gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

aşıkların bağrı yanar!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Olgunlaşır içte özler Nuru belli eder yüzler
    Yaş akıtır dertli gözler
    Akar Allah diye diye

Bülbül daldan dala konar
    Çeşit çeşit nâme sunar
    Aşıkların bağrı yanar
    Yanar Allah diye diye

Yağmur yüklü bulut ağlar
    Yeşillenir, otlar bağlar
    Vadilerde sular çağlar
    Çağlar Allah diye diye

Otlar kurur, kimi çürür
    Koca dağı duman bürür
    Yer ile gök durmaz yürür
    Yürür Allah diye diye

Ağaç, yaprak, çiçek açar
    Fesleğenler koku saçar
    Gemi yüzer, kuşlar uçar
    Uçar Allah diye diye.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: aşıkların bağrı yanar!
    emeğine sağlık

aşıkların bağrı yanar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşık

Aşık

Bu kemiği görmek kadına, Bu kemikle oynamak batıl söz söylemeye, bu oyunda birini yenmek o kimseye galip gelmeye, Birtakım aşıkların yanında olduğunu görmek bakire kızlarla evlenmeye delalet eder.Rüyasında aşık olduğunu gören bir kimse bekar ise bir süre sonra gerçekten aşık olacak demektir. Evliyse, kişiyi hayata bağlayacak önemli bir neden ortaya çıkacak demektir.Asik görmek, bir is...
  2. Emel Müftüoğlu - Yanar Yanar

Emel Müftüoğlu - Yanar Yanar

Benim sende özüm kalmış sözüm kalmış Zararı yok kim ne anlar halimden Benim sende izim kalmış gözüm kalmış Zararı yok kim ne anlar halimden Benimsin herşeyimsin içimdeki tek sihirsin İstesem de vazgeçemem ooo Kanımsın hep canımsın Sen benim alınyazımsın İstesem de ben silemem Yanar yanar yüreğim aşkına Söndüremem aşığım ben sana Söz-Müzik: Mustafa Sandal
  3. Aşık Alican Yanarım & Anam 2007

Aşık Alican Yanarım & Anam 2007

aşık alican anam aşık alican kına havası kına havası sözleri hubuyarlıalican Aşık Alican Yanarım & Anam 2007 Aşık Alican Yanarım & Anam 2007 SANATÇI ADI : Aşık Alican ALBÜM ADI : Yanarım & Anam YIL : 2007 COVER: ALBUMDEKi PARCALAR: 1. Aşık Alican - 01 - Calar Saat 2. Aşık Alican - 02 - Erenler Safa Geldiniz 3. Aşık Alican - 03 - Asa Pinari 4. Aşık Alican - 04 -...
  4. Âşıkların bağrı yanar ilahisi

Âşıkların bağrı yanar ilahisi

Olgunlaşır içte özler Nuru belli eder yüzler Yaş akıtır dertli gözler Akar Allah diye diye Bülbül daldan dala konar Çeşit çeşit nâme sunar Âşıkların bağrı yanar Yanar Allah diye diye Yağmur yüklü bulut ağlar Yeşillenir otlar bağlar Vadilerde sular çağlar Çağlar Allah diye diye Otlar kurur kimi çürür Koca dağı duman bürür Yer ile gök durmaz yürür Yürür Allah diye diye Ağaç yaprak çiçek açar...

Sayfayı Paylaş