gebe
  1. kır çiçeği

kır çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

artık yeterr...

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında kır çiçeği tarafından paylaşıldı.

merhaba sizinle yıllardır çözemediğim bir sorunumu paylaşmak istiyorum.ben on sene süren içki ve dayak yüzünden biten bir evliliğin ardından ikinci bir evlilik yaptım.benim bir kızım var eşiminse oğlu eşim beni deliler gibi sevdiği için evlendim .ama evlendikten sonra eşim ne ölen eşini dilinden düşürdü nede onun ailesiyle görüşmeyi kesti.ve oğlu onun herşeyi onun mutlu olması için benden boşanmayı bile çok düşündü. çünki çocuk beni sevmiyor çok zeki bizi ayırmak için herşeyi yapıyor.babasıda onun yalanlarına inanıp beni dışlıyor.bizim ortak bir kızımız oldu ona ramen oğlu mutlu olmadığı için hala boşanmak istiyor hiç huzurum kalmadı lütfen yardım edin bi akıl verin lütfenn...:uhu:

2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    canımm aramıza hoş geldin inan çoook üzüldümm.Çocuğundan etkilenmesi yanlış ama kendi çocuğun için dayanman lazımm.bence çocukla konuşmayı dene sevdiği şeyleri yap seni şikayet etmesini engelle.Çocuk işte kıskanıyo kabullenemiyo demek ki sizi.onunla iyi olursan bence oda vezgeçer babasına şikayet etmekten.canımm inşallah düzelirr herşey ve çook mutlu olursun...

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Merhaba arkadaşım. Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Eşinizin eski eşi vefat etmiş, ALLAH rahmet eylesin. Yaşıyor olsaydı şayet, durumlar çok değişirdi benim nacizane fikrimce... Çünkü eşinizin, eski eşi yada ailesi çocuğu dolduruşa getirebilirdi. Zira çocuğun şimdi ki durumu bence tamamen psikolojik ve onu anlamanız lazım.

Yazdıklarınız elbette ki sizin cephenizden kolay bir durum değildir. Fakat bunlar bence aşılmayacak sorunlar da değildir. Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama, çocuğun sevgisini kazanmaya çalışın. Ölen annesinin yerine sizi koyması ve sizden bir başka kardeşinin olması da onun açısından oldukça zordur ve üstelik çocuk psikolojisi ile kıskançlık duygularını abartabilir.

Ayrıca yine kendi nacizane fikrimce, o çocuk size değil, annesinin yerine gelecek olan her kadına böyle tepkiler gösterebilir. Bunu eşinizede söyleyin ve inandırın. Onun bunu düşünmesini sağlayın. ''Ben gittikten sonra yerime gelen her kadına oğlun tepki verecek ya sen hiç evlenmiyecek çocuğuna hayatını adayacaksın ki, senin tek çocuğun oğlun değil birde ikimizin ortak kızı var'' demen belki eşinin cephesinden durumlara bakış açısını değiştirebilir.

Eşinizle konuşun ve dilerim ki sorunlara çözüm bulursunuz.

Sevgilerimle...

4. kır çiçeği

kır çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sorunuma ortak olduğunuz için teşekkür ederim ama ben bunu aşamıyorum.çocuk onüç yaşında ananesi beni hiç kabullenmedi belki haklıda. ama asıl sorun eşimin oğluna tapması o ne derse onu yapıyor yalan söylediğini bilse bile ona inanıyor gerekirse benim oğlum senide senin kızını da döver diyor ve bunu çocuğun yanında söylüyor çocuk ne hata yaparsa yapsın ceza almıyor ama benimle ilgisi olmasada suç bende oluyor.yani çoooookkkk zor bir durum ben herşeyin üstesinden gelebilirim ama bu konuda takıldım açıkçası yardıma ihtiyacım varr

5. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    kücükte degilmis artik 13 yasinda olmasi artik aslinda annesin ölümünü kabullemesi olmasi gerekiyor bence annesinin ailesi ona baski yapiyor seni sevmemelerini sagliyor. cocuklar arani düzeltmeye calis canim kesin öyle kazanirsin

6. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kır çiçeği

(babasıda onun yalanlarına inanıp beni dışlıyor.bizim ortak bir kızımız oldu ona ramen oğlu mutlu olmadığı için hala boşanmak istiyor hiç huzurum kalmadı lütfen yardım edin bi akıl verin lütfenn)

bençe sorun çoçukda degil Babasinda! siz evlenmeden önçe çoçuklarla konusmadiniz mi tanisma vs.. bir de ortak çoçugunuz var yazik!!

çoçuk 13 yasinda tam ergenlik baslangiçi Annesini kaybetmis bu yüzden Baba tarafindan el üstünde tutmuslar sonra birden iki ortak geldi kardes olarak ...

Ailesinle iyi anlasmaya bak zamanla düzelir . ilk önçe esinin Annesinle iyi ol gerisi gelir Anahtar Kaynana! onunla iyi olursan gerisi kolay...

7. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    anlattıklarını okudum canım öncelikle hos geldin.umarım cok güzel seyler paylasiriz burda.ikinci evliliğini yapmişsin.ve esin ağzindan eski esini düşürmemiş.sen onunla evleneceğin zaman sana asik oldugunu söyledi mi o zamanlar eskiyi unutamadığını mı söyledi bile bile mi evlendin yani?oğlu sizi ayırmak için nasil seyler yapıo iftira mı atıyo daha kötü seyler mi...ne kadar terbiyesizlik.seni annesi olarak görmesi gerek.adam senden onun lafıyla ayrılacaktiysa niye evlendi.seni düşünmeli.cocugunuz d olmus.sorumsuz olmamali.sevgiler.pes etme bosanma kocanla arana baskasinin girmesine engel ol..

8. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ılk olarak aramıza hosgeldın sefa geldın... senın durum bana cok tanıdık geldı tıpkı bizim gibi.. benım annem ben 2 yasında ıken sımdıkı kocası ıle evlenıo ve adamın 2 kısı var . annem evlenıncede 2 kızları daha oluyo ettımı 5 kız toplam. ve o ıkı buyuk tıpkı senın kocanın oglu gıbı anneme yapmadıgını bırakmadı... ama ıkısıde gıttı evlendı .. sonuc mutlu ve bahtıyarızzz.... düzelir canım duzelır zaman sadece ..........

9. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle aramıza hoşgeldiiinnn
    çok zor bir durum olsa gerek...eşinin sana karşı davranısları değiştiyse ilk zamanlardaki duygulardan eser kalmadığını anlayabilirsin..
    boşanmayı bile düşündüyse..
    sende karşılık olarak aynı seyi ona sunabilirsin.
    zor bir karar olsada.

10. ebe melek

ebe melek Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    cocuk büyükmüsya her seyi anlamasi lazim artik bence annesi tarafi cocugu doldurusa getiryo sabr et cocuga iyi davran hic taviz verme bence egerki ayni olursada deyisen bi sey olmazsada ayni tepkiyi sende ver kocana

11. kır çiçeği

kır çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beni yanlış anladınız galiba işin komik yanı benim kayınvalidemle en ufak bir sorunum yokk eşimin eski kayınvalidesi beni istemeyen eşim onlarlada görüşüyor benimde görüşmemi istedi bende o mutlu olsun diye kabul ettim görüşmeyi ama onlar bana hep yüz çevirdi bende artık görüşmek istemiyorum
    eşim benim üzerime titrerdi ama ne olduysa evlendikten sonra oğluna taptı adeta gözü hiç birşeyi görmüyor çocuk bir hata yapsa ve ben söylesem yapmadım diye yemin ediyor ve o hata ya benim yada kızımın üzerine kalıyor.bu yüzden eşim hep oğlunu tuttuğu için aşırı şekilde soğudum çocuktan benimki birşey yapsa olay oluyor ama onunki yapınca üstü örtülüyor.

12. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ne acı bişey ya, çok üzüldüm canım, sonuçta o oğluysa sizin de kızınız var. bilmiyorum canım üzüldüm durumuna

13. _zeybet_

_zeybet_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım acilen kocanıda oğlanıda kap kolundan doktora normal değiller çünkü böyle saçma şey olmaz ufacık çocukla aranı düzeltemicekse ne ........ yemeye evlenmiş acaba Allah kolaylık versin sanada çocuk yapmasan çekme dicem ama bide çocuk yapmışın be kardeşim

14. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Seni yanlış anlamak deil canım seni anlıyoruz ama ortada bir gerçek var bir ilişkide üçüncü kişi o ilişkiyi zedeelr ileri gidip bitirir bile.. sonuç olarak mutsuzluk kavga vs.
    en başta sen onun çocuklarını kabul edersin isterse 15 tane olsun ama senin yanında getirdiğin o 1 adet cocuk ki varsa o ewe o aileye hiç bir zaman sığmaz sen uğrassanda sıgmaz başka insanların dediği lafla hareket ederler olan arada sana ve cocuguna olur. başımda aynı olay yaşamayan bilemez boşan demeklede olmuyor dewam demeklede sadece ben 20 sene cektım bak ewlendıler gıttışer üvey bıle olmayan ablamlar ( uvey babanın eskı karısından olan kızları ) sımdıa nnemle babam gayet mutlu ve musut tabii bende .. :) bu arada ben annemim yanında getırdıgı çocuk oluyorum..

Yani zamanla düzelicek canım canını sıkma demıyorum daha fazla sıkma yeter...

15. kır çiçeği

kır çiçeği Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Belencim senin durumunada çok üzüldüm şu an aynı durumu benim kızım yaşıyor.17 yaşında kendi babasından sevgi görmüyor.Eşimde kendi oğlundan başkasını gözü görmüyor.oğlan desen baba destek verdikçe padişah kesildi başımıza.Yani ben ne yaparsam yapayım siz bana birşey yapamazsınız babam hep arkamda diye bize nispet yaparcasına geziyor evde kızımda çoookk sessiz bilmiyorum yani ÇOKK ZOORRR

artık yeterr... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arsa

Arsa

Rüyada arsa görmek görenin vefat edeceğine işarettir.
  2. Arı beyi

Arı beyi

Rüyada ari beyi görmek, isinizde yükseleceginize isarettir. Ari beyi ayni zamanda bulundugunuz iste baskan olacaginiza da delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ari beyi görmek, çok faydali kadir ve sani büyük, dindar, mümin, zahid ve hiç bir kimseye eziyet etmeyen bir adama isaret eder.Rüyada bir kimse ari beyinden bir seye nail oldugunu görse, vücudunun sihhatli olmasiyla beraber...
  3. Arı

Arı

Tek arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganimettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak - eğer ehilse- valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa,...
  4. Ara bulmak

Ara bulmak

Bir pazarlik hususunda iki kisinin arasina girip onlari uzlastirdigini görmek, iyi huylu, iyi niyetli bir kisi oldugunuza ve arkadaslarinizla ve esinizle iyi geçinip mutlu bir hayat yasadiginiza delalet eder.
  5. Bıktım artık :(

Bıktım artık :(

18 yaşındayım, liseyi bitirdim ve bu sene tercih yapmadım. Üniversiteye gitmek istemedim. Çünkü kendimden nefret ediyorum :( 1.61 boyundayım, 61 kiloyum :( Dışarı bile çıkmak istemiyorum, okul bittiğinden beri doğru düzgün dışarı çıkmadım, soba borusu gibi bacaklarımdan dolayı pantolon giyesim gelmiyor, göbeğimden dolayı sürekli uzun şeyler giyiyorum. Gerçekten artık çıldırmaya başladım bu...

Sayfayı Paylaş