artık yeterr...

kır çiçeği

Yeni Üye
Üye
artık yeterr...
merhaba sizinle yıllardır çözemediğim bir sorunumu paylaşmak istiyorum.ben on sene süren içki ve dayak yüzünden biten bir evliliğin ardından ikinci bir evlilik yaptım.benim bir kızım var eşiminse oğlu eşim beni deliler gibi sevdiği için evlendim .ama evlendikten sonra eşim ne ölen eşini dilinden düşürdü nede onun ailesiyle görüşmeyi kesti.ve oğlu onun herşeyi onun mutlu olması için benden boşanmayı bile çok düşündü. çünki çocuk beni sevmiyor çok zeki bizi ayırmak için herşeyi yapıyor.babasıda onun yalanlarına inanıp beni dışlıyor.bizim ortak bir kızımız oldu ona ramen oğlu mutlu olmadığı için hala boşanmak istiyor hiç huzurum kalmadı lütfen yardım edin bi akıl verin lütfenn...:uhu:

merhaba sizinle yıllardır çözemediğim bir sorunumu paylaşmak istiyorum.ben on sene süren içki ve dayak yüzünden biten bir evliliğin ardından ikinci bir evlilik yaptım.benim bir kızım var eşiminse oğlu eşim beni deliler gibi sevdiği için evlendim .ama evlendikten sonra eşim ne ölen eşini dilinden düşürdü nede onun ailesiyle görüşmeyi kesti.ve oğlu onun herşeyi onun mutlu olması için benden boşanmayı bile çok düşündü. çünki çocuk beni sevmiyor çok zeki bizi ayırmak için herşeyi yapıyor.babasıda onun yalanlarına inanıp beni dışlıyor.bizim ortak bir kızımız oldu ona ramen oğlu mutlu olmadığı için hala boşanmak istiyor hiç huzurum kalmadı lütfen yardım edin bi akıl verin lütfenn...:uhu:
canımm aramıza hoş geldin inan çoook üzüldümm.Çocuğundan etkilenmesi yanlış ama kendi çocuğun için dayanman lazımm.bence çocukla konuşmayı dene sevdiği şeyleri yap seni şikayet etmesini engelle.Çocuk işte kıskanıyo kabullenemiyo demek ki sizi.onunla iyi olursan bence oda vezgeçer babasına şikayet etmekten.canımm inşallah düzelirr herşey ve çook mutlu olursun...

Merhaba arkadaşım. Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Eşinizin eski eşi vefat etmiş, ALLAH rahmet eylesin. Yaşıyor olsaydı şayet, durumlar çok değişirdi benim nacizane fikrimce... Çünkü eşinizin, eski eşi yada ailesi çocuğu dolduruşa getirebilirdi. Zira çocuğun şimdi ki durumu bence tamamen psikolojik ve onu anlamanız lazım.

Yazdıklarınız elbette ki sizin cephenizden kolay bir durum değildir. Fakat bunlar bence aşılmayacak sorunlar da değildir. Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama, çocuğun sevgisini kazanmaya çalışın. Ölen annesinin yerine sizi koyması ve sizden bir başka kardeşinin olması da onun açısından oldukça zordur ve üstelik çocuk psikolojisi ile kıskançlık duygularını abartabilir.

Ayrıca yine kendi nacizane fikrimce, o çocuk size değil, annesinin yerine gelecek olan her kadına böyle tepkiler gösterebilir. Bunu eşinizede söyleyin ve inandırın. Onun bunu düşünmesini sağlayın. ''Ben gittikten sonra yerime gelen her kadına oğlun tepki verecek ya sen hiç evlenmiyecek çocuğuna hayatını adayacaksın ki, senin tek çocuğun oğlun değil birde ikimizin ortak kızı var'' demen belki eşinin cephesinden durumlara bakış açısını değiştirebilir.

Eşinizle konuşun ve dilerim ki sorunlara çözüm bulursunuz.

