gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Arz ve takdim etmek

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bir kimse rüyada bir ordunun kumandanina. arz ve takdim edildigini ve kumandanin da kendisine dargin oldugunu görse, rüya sahibinin büyük bir günah isledigine delalet eder. Eger kumandanin kendisinden memnun olduguna inaniyorsa, Allah (C.C.) o Kimseden razi olur. Eg'er kendisinin arz eddigini ve divanda durdugunu görse, o kimse kendisine yetecek bir mebla elde edilecek bir isle ugrasir. Eger kendisine bir sey verilse, ümit ettigi seye nail olur. Arz ve takdim eden kisi ihtiyaç sahiplerinin durumlarini arastiran ve onlari üzüntü ve kederden kurtaran bir kimsedir. Eger kendi halini divana arzettigini ve derhal isinin de bittigini görse, o kisinin orada ölecegine delalet eder. Eger kendi haiini divana arzetmeyip istedigi halde arz edemedigini gören kimse, ölüme yakin bir durumdan kurtararak selamete çikar. Ancak bu, devami olmayan bir selamettir. Divan ise dünya belalaridir.

Arz ve takdim etmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arzum onan (sahra) ve mehmet aslantuğ

arzum onan (sahra) ve mehmet aslantuğ

arzum onan sahra sahra dizisi resimleri mehmet aslantuğ dizileri dizisi mehmet aslantug arzum onan
  2. Arzum Düet Buharlı ütü Ve Maxi Taban

Arzum Düet Buharlı ütü Ve Maxi Taban

ARZUM DÜET BUHARLI ÜTÜ VE MAXİ TABAN 2000 W. Geniş yüzeyler için MAXI TABAN Ekonomik ve pratik Güçlü buhar Özel anti-kireç filtre sistemi Kendi kendini temizleme özelliği
  3. Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ resimleri

Arzum Onan ve Mehmet Aslantuğ resimleri

arzum onan gelinliği arzum onan gelinlik modeli mehmet aslantuğ düğünü mehmet aslantuğ düğün
  4. Ahir zamanı ve Dabbetü'l-arz

Ahir zamanı ve Dabbetü'l-arz

O söz, başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbe çıkarırız; o da, insanların bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler. (Neml Suresi, 82) Ahir zaman, Dabbetü'l-Arz, Mehdiyet kavramları bazı insanlar için çok tanıdık olmayabilir. Bu nedenle öncelikle bu kavramları açıklamakta yarar vardır. Ahir zaman sözü, "son dönem" anlamına gelir....
  5. Halka Arz ve Yöntemleri

Halka Arz ve Yöntemleri

Halka arz nasıl olur sorusundan önce neden şirketlerin halka arz ettiklerini anlamak yerinde olacaktır. Şirketlerin faaliyetlerini yürütebilmesi için kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu kaynaklar yabancı kaynak (borç yoluyla elde edilen kaynak) veya özkaynak (ortaklardan sermaye yoluyla veya faaliyetler sonucu kar yoluyla sağlanan) olabilir. İki kaynak türününde şirkete bir maliyeti vardır. Bu...

Sayfayı Paylaş