gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi medet ya rab medet ey

etmeyip hakktan haya sah-i peygamberden serm-ser

kuf-i yani bi vefalar nasil ahd etmis meger

kurret-i ayn-i resulu yediler der-beder

var ise gel hatirim sah-i resulullah meger

kirdilar mi ol muhammet mustafanin dalini

kestiler mi sah ali el murtazanin evladini

hec soran var mi yetimanin tedebbiel halini

eyle tahkik hanedan-i mustafanin halini

hazret-i abbas sehid oldu mu eyle cest-i cu

kavm-i sufyan haymegah-i suhu etti mi gulu

zaptina olmus mudur bahr-i firati ol adu

verdiler mi vakti imama acep bir katre su

Aşık Veysel - Kerbela Mersiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

Ben giderim adım kalır Dostlar beni hatırlasın Düğün olur bayram gelir Dostlar beni hatırlasın Can bedenden ayrılacak Tütmez baca, yanmaz ocak Selam olsun kucak kucak...
  2. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  3. Aşık Veysel - Sabahınan Sabahınan

Aşık Veysel - Sabahınan Sabahınan

Aşık Veysel - Sabahınan Sabahınan sabahinan sabahinan kahve gelir tabaginan kucuk bacin kurban olsun kucaginda bebeginen ole ole bacin ole olmeye de ne gun gore kamcisinin ucu gumus bacisinin adi memis kor olasi dusmenlari su halili vurun demis ole ole bacin ole olmeye de ne gun gore evimizin onu yonca yonca bitmis dam boyunca kucuk bacin gelin olmaz halil kardes...
  4. Aşık Veysel - Bozlak

Aşık Veysel - Bozlak

Aşık Veysel - Bozlak yaz bahar ayları gelince kızılırmak kenarını sel alır bir çift mor menevse boynun eğince oğlan kıza nergis verir gül alır kayseri elleri deyi gönlüm haseri eylesem ağlar gözler yaşarı çok çıkarma zülüflerin dışarı yel değer zülfünden tel alır
  5. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...

Sayfayı Paylaş