gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Kahpe Felek Sana Nettim

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Kahpe Felek Sana Nettim kahpe felek ne söyleyim ben sana

bilemedim fırsatını fendini

iki damla suyun vermedin bana

zalim felek değirmenin döndü mü

kara bulut oldu sanki başımdan

ettin beni yarenimden eşimden

değirmen dönderdin gözüm yaşından

döne döne nöbet bize geldi mı

iste ben gidiyom kal senin olsun

yüce dağdan aşan yol senin olsun

büsbütün dünya al senin olsun

zalim felek istediğin oldu mü

ne iş tutsam el uzattın isime

zehir kattin ekmeğime aşıma

her fırsatta vurdun benim başıma

şu dünyada garip yüzüm güldü mü

Aşık Veysel - Kahpe Felek Sana Nettim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi

Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi

Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi medet ya rab medet ey etmeyip hakktan haya sah-i peygamberden serm-ser kuf-i yani bi vefalar nasil ahd etmis meger kurret-i ayn-i resulu yediler der-beder var ise gel hatirim sah-i resulullah meger kirdilar mi ol muhammet mustafanin dalini kestiler mi sah ali el murtazanin evladini hec soran var mi yetimanin tedebbiel halini eyle tahkik...
  3. Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

kekliğidim vurdular aşık veysel kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar daha ben ne idim kı annemden ayırdılar gel gel yanıma keklik kastım canıma keklik al kınalı parmakların batır kanıma keklik keklik kumda esinir esinir de desinir benim sevdiğim oğlan şimdi nerede düşünür gel gel yanıma keklik kastım...
  4. Aşık Veysel - Bozlak

Aşık Veysel - Bozlak

Aşık Veysel - Bozlak yaz bahar ayları gelince kızılırmak kenarını sel alır bir çift mor menevse boynun eğince oğlan kıza nergis verir gül alır kayseri elleri deyi gönlüm haseri eylesem ağlar gözler yaşarı çok çıkarma zülüflerin dışarı yel değer zülfünden tel alır
  5. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...

Sayfayı Paylaş