gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

artık okullarda başörtüsü serbest mi olacak ??

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Okullarda kılık kıyafet yönetmeliğinde değişiklik olduğu ve kız öğrencilerin isterlerse başörtüsü ile derse girebilecekleri söyleniyor. Bu doğru mu acaba?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Bugün resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren okullarda kıyafet serbestliği yönetmeliğine göre artık tek tip kıyafet devri kapanmış oldu. 2013-2014 eğitim öğretim yılını kapsayan yönetmeliğe göre, imam hatip okullarında sadece meslek derslerinde değil, tüm derslerde, diğer okullarda ise seçmeli Kur'an-ı Kerim dersini seçen kız öğrenciler ders işlenirken başlarını örtebilecek. Yani imam hatip okulları hariç diğer okullarda normal derslerde başörtüsü halen yasak bir konumda.

deniz-07 bunu beğendi.
artık okullarda başörtüsü serbest mi olacak ?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Başörtüsü

Başörtüsü

İffetli kadına, uzun ömürlü kiz çocuğuna , Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya, Eski ve yamalı başörtüsü yoksul kocaya, Başörtüsünün herkesin içinde açılması hata işlemeye, Başörtüsünün uçması eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocannın ona geri dönmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Örtü, Örtmek / Örtünmek.)Rüyasında başına bir başörtüsü, takan kız hemen evlenir. Yeşil...
  2. Okullarda etüt artık yasak..

Okullarda etüt artık yasak..

etütlü ilköğretim okulları istanbuldaki etütlü ilköğretim okulları okullar istanbul okullar istanbul Etütler aslında yararlıydı....... İl milli eğitim müdürlüklerine Müsteşar Muammer Yaşar Özgül imzası ile 'dikkat edilecek hususlar' konulu bir yazı gönderen Milli Eğitim Bakanlığı, ilköğretim okullarında artık 'etüt faaliyeti' yapılmaması talimatı verdi. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde...
  3. okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

okullarda kılık kıyafet artık serbest olacakmış doğru mu?

Bugün tvde haberlerde okullarda bundan böyle öğrencilerin istediği gibi giyinip okula gideceği hakkında yasa çıktığı söylendi. Hatta resmi gazetede yayınlanmış. Bu doğru mu ? Artık çocuklar serbest mi giyinecek ?
  4. okullar 31 aralık 2012 de tatil mi olacak?

okullar 31 aralık 2012 de tatil mi olacak?

Merhaba.Okullar 31 aralık pazartesi günü tatil olacak mı, hani yılbaşı ya ertesi gün ? İnş tatildir :)
  5. Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Okullarda serbest kıyafet uygulanmayacakmı?

Merhaba.Milli Eğitim Bakanı değişti biliyorsunuz. O zaman okullarda serbest kıyafet uygulaması da kalkacakmı? Yoksa eski karar geçerli mi olacak?

Sayfayı Paylaş