gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Seherde Ağlayan Bülbül

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Aşık Veysel - Seherde Ağlayan Bülbül şeherde ağlayan bülbül

sen ağlama ben ağlayım

ciğerim dağlayan bülbül

sen ağlama ben ağlayım bülbül...

aşık der ki hale böyle

gideriz biz yola böyle

felek bildiğini işler

hemen yüzyıl talep eyle bülbül...

bülbülün doları sarı

ben ağlarım zarı zarı

sende mı yitirdin yarı

sen ağlama ben ağlayım bülbül...

aşık değir ki uyandım

uyandıkça uyandım

taş olsam yandımıdı

toprak olup dayandım

Aşık Veysel - Seherde Ağlayan Bülbül konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

kekliğidim vurdular aşık veysel kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar daha ben ne idim kı annemden ayırdılar gel gel yanıma keklik kastım canıma keklik al kınalı parmakların batır kanıma keklik keklik kumda esinir esinir de desinir benim sevdiğim oğlan şimdi nerede düşünür gel gel yanıma keklik kastım...
  3. Aşık Veysel - Kara Toprak

Aşık Veysel - Kara Toprak

Aşık Veysel - Kara Toprak dost dost diye nicesine sarıldım benim sadık yarım kara topraktır beyhude dolandım boşa yoruldum benim sadık yarım kara topraktır nice güzellere bağlandım kaldım ne bir vefa gördüm ne fayda buldum her türlü isteğim topraktan aldım benim sadık yarım kara topraktır köyün verdi kuzu verdi süt verdi yemek verdi ekmek verdi et verdi kazma ile dövmeyince kıt...
  4. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...
  5. Haluk Levent - Aşık Veysel

Haluk Levent - Aşık Veysel

Biri görmez gözü ile Görmüş dünyayı özü ile Çalmış söylemiş ölesiye Hek bildiği dilin gözü ile Onun adı Aşık Veysel Şatıroğlu yolu uzun ince Görebilsen gör dünyayı Görmüş dünyayı sözü ile Biri arar yanlış ile Bulmuş doğruyu dost dost diye Varmış yarine toprak ile Sadık olan dostun yüzü ile Yazdım çizdim görem diye Gördüm dünyayı veysel ile Çaldı söyledi görek diye Hak yolunu sürek diye

Sayfayı Paylaş