gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Aşağılık Duyguları

Konu, 'ABCÇ Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Adler, bütün gelişme dönemi süresince çocuğun ebeveyni ve genel dünyayla ilgili bir yetersizlik duygusu hissettiği kavramını geliştirmiştir. Hastanın kompensasyon için gösterdiği psikolojik veya fizik çabaların sonuçsuz kalmasıyla psikonevrozlar gelişir; hasta başarısızlıklarını örtbas etmek ve başkaları üzerinde bir güç kazanmak için bu semptomlarını kullanır. Çok kere depresyonla birlikte beliren aşağılık duygularına emeklilikte ve yaşlılıkta sık rastlanır. Bu vakalarda, hasta kendisine saygısını önemli derecede kaybetmiştir. Kişi toplumsal bakımdan düştüğünü, önemsiz kaldığını hisseder ve böylece paranoid reaksiyon tipleri gelişebilir. Bkz. Kompleks

2. sebobelemir

sebobelemir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynı zamanda diğer insanların şanslı olduklarını düşünürler. kıskançlık geliştirip diğer insanlarada düşmanca tavırlar sergilerler.

3. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    Paylasim icin tskler.

4. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
Aşağılık Duyguları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duygular

Duygular

Duygular vardır anlatılamayan, Sevgiler vardır kelimelere sığmayan, Bakışlar vardır insanı ağlatan, İnsanlar vardır ki asla unutulamayan. İşte sende onlardansın...
  2. duyguların yorumu

duyguların yorumu

Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sakin oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?" Ve hepsi bu fikri beğenmiş, ve hemen çılgınlık, bağırmış: ‘’Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe...
  3. duygu çetinkaya

duygu çetinkaya

duygu çetinkaya duygu çetinkaya ayak
  4. Karbeyaz duygular..

Karbeyaz duygular..

adam; intihara meyilli düşüncelerim var mendil arasında gizli / bilinmedik gözyaşımı sen yapıp sakladığım hatta isyanlarım tırnak yedirtircesine yüreğimde biriken hınçlarım var haykırmak için ölesiye kadın; adresi sen olan düşlerim var sandığımda aşk yapıp sakladığım hayallerim var bize ait öyle ki isyan ettirir delice dağarcığımda biriken imkânsızlıklar sana ulaşmak için biz olmak için...
  5. duyguların geometrisi

duyguların geometrisi

Önce sevdim..Sevdiğimi öğrendim, sevebildiğimi farkettim: sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm. Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğunu farkettim. Pişman oldum:Pişman olduğumu itiraf ettim, pişman oldukça, hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm. Hatırlamayı öğrendim: Hatırladıkça sevgilerimin karekökünü bulup,...

Sayfayı Paylaş