gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır gel ey talip bu bir esrar-i haktir

erenlerin yolu soz ile degil

muhabbet bir ekin ekip yesertmek

oglan, usak, mahbup, kiz ile degil

kus misali bir cesmeye konarsin

aci tatli demez icer kanarsin

aynel yakin kakki gordum sanarsin

bu kafada gorducegin goz ile degil

bu kafada binbir turlu sade var

icecek var, icmeyecek bade var

dort kapi icinde kirk kac cadde var

hemen gitticegin iz ile balli degil

yol gizlidir sadik yoldas icinde

nesne hasil olmaz sert tas icinde

hakki goren gorur az yas icinde

yetmis, seksen, doksan, yuz ile degil

katibim bir pirden nasihat aldik

mem arif sirrindan haberdar olduk

katreden katreye ummana daldik

karistik coklara az ile degil

Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa

Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa

Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa zamanede bir hal gelmesin basa ahdi butun bir sadik yar kalmamis kalles yar olana dost demem hasa nolacak muhannet meydan gormemis ben bir yar isterim derun-i dilden sarf ede varini geldikce elden beni sitreyleye aduden elden her yuze gulen yar olmus olmamis gonul su dunyadan sen umma vefa veliler hak icin cekmistir cefa yalanci...
  3. Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım

Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım

uzun ince bir yoldayım türküsünün öyküsü uzun ince bir yoldayımın hikayesi aşık veysel yoldayım hikayesi şarkısının Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece bilmiyorum ne haldeyim gidiyorum gündüz geçe... dünyaya geldiğim anda yürüdüm aynı zamanda iki kapılı bir anda gidiyorum gündüz gece şaşar veysel bak şu hale gah ağaca gah güle...
  4. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...
  5. Abdurrahman Önül Ey Aşık-ı Dildade İlahi Sözü burada melekler

Abdurrahman Önül Ey Aşık-ı Dildade İlahi Sözü burada melekler

Abdurrahman Önül Ey Aşık-ı Dildade İlahi Sözleri Abdurrahman Önül Ey Aşık-ı Dildade Merhaba Sevgili Melek'ler ve ilahi seven tüm misafirler, bu yazımızda Abdurrahman Önül ilahileri arasında yer alan ve oldukçada sevilen Abdurrahman Önül Ey Aşık-ı Dildade ilahisi sözleri paylaşımında bulunuyoruz. Ey aşık-ı dildade, gel nuş edelim bade Bir bade gerek amma, kim içile me`vade Sakisi...

Sayfayı Paylaş