gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

artık kürtaj muayenehanelerde yasaklanıyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kürtaj meraklılarına kapak olsun, artık muayenehanede paralar dökerek sabilerin canını alamayacaksınız. Haberi aynen buraya kopyalıyorum..
    Sağlık Bakanlığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı, Üreme Sağlığı Yasa Taslağı'na ilişkin çalışmalarını tamamlıyor.Bakanlar Kurulu'na sunum yapılan öneri üzerinde bir miktar daha çalışılacak.Taslakta öncelikle kürtaj ile ilgili tanımlara yer veriliyor.Bakan Akdağ, kürtajın bir aile planlaması ve çocuk sayısı kontrol yöntemi olarak kullanılmamasını gerektiğini düşünüyor.

Kürtaj yasağına uymayan muayenehanelere ise etkin yaptırımların geleceği belirtildi.

1 Ocak 2013 tarihinden itibaren ise Türkiye, yeni bir sistemle tanışıyor. Sağlık net 2 veri projesiyle hastaların tüm bilgileri kayıt altına alınacak. Özel hastane ve muayenehanelerdeki hekimler de hastaya ait bilgileri bu yeni yazılım üzerinden paylaşacak.Bakan Akdağ’ın proje hakkında şunları söyledi: Bu oldukça zor bir proje, dünyada Türkiye gibi 75 milyona ulaşmış nüfusu olan herhangi bir ülkede bunu gerçekleştirebilmiş olan bir yönetim yok.Uygulama hastanın isteğine bağlı olacak.

Bakan Akdağ, kürtajın bir aile planlaması ve çocuk sayısı kontrol yöntemi olarak kullanılmamasını gerektiğini düşünüyor.Kürtaj için yasal sınır yine 10 hafta olarak kalıyor. Kürtaj başvurusu yapan kadına, riskler anlatılacak.Kürtaj, ancak tam teşekküllü hastanelerde yapılacak. Bu kapsamda muayenehanelerde kürtaj yapılmayacak.Bakan Akdağ, kürtaj yapılan kuruluşların gerekli özeni gösterecek donanıma sahip olması gerektiğini söyledi.Akdağ, muayenehanelerde bile kürtaj yapıldığını biliyoruz. İstenmeyen sonuçlarla da karşılaşılabiliyor. Bir taraftan anneyi koruyacağız, annenin haklarına istinaden bebeği koruyacağız. dedi.

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Bilgiler için teşekkür ediyoruz. Gayet yerinde bir karar olmuş :)

3. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    bu karara göre özel hastanelerde kürtaj yapamıcak yani muaynelerde doğru anladım değilmi

- - - Updated - - -

millet arayıpta bulamıyooo bulanda nasıl katlediyooo anlamıyorum

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ayşeden, muayenehanelerde kürtaj yasaklanacak. Yani 10 haftayla sınırlı olmak üzere sadece tam teşekküllü hastahanelerde yapılabilecek..

artık kürtaj muayenehanelerde yasaklanıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj

Kürtaj

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. kürtaj

kürtaj

Okunan Rüya Tabiri : Kürtaj Rüyada hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa işarettir. Bu rüya, rüyayı gören kadının yanlış bir karar almak üzere olduğunun da habercisidir.Rüyada kürtaj yaptirdigini gören bir kadinin, kocasinin emaneti olan namusuna dil uzatacak kimselerle arkadas olmasina ve Sünnet-l Seniyyeyi terketmesine isarettir.Hamile bir kadının kürtaj olması hastalığa...
  3. kürtaj...

kürtaj...

cocuk nasıl düşer istenmeyen bebek nasıl düşürülür kürtaj olmadan bebek düşer hamileyim düşürebilirim 4 aylık düşürülür Kürtaj, ana rahmindeki "cenin"* in herhangi bir dış etkiyle düşmesi. Bu, kasıtlı olarak ilaç kullanma vb. ile olabileceği gibi, korku, yüksek bir yerden düşme, döğülme, hastalık... ile de olur. Tıpta kullanılan "kürtaj" terimi ana rahminin içini kazıyarak...
  4. Kürtaj Fiyatları, Kürtaj Ücretleri

Kürtaj Fiyatları, Kürtaj Ücretleri

kürtaj fiyatları kürtaj ankara ankara fiyatları 2010 kürtaj olmak için fiyat araştırması yapan hanımlara yönelik konudur. ALLAH kimseyi bu durumda bırakmasın ama ne diyelim hayırlısı :) kürtaj fiyatları Kürtaj yalnızca ve ancak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından uygulanmalıdır. Yapılan işlem kesinlikle “gizli” kalmaktadır ve hasta haklarına saygı gösterilmelidir....
  5. kürtaj

kürtaj

benim ilk gebeligim istenmeyen bir gebelik oldugu için kürtaj oldum doktor 20 gün ilişki yasak dedi ve ben 15 inci gün ilişkiye girdim içime boşalma gibi bir durum olmadı bu durumda bir zararı olur mu yada yeniden hamile kalmış olabilirmiyim

Sayfayı Paylaş