Sevgilerimle...

sorunuma ortak olduğunuz için teşekkür ederim ama ben bunu aşamıyorum.çocuk onüç yaşında ananesi beni hiç kabullenmedi belki haklıda. ama asıl sorun eşimin oğluna tapması o ne derse onu yapıyor yalan söylediğini bilse bile ona inanıyor gerekirse benim oğlum senide senin kızını da döver diyor ve bunu çocuğun yanında söylüyor çocuk ne hata yaparsa yapsın ceza almıyor ama benimle ilgisi olmasada suç bende oluyor.yani çoooookkkk zor bir durum ben herşeyin üstesinden gelebilirim ama bu konuda takıldım açıkçası yardıma ihtiyacım varr

kücükte degilmis artik 13 yasinda olmasi artik aslinda annesin ölümünü kabullemesi olmasi gerekiyor bence annesinin ailesi ona baski yapiyor seni sevmemelerini sagliyor. cocuklar arani düzeltmeye calis canim kesin öyle kazanirsin

Merhaba kır çiçeği

(babasıda onun yalanlarına inanıp beni dışlıyor.bizim ortak bir kızımız oldu ona ramen oğlu mutlu olmadığı için hala boşanmak istiyor hiç huzurum kalmadı lütfen yardım edin bi akıl verin lütfenn)

bençe sorun çoçukda degil Babasinda! siz evlenmeden önçe çoçuklarla konusmadiniz mi tanisma vs.. bir de ortak çoçugunuz var yazik!!

çoçuk 13 yasinda tam ergenlik baslangiçi Annesini kaybetmis bu yüzden Baba tarafindan el üstünde tutmuslar sonra birden iki ortak geldi kardes olarak ...

Ailesinle iyi anlasmaya bak zamanla düzelir . ilk önçe esinin Annesinle iyi ol gerisi gelir Anahtar Kaynana! onunla iyi olursan gerisi kolay...

anlattıklarını okudum canım öncelikle hos geldin.umarım cok güzel seyler paylasiriz burda.ikinci evliliğini yapmişsin.ve esin ağzindan eski esini düşürmemiş.sen onunla evleneceğin zaman sana asik oldugunu söyledi mi o zamanlar eskiyi unutamadığını mı söyledi bile bile mi evlendin yani?oğlu sizi ayırmak için nasil seyler yapıo iftira mı atıyo daha kötü seyler mi...ne kadar terbiyesizlik.seni annesi olarak görmesi gerek.adam senden onun lafıyla ayrılacaktiysa niye evlendi.seni düşünmeli.cocugunuz d olmus.sorumsuz olmamali.sevgiler.pes etme bosanma kocanla arana baskasinin girmesine engel ol..

Canım ılk olarak aramıza hosgeldın sefa geldın... senın durum bana cok tanıdık geldı tıpkı bizim gibi.. benım annem ben 2 yasında ıken sımdıkı kocası ıle evlenıo ve adamın 2 kısı var . annem evlenıncede 2 kızları daha oluyo ettımı 5 kız toplam. ve o ıkı buyuk tıpkı senın kocanın oglu gıbı anneme yapmadıgını bırakmadı... ama ıkısıde gıttı evlendı .. sonuc mutlu ve bahtıyarızzz.... düzelir canım duzelır zaman sadece ..........

öncelikle aramıza hoşgeldiiinnn
çok zor bir durum olsa gerek...eşinin sana karşı davranısları değiştiyse ilk zamanlardaki duygulardan eser kalmadığını anlayabilirsin..
boşanmayı bile düşündüyse..
sende karşılık olarak aynı seyi ona sunabilirsin.
zor bir karar olsada.

cocuk büyükmüsya her seyi anlamasi lazim artik bence annesi tarafi cocugu doldurusa getiryo sabr et cocuga iyi davran hic taviz verme bence egerki ayni olursada deyisen bi sey olmazsada ayni tepkiyi sende ver kocana

Geri