gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

uzun ince bir yoldayım türküsünün öyküsü uzun ince bir yoldayımın hikayesi aşık veysel yoldayım hikayesi şarkısının Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım
    uzun ince bir yoldayım

gidiyorum gündüz gece

bilmiyorum ne haldeyim

gidiyorum gündüz geçe...

dünyaya geldiğim anda

yürüdüm aynı zamanda

iki kapılı bir anda

gidiyorum gündüz gece

şaşar veysel bak şu hale

gah ağaca gah güle

yetişmek için menzile

gidiyorum gündüz gece

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Notalar şu şekilde olacak arkadaşlar; Fa Sol Sol Fa Mi Re Fa Mi Re Re Re La Sol La Fa Sol Fa Mi Re Fa Mi Re Re Re Fa sol Sol Fa Mi Re Fa Mi Re Re Re La Sol La Fa Sol Fa Mi Re Fa Mi Re Re Re
    Si Do Do Do Do Si La Do Si Si Do La Sol La La La Sol Sol Fa La Sol Sol Fa Mi Re Sol Mi Fa Fa Mi Fi Re Fa Mi Mi Re Re Do Mi Re olacak. Sitede notalar demişsiniz ama nota yok. Bende ekleyeyim dedim. Bir teşekkür yeter. :D

Aşık Veysel - Uzun İnce Bir Yoldayım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık Veysel

Aşık Veysel

Aşık Veysel Hayatı Yaşamı Biyografisi Aşık Veysel (şatıroğlu) 1894 (H. 1310) yılının Mayıs ayında Sivas'ın şarkışla ilçesi'nin Sivrialan=Sivr'alan (Söbalan) köyünde dünyaya geldi. Anası Gülizar, O'nu koyun sağmaktan dönerken yolda doğurdu. Veysel'in doğduğu Sivrialan köyü bir kısmı kayalık bir kısmı ağaçlık bir dağın vadisinde yer alıyordu. Köy kıraç, verimsiz topraklara sahipti. Köylüler...
  2. Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa

Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa

Aşık Veysel - Zamanede Bir Hal Gelmesin Basa zamanede bir hal gelmesin basa ahdi butun bir sadik yar kalmamis kalles yar olana dost demem hasa nolacak muhannet meydan gormemis ben bir yar isterim derun-i dilden sarf ede varini geldikce elden beni sitreyleye aduden elden her yuze gulen yar olmus olmamis gonul su dunyadan sen umma vefa veliler hak icin cekmistir cefa yalanci...
  3. Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular

kekliğidim vurdular aşık veysel kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar Aşık Veysel - Kekliğidim Vurdular kekliğidim vurdular kanadımı kırdılar daha ben ne idim kı annemden ayırdılar gel gel yanıma keklik kastım canıma keklik al kınalı parmakların batır kanıma keklik keklik kumda esinir esinir de desinir benim sevdiğim oğlan şimdi nerede düşünür gel gel yanıma keklik kastım...
  4. Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır

Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır

Aşık Veysel - Gel Ey Talip Bu Bir Esrar-ı Haktır gel ey talip bu bir esrar-i haktir erenlerin yolu soz ile degil muhabbet bir ekin ekip yesertmek oglan, usak, mahbup, kiz ile degil kus misali bir cesmeye konarsin aci tatli demez icer kanarsin aynel yakin kakki gordum sanarsin bu kafada gorducegin goz ile degil bu kafada binbir turlu sade var icecek var, icmeyecek bade var dort...
  5. Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam

Aşık Veysel - Anam dokuz ay koynunda gezdirdi beni ne cefalar cekti ne etti anam aci tatli zahmetime katlandi ucurdu yuvadan yeritti anam analarin hakki kolay odenmez analara ne yakismaz ne denmez bal uykudan gece kalkar usenmez emzirdi salladi uyuttu anam dogurmus beni sivas elinde kundak kucaginda tarla yolunda azik sirtinda orak elinde tasli tarlalarda avuttun anam ben...

Sayfayı Paylaş