gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Dostum Beni Niçin Zar İncitirsin

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Dostum Beni Niçin Zar İncitirsin dostum beni nicin zar incitirsin

verdigin ikrardan donen degilim

senden gayrisina meylimi vermem

ucup daldan dala konan degilim

elifimin yazilmistim askina

yoksa yarim yatmisdi koskune

ben yandim kul oldum senin askina

beyhude ellere yanan degilem

Aşık Veysel - Dostum Beni Niçin Zar İncitirsin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

kekliğidim vurdular aşık veysel kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar daha ben ne idim kı annemden ayırdılar gel gel yanıma keklik kastım canıma keklik al kınalı parmakların batır kanıma keklik keklik kumda esinir esinir de desinir benim sevdiğim oğlan şimdi nerede düşünür gel gel yanıma keklik kastım...
  3. Aşık Veysel - Eğer Benim İle Gitmek Dilersen

Aşık Veysel - Eğer Benim İle Gitmek Dilersen

Aşık Veysel - Eğer Benim İle Gitmek Dilersen eger benim ile gitmek dilersen aglen guzel yaz gelsinde gidelim bizim eller kircillidir gecilmez yollar camur kurusun da gidelim gece idim karamanin elini koprusu yok gecemezsin selini gerdan yaylasini percem telini lale sumbul burusun de gidelim sokulsun daglarin buzu sokulsun ogul versin col ovaya dokulsun erzurum daginin kisi...
  4. Aşık Veysel - Dostlar Beni Hatırlasın

Aşık Veysel - Dostlar Beni Hatırlasın

Aşık Veysel - Dostlar Beni Hatırlasın ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın düğün olur bayram gelir dostlar beni hatırlasın can kafeste durmaz uçar dünya bir han konan göçer ay dolanır yıllar geçer dostlar beni hatırlasın can bedenden ayrılacak tütmez baca yanmaz ocak selam olsun kucak kucak dostlar beni hatırlasın ne gelsemdi ne giderdim günden güne arttı derdim...
  5. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...

Sayfayı Paylaş