gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aside nasıl yapılır bilen varmı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bamya sevenlerin bilecekleri bir yemek var, aside. Muhtemelen adminler bilir. Ben bu yemeğin yapılışını bilmiyorum.Arkadaşımda yedim hoşuma gitti.Şimdi bamyam var da tarif yok.Tarifini yazarmısınız..?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    3 soğan
    30 gr tereyağı

2 su bardağı et suyu

5 çorba kaşığı un

250 gr kurutulmuş bamya

2~3 kurutulmuş arnavutbiberi

Tuz

Aside Yapılışı

Aside için önce geleneksel olarak kurutulmuş bamyaları temizlemek ve yıkamak gerekir. Bunun için kurutulmuş bamyaları iplerinden çıkarın. Bir bez içinde ovarak dikenlerini temizleyin. Kaynar suda 5 dakika haşlayın. Ocağı kapatıp bamyaları tencerede bırakın.

Bu arada Biberlerin tohumlarını temizleyip kıyın.Soğanları temizleyip küp şeklinde doğrayın. Tereyağını tencerede eritip soğanları ilave edin ve pembeleşinceye kadar kavurun. Et suyunu ekleyin.

Bamyaları süzüp tencereye ekleyin. Biberleri ilave edip tuz ile tatlandırın. Kısık ateşte yarım saat pişirip ocaktan alın.

Bir su bardağı suya tuz ekleyip kaynatın. Unu azar azar ilave edip sürekli karıştırarak koyu bir bulamaç haline gelinceye kadar pişirin.

Sosu tabaklara paylaştırın. Üzerine acılı bamyayı ilave edip sıcak servis yapın.

aside nasıl yapılır bilen varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. © işareti nasıl yapılır bilen var m ı

© işareti nasıl yapılır bilen var m ı

Kızlar © işareti nasıl yapılır cümlesini bile başka yerden kopyaladım. Merak ettiğim şu © işareti nasıl yapılır bir kısa yolu vs var mı ?
  2. rahimde yara dondurma işlemi nasıl yapılır bilen varmı kızlar

rahimde yara dondurma işlemi nasıl yapılır bilen varmı kızlar

Kızlar rahmimde yara varmış ismide servikal erozyon diyorlar, bu yara dondurma işlemini nasıl yaptırıyoruz sebebi ne bu yaranın ve işlemde acı duyuluyor mu ? Birde biliyorsanız fiyatı nedir ?
  3. Bilen varmı Türklerin Misafirperverliği Nasıldır

Bilen varmı Türklerin Misafirperverliği Nasıldır

Merhaba arkadaşlar, Alman bir arkadaşımın Türkiye ye davet ettim ama ayıp olur rahatsız olursunuz diye gelmek istemiyor ona Türklerin ne kadar misafirperver olduğunu anlattım ama sandı ki ben o gelsin diye dedim:) Sizden Türklerin Misafirperverliği Nasıldır diye bir konu açmanızı rica ediyorum çünkü ona göndreceğim bu sayfayı:)
  4. Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen var mı?

Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen var mı?

Arkadaşlar ben evde künefe yapmak istiyorum bizim buralarda künefe bulmak çok zor bulsanızda çok pahalı olur o yüzden evde yaparım dedim ama tarifini bilmiyorum nasıl yapabilirim:S Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen varsa yazsın bana
  5. mahidevran tarihte nasıl öldü bilen varmı?

mahidevran tarihte nasıl öldü bilen varmı?

Muhteşem Yüzyıl herkesi acayiğ sardı.O dönem yaşayan herkesi merak eder olduk. Benim en çok merak ettiğim Mahidevran.Sonuçta oğlu ölecek ve kahrolacak.Acaba o nasıl öldü gerçekte ?

Sayfayı Paylaş