gebe
  1. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aşık bir kızın annesine haykırışı

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Dantelli_Peri tarafından paylaşıldı.

Sus anne...Korkularımı yenmem için onlarla yüzleşmemi bekleme benden.Bırak ben elimde bebeğim,salıncağımda sallanayım...Dizlerim hala onun peşinde koşmalarımdan kanıyor..Bırak,onun adım attığı sokaklara bakıp ağlamayayım... Bakmak için değil,görmek için bakın.Burdayım işte,büyümüş qözüyle bakmayın bana.Öyle olsaydı 'Seni seviyorum'masallarını dinleyip sevgiye ihtiyacı olan bir çocuk misali uykuya dalmazdım... Beni zorla oraya götürmeye çalışma anne...Yine atlayıp boğulamam onun deniz gözlerinde...Dayanamam O'nu sevdiğiyle görmeye.Yıkılıp kalırım orda...Kaldıramazsınız anne...
    Haklısın...Büyümüşüm anne...Aşık olmuş küçük kızın...Sol yanımda acı sızım...Sende gördün...Küçükken ölüm aklıma gelince ağladığım gibi O'nu görmemek için hıçkıra hıçkıra ağladım...Lütfen beni yine ağlatmayın anne...
    Eğer O'nu görürsen tebessüm etme anne...Kalbim qibi donuk olsun yüzün...Beni sorarsada 'En iyi arkadaşını sobeleme oyununda unutmuşsun,saklandığı karanlık kuytudan çıkmıyor.Artık hep sana sırtı dönük olucak!'dersin...Başka bişey deme anne...O benim kumdan kalemi öfkesiyle yıktığını bilmesin...
    Bugün tıp oynamayı öğrendik anne...Çok basitmiş...Ve ben O'na sonsuza dek tıp diyorum..Kulağı değil,gururu duysun anne...
    Bana acırcasına baktılar..O bana bağırdığında farketmemişim; pembe kurdelem uçup gtmiş rüzgarında...Söylesene anne: Hiç vicdan yokmu O'nda?
    Bakma öyle anne.Numara yapmıyorum,gözlerimden akan gözyaşının ta kendisi...Siz beni O'nun için ağlarken hiç qörmemiştiniz...Ne yaşadıysam kendim yaşadım anne...Dokunmayın,yine kendim silerim gözyaşımı...
    Kalbimin üstüne elini koy.O'nun Yokluğundan beri hiç çıkacak gibi atmadı anne...O masalı okuma...Yalandan gülümsemiştim anne...
    Gidiyomusunuz?Tamam,gidin.Ben denizlere damlatacağım gözyaşımı.Ellerimle toplayıp ayaklarıma batan gurur kırıntılarını çöpe atacağım...Siz diyosunuz:Büyümüşüm...Artık aşık olmayacağım...Ama küçük kalbim dayanamadı...Durdu anne...

Alıntı

2. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: Aşık bir kızın annesine haykırışı
    güzelmiş .. emeğine sağlık...

Aşık bir kızın annesine haykırışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BiR aNNeniN KızıNa NaSihatLaRı

BiR aNNeniN KızıNa NaSihatLaRı

Kızım, Akrabalarından, dost veya arkadaşlarından her kim olursa olsun, ona karşı kocanı övme. Sakın onu şikayet de etme. Aile içinde kalması gereken mahrem veya bildik şeyler de olsa anlatma. Derler ki, “Söyleme sırrını dostuna, dostunun da dostu vardır o da gider söyler dostuna.” Bir ağızdan çıkan söz, sır olmaktan çıkar. Sırrın ucunu ele veren arkasını getiremez. İlla biriyle paylaşman...
  2. aŞıK BiR KıZDaN NaMeLeR

aŞıK BiR KıZDaN NaMeLeR

chatnet banane satacaklarsa serverı bitecekse bitsin artık chat param korkum yok içim rahat pederde para var aşkı yaşadım senle chat saatlerimde msn deki ifadelerin bile adı sen çaldığım her resmin sebebi sen chate bir daha başlasam sevgilim arar bulur yine senle chatleşirim adminliği değişmem seninle özelde sohbete cafe kapanana kadar seninle chatleşirim
  3. bir annenin gelinlik kızına nasihatları*

bir annenin gelinlik kızına nasihatları*

sevgili kızım; hayata atılma çağına gelen her kadın bir kocaya, her kocada bir kadına muhtaçtır. artık sen doğup büyüdüğün, ve yetişmiş olduğun yuvadan çıkıp hiç bilmediğin bir yuvaya gideceksin. ey benim ciğerparem; biricik kızım, gözümün nuru yavrum. sen ona hizmetçi olki oda sana kul köle olsun. sen ona yer olki oda sana gök olsun. yavrum, kocana ne kadar hürmet gösterirsen, kendini o...
  4. Bir Otistik Kızın Annesinden - Harika Bir Öykü

Bir Otistik Kızın Annesinden - Harika Bir Öykü

insan hayatını güçleştiren duyguların olmadığı bir dünya insan hayatını güçleştiren duygular ünlü otistikler duyguların olmadığı bir dünya ile ilgili hikaye hikaye Mediha Gramos Dünyanın kabullenilmesi en zor durumlarından biri, canından çıkarttığın ve çok sevdiğin bir varlığa ulaşamayı beceremediğin gerçeğidir. Bunu otistik bir çocuğu olan anneler iyi bilir. Sen onu kendinden...
  5. Annem genç bir kız iken sivilcelerinden böyle kurtulmuş

Annem genç bir kız iken sivilcelerinden böyle kurtulmuş

annemin kremi Meleklerim başlıktan da anlayacağınız gibi annem genç bir kız iken yüzünde ki sivilcelerinden uygulamış olduğu bu tarifle kurtulmuş.Eskiden cilt uzmanları,lazerler,cilt bakım kremleri yokmuş.Annemlerde arkadaşlarıyla toplanıp kendi annelerinden öğrendikleri tarifleri yaparak sivilcelerinden kurtuluyorlarmış:):):) Anneme bazen sorarım ''anne sen ne yapardın yada sen olsan ne...

Sayfayı Paylaş