorsun.Ban a sevgiyi paylasmayi dostlugu aski ögretiyorsun beni bencillikten koruyorsun. Seviniyorum.Be nim için birçok seyden vazgeçip birçok sey yapiyorsun.Ben i kendine baglayip alistiriyorsun .Veriyorsun...
  2. Ücret bordrolarını imzalatmanıza artık  gerek yok

Ücret bordrolarını imzalatmanıza artık gerek yok

Arkadaşlar biliyorsunuz çalışanların her ay maaşalarını öderken bordrolarınıda imzalattırmak zorundaydık. İlerde İşçinin işverene açacağı dava yada hak ta delil olarak sunabiliyorduk. Oysa şuan Ücretlerin bankaya yatırılması ücretin ödendiğini gösterdiğinden, ücret bordosunu işçiye imzalatmanıza gerek yok. Ancak, ücret bordosu Vergi Usul Kanununun 238 nci maddesince düzenlenmesi zorunlu...
  3. Artık Lastiklerde Havaya Gerek Kalmayacak !

Artık Lastiklerde Havaya Gerek Kalmayacak !

otomobil lastiği otomobil lastikleri havasız lastik Başlığı okuyunca şaşırdınız değil mi melekler :D:D Acele işiniz varken, kapının önünde arabanızın lastiklerinin indiğimni görmeniz, iki dirhem bir çekirdek giyiminizle, eğer başında kimse yoksa bir benzinciye gidip lastik şişirmenize gerek kalmayacak artık :D:D Nasıl mı ? Bir lastik firmasının yol ortasında kalma sorununu sona erdirmek...
  4. Artık Dersanelere Gerek Kalmayacak

Artık Dersanelere Gerek Kalmayacak

Dershaneleri Kapatacak 6 Karar Dershaneleri Kapatacak 6 Radikal Karar Sevgili melekler, 4+4+4 sistemi ile eğitime geçilmesine günler kala dersanelerin de kapatılması gündeme geldi. İşte Dershaneleri Kapatacak 6 Radikal Karar ve haberin detayları... Son dönemin en çok dikkat çeken kararlarından biri de çalışmaları devam eden dershaneleri kapatacak olan uygulama. Yeni...

Sayfayı Paylaş