gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Asi olmak (isyan)

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ana- babaya isyan günah işlemeye, Otoriteye veya birine isyan etmek -üzüntüyle beraber olursa- haksızlığa karşı gelmeye, aksi olursa onu üzecek dünyevi ve uhrevi azaba, Asi birini görmek kavgacı ve geçimsiz birine delalet eder.Rüyada asi oldugunu görenin sonu gelmistir. Birinin kendisine saldirip ona isyan ettigini gören, düsmanina galip gelir. Zulüm de bu sekilde yorumlanir. Halit el-Isfahani'ye göre;Allah-ü Teala Hazretlerinin emrine ve yardimina dayanarak rüyada zulüm görmek kurtulustur. Kirmani ve îbn-i Sirin'e göre: Rüyada bir kimseye zulüm ettigini gören, zulüm ettigi kimsenin zulmüne ugrar. Rüyada zalim oldugunu ve herkese zulüm ettigini gören, kurtulus ve ferahtan uzak kalir, evi ve is yeri yikilir. Birinin kendisine zulüm ettigini görmek, düsmanina galip olmaya,dünya ve ahir hayatta mutluluga,zulüm görenlerle birlikte olmaya isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada asi olmak, isyanini çirkin görmeyen kimse için onu mahzun edecek azaba isaret eder.

Asi olmak (isyan) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İsyan

İsyan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. isyan

isyan

Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan Rüyada isyan çıktığını gördüyseniz, birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın bir arkadaşınızın ölüm haberini almanız da mümkün.Kişi rüyasında isyan ederse, kendi karar verdiği bir konuda sesini duyurur, ilgi toplar ve başarı kazanır.
  3. Anne ve babaya asi olmak

Anne ve babaya asi olmak

Rüyada anne ve babaya asi olmak, Allah (C.C.)'a sirk kosmak, adam öldürmek veya bunlar gibi büyük günah Islemeye isaret eder.
  4. isyanım...

isyanım...

Aşkıma İsyan....... İşte ben sensiz geçen bir güne daha merhaba diyorum. Tadı yokki bir somun ekmeğin,suyun, Soluduğum havanın, Tadı bile yok ne şekerin ne tuzun. Yokki sevenim, Ben çiçekleri bile sevemem korkarım dikenlerinden. Yaşamımdaki aşkı, İçemedim ki o duyguyu acımı tatlımı. Sabır, sabır çektikçe ufalanır parçalanır yüreğim... Beni bugün benimle bırakın acılarımla, Tükenip giden...
  5. asiler

asiler

ayla beni seviyormu

Sayfayı Paylaş