gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Artık masal filmleri yapmak istiyorum"

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Artık masal filmleri yapmak istiyorum" [​IMG]"Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye'de" filminin Ankara galası yapıldı. Kızılay Büyülüfener Sineması'ndaki galaya, filmde de rol alan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Yapımcı Sinan Çetin ile Başkentin siyaset ve sanat dünyasından isimler katıldı. Film öncesi konuşmaya yapan Yapımcı Sinan Çetin, emek verenlere ve katıldığı için Demirel'e teşekkür etti. Çetin, gençliğinde Süleyman Demirel'in yüzünü kara kalem olarak çok çalıştığını, bu yüzden de ezbere bildiğini söyledi.

Yönetmen Zeki Alasya da tiyatro yaparken çok hicvettikleri halde o günden bugüne kendisinden "yardım ve korumasını esirgemeyen" Demirel'e teşekkür etti. Filmin 3.5 yıl aradan sonra seyredileceğini belirten Alasya, ancak zamanlaması önemli olan bu filmin "iyi niyetli, özveriyi ortaya koyan yumuşak" bir film olduğunu kaydetti. Daha sonra filmin Ankara'daki ilk gösterimi yapıldı. Çıkışta filmi değerlendiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, "Büyük sanatçı Sayın Zeki Alasya'yı hepiniz adına tebrik ediyorum. Arkadaşlarımı da hepiniz adına tebrik ediyorum. Kendisi zor anlar yaşadı, gördü ki cumhurbaşkanı olmak o kadar kolay birşey değil ama kendisi zor anlar yaşadığı gibi Ankara'ya da çok zor anlar yaşattı. Bunlara şahit olduk hep beraberce ve gerçekten büyük bir sanat eseri ortaya koymuştur. İçinde herşey var" dedi.

Bu arada filmin başında Sinan Çetin Demirel'in yanına giderek, oynadığı rolü çok başarılı bulduğunu söyledi. Çetin'in, "Ben size artık çok rol veririm" sözlerine Demirel, "Bunu unutma" karşılığını verdi. Çetin'in de "Hangi rolü istersiniz? Mafya babası, hayırlı işler yapan kapitalist?" demesi üzerine Demirel, hayırlı işler yapan kapitalisti tercih ettiğini bildirdi.

"HAYAL ETTİĞİMİN ÇOĞUNU YAPTIM"
    Filmin yönetmeni Zeki Alasya, yaptığı açıklamada artık masal filmleri yapmak istediğini söyledi. "Güle Güle" filminden sonra bir karar verdiğini belirten Alasya, "Artık şiddete yönelik, ülkenin acı gerçeklerini kabaca gösteren filmler yerine; yarından umutlu, hoşgörü, sevgi filmleri yapmak istiyorum. Birgün Türkiye'nin böyle günler göreceğini, Türkiye'nin bütün olumsuz şartlara rağmen, yarınlarda aydınlık umutların olacağını varsayan filmler yapmak istiyorum. Yine böyle filmler yapacağım" dedi. ;

1972'den bu yana sinemada, 1963'ten bu yana da tiyatroda çalıştığını anımsatan Alasya, şanslı bir insan olduğunu belirterek, "Hala insanlar beni tanıyor, seviyor ve benden birşeyler bekliyorlarsa, hayal ettiğim çoğu şeyi yapmış gibiyim, hayal ettiğim çoğu şeyi gerçekleştirdim" diye konuştu Alasya, 3.5 sene önce çekilmiş olmasına rağmen filmin bugüne kadar yayınlanmamasından biraz kırıldığını ama filmin yeniden seyirciyle buluşma heyecanının, bütün o kırgınlıklarını alıp götürdüğünü aktardı.

Filmin, büyük sinema teknikleri kullanılarak yapılmış bir prodüksiyon olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Alasya, filmle ilgili olarak "Son derece iddialı, son derece iddiasız, son derece sıcak, insanları anlatan bir film bu. Sevileceğini zannettiğim bir sıcaklık... Seyircide o olursa, bu bana yetecek" diye konuştu.

Artık masal filmleri yapmak istiyorum" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kariyer yapmak istiyorsanız..

Kariyer yapmak istiyorsanız..

İş arkadaşlarınızla bu 13 konuda kesinlikle konuşmayın.. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle iş arkadaşlarınızla konuşmamanız gereken 13 konuyu sıraladı: MSN internet sitesi dünyanın en ünlü kariyer uzmanlarına ve insan kaynakları uzmanlarına iş yerinde başarıya giden yolu sordu. Uzmanlar, mesleki kariyerinde yükselmek isteyenler için kesinlikle...
  2. arı peteği yapmak

arı peteği yapmak

arı yeşiyi 1- ps yi açın 2- file > new (ctrl+n) ile 500x500 boyutunda bi dosya açın(isterseniz değişik yapın ) 3- yeşik kısma çift basıp renk kısmına "F0FF00" yazın sonra kırmızı kısma fa910a yapın( veya turuncu tonda bi renk gözünüze hangisi iyi gelirse ) 4- böyle bi görüntü elinize geçmiş olmalı 5- filter>texture> stainad grass 6- cell size 6 ( en ideal...
  3. Ferzan Özpetek "Türkiye'de Film Yapmak İstiyorum"

Ferzan Özpetek "Türkiye'de Film Yapmak İstiyorum"

'SEZEN AKSU BENİ ETKİLİYOR' İTALYA’DA YAPTIĞI FİLMLERLE ADINDAN SÖZ ETTİREN VE ÖNEMLİ BAŞARILAR KAZANAN TÜRK YÖNETMEN FERZAN ÖZPETEK, TÜRKİYE’DE FİLM YAPMAYI ÇOK İSTEDİĞİNİ İFADE ETTİ. CNN Türk’te yayınlanan 360 Derece programında, Şirin Payzın’ın konuğu İtalya’da yaptığı filmlerle büyük başarı kazanan Türk yönetmen Ferzan Özpetek oldu. Ünlü yönetmen yeni filmi ‘Mükemmel Bir Gün’ hakkında...
  4. Artık Masalımın Kahramanı yok

Artık Masalımın Kahramanı yok

masalımın kahramanı . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Yakışıyordun benim masalıma, Sen benim Kahramanımdın... İyi geliyordun acıyan yanlarıma, Sen benim dermanımdın. Sıcak Ekmek Kokusu gibi, Baba Evi Uykusu gibi.. Ya Giderse, korkusu gibi, Ne Güzeldin Sen içimde... Gitmeseydin, bitmeyecektik.. Nasılda hazırdım sana inanamaya Nasılda Seviyordum seni delicesine. Ama...
  5. Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz

Hayatınızda Değişiklikmi Yapmak İstiyorsunuz

Kendinizi geliştirmek ve çevre edinmek mi istiyorsunuz. Amerikalı İnsan Kaynakları uzmanı Gabrielle Parkinson’un hazırladığı bu 10 strateji size yardımcı olabilir… 1. İşe kendinizle başlayın. Kendinize ve hayatınıza objektif olarak bakın. Kariyerinizde ilerlemek istediğiniz yola doğru ilerliyor musunuz? Hayatınız yolunda gidiyor mu? Kişisel ve kariyerinizle ilgili gelişiminize devam...

Sayfayı Paylaş