Artık taşıyamıyorum

MeLzö

Yeni Üye
Üye
Artık taşıyamıyorum
Bana ayrılmıs bu yaşamdan zevk almamaya basladıgımda 13 yasımdaydım.
Gün be gün anladımki hayat her zaman bir şekilde oynuyordu oynunu.
Derdime gelince artık haykırmak istiyorum kız oldugum icin utanıyorum benliğimden...
Evin tek kızıyım iki erkek kardeşim var hayatım ailem tarafından yönetilmiş kararlar alınmış gençligim çalınmış örnek olsun burdakilere izin vermesin kimse hayatını başkalarının yönetmesine!
Offf o kadar ağır geliyorki bu yük cözüm arıyorum ve aradıkçada batıyorum.Ben kimim nereye aittim yada kimlere inanmalıyım.Bugün çok duygu yüklüyüm sonunda cok hasret kaldıgım ailemin yanındayım ama anladımki bir evlilik gecmisse başından babanın evine dönmek cok agır bir yükmüş (Çaresiz kalınca anladım).

Bu nedir bilmiyorum engel olamıyorum aglamak belki tek çare.ölümü düsünmedim degil ama iki kuzum ne yapar bensiz.onlar iyiki var hayatımda yoksa ben yoktum biri beynim biri kalbim.
Forumu gezdim tozdum sıcak geldiği için derdimi paylaşmaya karar verdim umarım yanlış anlasılmam ama ınanın artık kimseye anlatamaz oldum icime kapandım 4 aydır konusmayı bile unutmusum.

Ce: Artık taşıyamıyorum

sevgili Melzö inan çok etkilendim yani üstü kapalı anlattığın kadarıyla gerçekten de dert edilecek bir şey ama unutmaki seninde dediğin gibi iki çocuk var ortada ve bu çocuklar sana muhtaç onların tek gücü sensin ve kendi çocukluğunu yada heba olmuş beyhude geçmiş yıllarını düşün ve onlar için ayakta dimdik dur ve yaşın daha çok genç ve yeni bir hayata atıl ne bileyim bişeyler yap kendin için ve çocuklar için sıkı sıkı tutun hayata ve seni kimse koparamasın.
inan seni çok iyi anlıyorum baskıcı bir ailenin kız çocuğu olmanın bedelini ben çok iyi bilirim ama ben ve ailem bir çok zor günleri aştık belki aşarken canımız çok ama çok yanmışdır ama hiç bir zaman vaz geçmedik eğer ki Rabbim bizi dünyaya göndermişse bizimde yaşamaya hakkımız vardır kimsenin sana yaşam vermesini bekleme sen şu zalim hayatta kendi payına düşen üzüntülerini gözyaşlarını tebessümlerini ve mutluluklarını söke söke al.

benim bir lafım vardır böyle durumlar için sen paspas olursan seni ezen çok olur bunu unutma seni tanımıyanı tanıma ve hayattaki payını al kim ne der kim ne düşünür umrunda olmasın sen ve o iki masum çocuk küçük bir dünya kur ve kendi dünyanın hükümdarı sultanı ol.

Ce: Artık taşıyamıyorum

melzö tam olmasada anlattığının bazı yerlerinde kendimi buldum senin kaçışın eşin olmuş ve sonra batış olmuş. iki kuzun varsa ayakta durmalısın.eskilerderler iyi kötü kocamın ekmeği diye baba evine dönmek zor olsa gerek.olmuşla ölmüşe çare yok güzelim.tek yapacağın sey evlatların için çalışıp ayakların üzerindedurmak kimseye bağımlı yaşama yoksaevlatların ezilir bu dünyaya gelmek onlar istemedi.dimdik durmalısın acı seni kamçılamalı ve inatla başarıyı kovala canım umarım herşey istediğin gibi olur:nono:

konuyu cok önceden acmışsın ama katılıyorum üstü kapalı derdini belli etmişsin... umarım o tarihten bu yana çok şey değişmiştir mutlu olmuşsundur kendine iyi bak..

Benzer Diğer Konularımız !

Geri