gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Aşık Daimi (İsmail Aydın)

Konu, 'gönül verenler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim,
    Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama.
    Göklere Erişti Figânım Ahım,

Daimi'yem Her Can Ermez Bu Sırra,
    Gerçek Aşık Olan Erer O Nûra.
    Yusuf Sabır İle Vardı Mısır’a,

Aşık Daimi 1932 yılında İstanbul'da doğdu, aslen Erzincan'ın Tercan ilçesindendir. Ali Babaoğullarından Baba Daimi, Birinci Dünya savaşı sıralarında İstanbul'a göç etmiştir. Aşık Dami'nin iki dedesi de saz şairiydi o nedenle saz çalmayı ve söylemeyi kolayca öğrendi. Bir süre sonra da kendi deyişlerini okumuştur. İstanbul'dan ayrılarak bir süre baba diyarında kalan aşık 1950 yılında evlendi iki kızı ile iki oğlu dünyaya geldi. 1962 yılında bir daha dönmemek üzere İstanbul'a yerleşti.

TRT Genel Müdürlüğü'nce açılan sınavı kazandı. O tarihten sonra kaşeli sanatçı olarak görevini sürdürdü. Zaman zaman yurtiçi ve yurtdışında konserler verdi. 17 Nisan 1983 tarihinde aramızdan ayrıldı. En çok bilinen eserleri: Ne ağlarsın, seherde bir bağa girdim, bir seher vaktinde.......

Bir Seher Vaktinde

Bir Seher Vaktinde İndim Bağlara
    Öter Şeyda Bülbül, Dil Yarelenir
    Bakmaz Mısın Sinemde Dağlara
    Derdim Dökmeye Dil Yarelenir

Boş Geçirmeyelim Gel Bu Çağları
    Dolaşalım Sahraları Dağları
    Bir Gün Gazel Döker Ömrün Bağları
    Eser Sam Yelleri Dal Yarelenir

Daimi’yim Yanar Aşkın Çırağı
    Dostun Muhabbeti Cennet Otağı
    Ancak Şu Dünyada Derdim Ortağı
    Sazım Figan Eder Tel Yarelenir

Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim

Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahim,
    Göklere Erişti Figânım Ahım,

Bir Gülün Çevresi Dikendir Hardır,
    Bülbül Har Elinde Ah İle Zardır.
    Ne Olsa Da Kışın Sonu Bahardır,

Daimi'yem Her Can Ermez Bu Sırra,
    Gerçek Aşık Olan Erer O Nûra.
    Yusuf Sabır İle Vardı Mısır’a,

Aşık Daimi (İsmail Aydın) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın 1954 yılında Trabzon’da doğan Prof. Dr. İsmail Hakkı AYDIN İlkokul, orta ve lise tahsilini Trabzon'da tamamladı. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayarak 1978 yılında mezun oldu. • 1978 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde göreve başlayan AYDIN, • 1978 yılında Asistan, • 1984 yılında Uzman, • 1985 yılında Yardımcı doçent, •...
  2. Aşık

Aşık

Bu kemiği görmek kadına, Bu kemikle oynamak batıl söz söylemeye, bu oyunda birini yenmek o kimseye galip gelmeye, Birtakım aşıkların yanında olduğunu görmek bakire kızlarla evlenmeye delalet eder.Rüyasında aşık olduğunu gören bir kimse bekar ise bir süre sonra gerçekten aşık olacak demektir. Evliyse, kişiyi hayata bağlayacak önemli bir neden ortaya çıkacak demektir.Asik görmek, bir is...
  3. Daima Resort

Daima Resort

daima resort DAİMA RESORT Statü :- Telefon :(242) 824 64 64Faks : (242) 824 56 36 Adres : KİRİŞ KEMER/ANTALYA E-posta :[email protected] :http://www.daimaresort.comYazdırılabilir versiyon.Oda ve Yatak 304 Oda, 700 Yatak, 257 Standart Oda,3 Engelli Odası, 20 Sigara İçilmeyen Oda, 24 Aile Odası, Oda Özellikleri Telefon, Direkt Telefon , Banyo , Banyoda Telefon, Saç Kurutma makinası,...
  4. daima güzel kalmanın yolları !

daima güzel kalmanın yolları !

uyanık kalmanın yolları güzel kalmanın yolları İşte güzel kalmanın yolları ! Kadınlar dikkat her yaşta güzel kalabilmek sizin ellerinizde... Güzel olmak için yalnızca kremler ya da bitki özleriyle bakım yapmak artık tarih oluyor. Uzmanlar, güzelleşmenin sadece seks yaparak da mümkün olduğunu kanıtlandı. Amerikalı 3 bin 500 kadın üzerinde araştırma yapan bilim adamları, cinsel yaşamından...
  5. Yinede konuşmalı mı yüreğim .. bilemiyorum!!! Aşığım Yüce RAHMAN 'A

Yinede konuşmalı mı yüreğim .. bilemiyorum!!! Aşığım Yüce RAHMAN 'A

Yüreğim Çığlık ta... Bense SuSKuNuM Şimdi..Kurudu Damarları Hecelerimin.. Yüreğim Çığlıkta Bense SuSKuNuM.. Gözyaşlarımda Boğulan Hıçkırığımla Tutunuyorum Hayata.. HerŞeye İnat.. Hüznüm Karışır Sessizliğimin Uğultusuna.. Yıprandı Kirpiklerim..Yıprandı Kirpiklerim.. Yüreğim Lal..Dilim SuSKuN Konuşmamak Üzre Tutuldu.. Vuslata dek..Efendim.. Tebessümlerimin Yitikliği Yansırken Gece ye.. İçimde...

Sayfayı Paylaş