gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

artık kötü anılarımızı beynimizden silebilecekmiyiz

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Jim Carrey ile Kate Winslet'in başrolünü oynadıkları Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan) filmi gerçek olabilecek.
    ABD’li bilim adamları kötü anıları silecek bir yöntem bulduklarını açıkladı. Georgia Tıp Fakültesi’nde fareler üzerinde yapılan deneylerde, beyne zarar verilmeden farelerin hafızaları silindi. Belli anıları hızla silebilen bir moleküler mekanizma oluşturan bilim adamları, deneylerde farelere belli bir acı olay hatırlatırken, aynı zamanda aşırı düzeyde protein salgılamalarını sağladı ve söz konusu acı anının tamamen silindiğini gözledi.
    BÜYÜK HASARLARA SON
    Bilim adamları, beyindeki belli bir protein kullanılarak uygulanan yöntemin, günün birinde, insanların başlarından geçen travmaları unutmalarına yardımcı olabileceğini belirtiyorlar. Acı olanlar da dahil, anılar, insanın öğrenme sürecinde önemli rol oynuyor. Ancak bazı kişiler için travmatik olayların hatırlanması, hayatlarında son derece büyük hasarlar yaratabiliyor. Bilim adamları, uzun erimde insanlarda da travmatik ve ürkütücü anıları silebilecek bir ilaç geliştirilebileceğini belirtti.
    ASKERLERE DE FAYDASI OLACAK
    Georgia Beyin ve Davranış Keşfi Enstitüsüínden Dr. Joe Tsien, ilerki yıllarda geliştirilebilecek teknikle, savaştan dönen askerlerin travmatik anıları unutmalarına yardımcı olunabileceğini söyledi.
    AA

2. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: artık kötü anılarımızı beynimizden silebilecekmiyiz
    ay keşke öle bir şey olsa..paylaşım için teşşekürlerr

artık kötü anılarımızı beynimizden silebilecekmiyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşar Alptekin'den çarpıcı açıklamalar Zamanında kötü şeyler yaptım ama artık temizim

Yaşar Alptekin'den çarpıcı açıklamalar Zamanında kötü şeyler yaptım ama artık temizim

yaşar alptekin kızı Bir dönem podyumun aranılan isimlerinden olan Yaşar Alptekin, yaşamında yepyeni bir sayfa açtı. Şov dünyasından uzaklaşan ve kendine yeni bir yol çizip Hac'ca giden Yaşar Alptekin, ardında bıraktığı yaşam tarzından pişmanlık duyduğunu belirtti. Kızı Ayris ile birlikte yaşadığı evinin kapılarını Kelebek'e açan Yaşar Alptekin, "Eski arkadaşlarımdan kopmadım, Hepsi...
  2. bu ara kötüyüm ben ya...

bu ara kötüyüm ben ya...

valla canım çok sıkkın bu ara ya hep başım ağrıyor çok gerginim oğlumda çok üzüyor bu kışı nasıl geçireceğiz bakalım evde yazın en azından hep dışarıdayız burda arkadaşımda yok kafa dengi çok monoton bir hayatım var ya allahtan yaramazda olsa sıpam sıpagetti canım oğlum var çok kızdırıyor beni ama genede severken boğacam çok tatlı bana göre.sizde benim gibi moraliniz bozuk umutsuz musunuz
  3. kötü anıları silen ilaç...

kötü anıları silen ilaç...

ayyy bunu duyunca inanamadım ama benceee güzelll olmuşşş peki ya siz? ne düşünüyorsunuz bu konudaa... Bilim adamları, insan hafızasındaki acı ve korku veren, kötü anıları silen bir ilaç geliştirdiğini açıkladılar. Uzmanlar ise ilacın büyük bir etik tartışmasına yol açacağına işaret ediyor. Uzmanlara göre, pek çok kesim, insanı insan yapanın yaşadığı acılar olduğunu ileri sürerek, ilaca...
  4. Beynin  Sırları !

Beynin Sırları !

beyin, beyin yapisi, beynimiz, beynin sirlari, beynimiz ile ilgili konuyu okumaktasiniz Merhaba Melekler, Mukemmel bir uyumla calisan ve herseyimizi yoneten beynimizle ile ilgili yaziyi sizlerle paylasmak istedim; Beyin hayatımızın en büyük, en önemli organı ve benliğimizin merkezidir.Kâinattaki en gelişmiş ve mükemmel yapı olan beyin, bütün hareketlerimizde, düşüncelerimizde,...
  5. Terapi İle Kötü Anılar Silinebilirmi

Terapi İle Kötü Anılar Silinebilirmi

Terapi İle Kötü Anılar Silinebilirmi arkadaşlar ne dersiniz bu konuda bir fikriniz var mı :S

Sayfayı Paylaş