aşılama yöntemiyle hamile kalanlar...

Evet korkulacak hiçbişey yok. Berlin berlin sende umarım allah bu kez dualarını kabul eder ve tutar guzel mi guzel bi bebegin olur tabi isteyen herkezin ben doktor işine ara verdim gitmycem bi süre en iyisi akışına birakmak olacak benim için aklımdan da silecem daha doğrusu silmeye çalışıcam allah büyük kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah

Anason canım bende seninle ayni düşüncedeydim ara vermek istiyordum ama daha önce belirttigim gibi sigorta parayi ödediği icin mecburen yapıyorum zaten bu seferde olmazsa yeni yilda insallah tüp bebek yaptiracagim. Bana dilediğin tüm iyi niyetlerini Rabbim sanada bahşetsin inşallah

Kizlar internette dogal kürler var mesela incir kürü soğan kürü gibi bu sekilde hamile olanlarda var.. ben soğan kürüne başlamıştım ama bende böbrek Ağrısı yapti yarida biraktim

kımyasal gebelık gecırdıgım ıcın yaptırmam gereklımı burda bı arkadas da kımyasal gebelık sonrası aşılama yaptırmamıstı napcagımı bılmıyorum

Mesajlariniz cok gec geliyor arkadaşlar ondan geç yazdım paspam sen doktoruna Danış o en iyisini bilir aşılama ile ilgili konuları bence burdan kulaktan duyyma şeylere güvenme. berlin canm inşallah bu ay olur ve Tüp bebek yaptırmaya gerek kalmaz. Aslında bazen biz şansımızı zorluyoruz biraz zamana bırakırsak bi bakarz herşey olacağına varmış buna ihtiyacımız var çünki kendimizi hem psikolojik hem bedenen her şekilde baskı altına koyuyoruz belkide bu kadar üstüne gittiğimiz için olmuyodur beynin rahatlanmasi gerçekten cok önemli bu düşünceyi unutmamiz lazım aMa unutmakta o kadar zor

Benim is arkadasimla ben sürekli yarış içindeyiz bu ay kim hamile kalacak diye o ne zaman tatile ciksa tatilde hamile kaliyor ama yine düşük le sonlaniyor sonra doktor muayenesinde anlaşıldı ki kizda myom varmış bebegi o düşürüyormus yani doktora gitmeden söyle mi yapsam böyle mi yapsam demekle olmuyor her zaman be yaparsaniz yapin doktor kontrolünde olsun. Anason canimm insallah bu sefer buraya hamileyim diye yazmayi nasip eder Rabbim hepimizede... bakalim hayırlısı olsun

Doğru söylüyorsun canm sonuçta sağlık ihmale gelmez her bi hastalığın ardından başka bişey çıkabilir. Bosunami o kadar doktor var :) amin amin inşallah olur bu ay seviniriz bizde o günlerde gelecek bakalm ne zaman bekliyoruz :hamile:

Slm aleykum hanimlar, hepinizi tek tek okudum ve Berlin ve digerleri hepiniz bana yoldas sinizzzz
Size Cvp olsun diye bende surecimi yazacağım, size destek olur veya Cvp olur veya sorulariniz varsa sorarsiniz diye.
Ben yasim 33. Iki bucuk yillik evliyim ve iki yildir bebek için ugrasiyoruz ama olmuyor iste. 1 ekimde adet oldum, 2 ekimde klomen e başladim, günde bir tane olmak uzere bes gün kullandim. 10 Ekim dr gittim hem ultrason oldum hemde kan tahlili oldum, o günün ogleden sonra dr aradim ve dediki aksama ovitrelle ignesini vurdur, sabah 8:30 da burda ol dedi. Bende aksam igneyi vuruldum ve ertesi günü sabah hastaneye gittik, Esim numune verdi ve iki saat sonra asilama oldum. Dr bes dakika yat sonra kalkip evinize donebilirsiniz dedi hatta esinizle bu iki uç günü degerlendirmenizde hiç bir sakincasi yok dedi. Dr à yüzde ne kadar sansimizin oldugunu sordum. Esinizin numunesi bu sefer cok dusuk, fazla sans vermiyorum, yüzde onbes yirmi sans var dedi. Esim oligospermi yani sperm sayisi normalinden çok az ama çok sukur Hepsi saglikli.
12 Ekim aksami progesteron à basladim gunluk bi hap olarak on gün boyunca aksamlari vajinadan kullandim. Vajinadan alinmasi gebelik sansini yukseltiyormus. Bebegin rahme daha iyi tutunmasina yardimci oluyormuş. Dün aksam yani 21 Ekim ilacim bitti. Ve 25 Ekim kan tahlili istedi dr, yaptircam. Normal adet tarihim 28 -29 -30 Ekim. Arada iki gün oyniyabiliyor bazen. Belirti olarak, asilama günü hafif pembemsi kanamam oldu, ama onu asilama ya bagliyorum, çünkü dr kolay hareket edebilmek için bi aletle dudaklari ayirdi dişcide oldugu gibi. Ilk iki günü aşiri kasik agrim vardi ama sonra geçti. Simdi ara sira kasiklarimda batmalar oluyor, Uzandigim zaman veya ani hareket edince. Kendimi ayaklarimi ve evimi çok sicak tutuyorum. Çok fazla olumlu sonuc beklemiyorum çünkü sonra çok uzuluyorum. Ama allah dan umid kesilmez. Rabbim ol derse insaallah olur hayirlisiyla insaallah. Sadece 600.000 sperm asilandi. Çok az biliyorum. Yukarda bir arkadas 15 milion asilandigini ve yinede tutmadigini yazmisti, yanilmiyorsam Berlin yazmisti. Bende de Berlin de oldugu gibi erken menopoz riski varmis. Bu yüzden Acele ediyorum. Ben fransadayim ve burda Herseyi devlet karsiliyo, alti defaya kadar deneyebiliriz. Ama param olsaydi hemen tr ye giderdik. Aileme hic birsey Soylemedim uzulmesinler diye dusunerek. Kvalidem tel de durmadan torun istiyo. Insaallah diyorum. Insaallah la Maasallah la olmaz artik yapin da olsun diyo. Bana ozel tespih gonderdi gecen yil, neymis Her bebek isteyen kadin bu tespihle dua okuyunca hamile kalmis. Bende okuyup tespihi evime asacakmisim bebe olana kadar sakliycakmisim, bebe olunca tekrar Kvalideme tespihi vercekmisim. Medeti allah dan degil tespihden umuyorlar. Tespihi kapali bi yere astim gozum gormesin diye ama yinede duayi okudum. Allahin duasi sonucta. Umarim bisey atlamamisimdir. Çok uzun oldu. Allahim hayirlisiyla nasip etsin inşaallah Rabbim hakkimizda Hayirli olani versin insaallah....

Merhaba sana cevap vermek istedim bence aşılama hikaye kismetse oluyor arkadaşım. cunki bende bi sorun yoktu eşim in sperm sayısı 79 milyon du ama olmadı tutmadı iste aşılama nın tam 14. Gününde hastalandim yani anlayacağın allah ol diycekki olacak bu işler. Kafada bitecek çocuk isteği oda bizde olmuyor. Bence sende unut bu kac gunu adet tarihini bile hatirlama baska şeylerle mesgul ol ckk gez dolas esinle degisik seyler yapin ama yeterki sil kafandan sonrasi kotu oluyor cunki kurban olduğum allah herkezin gonlune gore versin inşallah

Anason yazdigin için çok Tesekkurler canim Evet biliyorum kafaya takmamak lazim ama olmuyor cok istiyorum ve bekliyorum olsun diye dua ediyorum. Umutla bekliyorum. Ama olumsuz sonuc cikarsa, daha sakin hareket edecem hiç Acele etmiycem. Rabbim dilerse verir bir mucize. Insaallah hayirlisiyla nasip etsin rabbim cumlemize

Geri