gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Aşılamada başarı sansı nasıl arttırılır ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar ben 5 yıllık evliyim ve 2 yıldır da bebek istiyoruz kızlar sevgili melekler. Sebepsiz infertilite teşhisi koydular bana yapılan tüm testlerimde normal çıktı. Hatta yumurtalarımın çallama olayı bile normal ve adetim de gayet düzenli. Spermlerde hareket yada sayısal anlamda sorunumuzda yok. Rahim filmi çektirdim ve tüplerimde açık çıktı. Bir çok şey normal ama ne bilim 3 ay takibim yapıldı yinede sonuç alamadık. Şimdi temmuzda bir kez daha aşılama yaptıracağız acaba bu başarı şansını arttırmak için neler yapmalıyım. Sonuç alan kızlar bana yazabilir mi ?

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Aynı benim durumum vallahi ya. Sana başımdan geçenleri ve yapman gerekenleri anlatim istersen. Öncelikle şunu belirteyim yüzde 10 ve yüzde 15 arasında ilk aşılamada tutma şansı. Onun için şunları yapman lazım. Doktorunada sor banada önermişti. aşılamanın olduğu günün gecesi ve ertesi sabah ( ki biliyonuz sabah spermler en kaliteli ve hareketli zamanlarını yaşarlar ) ilişki yapmanı şiddetle öneriyorum. Benim aşılamam 7. denemede oldu. Eşimede söyledim cinsel perhizde yapmıştı. örneğin on onbeşgün ilişki olmayacak ve aşılama gecesi sabahı birliktelik yapaşayacaksın ki spermin yürümesi ve hamile kalma şansın artsın tatlım. Onun haricinde ben aşılama sonrası 2 gün kadar yatarak dinlenme öneriyorum ben fazlasına gerek yok gibi geliyor. Doktorda aten aşılamadan sonra günbe gün kontrole çağıracaktır artık oda doktora kalmış tabiki. Zaten aşılama günlerinide siz tayin edebiliyorsunuz. Her halukarda eşine perhiz yapmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdi bi kızım var ikinciyi düşünüyorum ama bü yaşadıklarımdan sonra ya olmazsa tutmazsa diye de tırsıyorum. Ama yine deneyeceğim.
    Allah kucağına almanı nasip etsin hamişliğini nasip etsin tatlım sana.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

canım aşılamada spermler rahim içine konulduğu için akma gibi bir durum olmaz, 10 dk yatırıyorlar sonra kalkıp gidebiliyorsun

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Önerilen ilaç tedavilerini titizlikle,saatinde uygulamaya özen gösterin.Özellikle çatlatma iğnenizi doktorunuzun size söyledigi zamanda dakik vurdurun.

Sigara içiyorsanız bırakmalısınız. Sigara %13 oranında infertilite nedenidir ve hem yumurta hem de sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Sağlınıza özen gösterin. Beslenmeniz, uykunuz şimdi daha da önemli. Düzenli beslenin,protein,sebze, meyve ve bol sıvı tüketimine dikkat edin.Hormonlu tüm yiyeceklerden uzak durun. Günde 8 saat uyumalı, geç yatmamalı ve sabah erken kalkmalısınız.

Stres, 1 numarlı doğurganlık öldürücü. O nedenle steresten kaçının,zihinsel ve bedensel gevşeme için,nefes egzersizleri,meditasyon yapın,bol bol dua edin.

Aşılama sonrası 30 dakika sırt üstü ve mümkünse baş aşağıda olacak şekilde dik yatın,

Ağır fiziksel aktivitelerden(yüzme,spor,uzanma,ağır kaldırma vb) ve cinsel ilişkiden(doktorunuz farklı öneride bulunmadıysa,aşılamadan 2 gün sonra başlanmalı) sakının,

Aşılamadan sonra ılık suyla,ayakta duş alın.

Aşılama Sonrası Yaşanan Muhtemel Belirtiler;

Göğüslerde ağrı ve büyüme

Göğüs uçlarında hassasiyet

Karında şişkinlik

Açık sarı,beyazımsı akıntı

Kabızlık

İştahta artış

Uyku hali

Bel ve kasıklarda kramp gibi ani ve kısa süreli keskin ağrılar

Aşılamadan 14 gün sonra kanda gebelik testi ( beta-hCG ) yapılır.

Hayatta problemler bitmez ama önemli olan bizim tavrımız.Olumlu düşünmemin büyük yararı olduğunu unutmayın.

Unutmayın, siz iyi olmazsanız, hiçbirşey iyi olmaz!

Allah hayırlı haberlerinizi almayı nasip etsin inşallah.

Aşılamada başarı sansı nasıl arttırılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emzirerek anne sütü nasıl arttırılır?

Emzirerek anne sütü nasıl arttırılır?

anne sütü nasıl arttırılır anne sütü nasıl artırılır artar süt arttırılır sütüm artar emzirirken sütünüzün yetersiz olduğunu düşünüyorsanız ve sütünüzün artmasını istiyorsanız işte emzirerek sütünüzü arttırmanın ipuçları... Büyümenin hızlandığı dönemlerde birkaç gün boyunca sütünüzün bebeğinize yetmediğini, göğüslerinizin boşaldığı halde bebeğinizin emme isteğinin sürdüğünü, bebeğiniz sık...
  2. Bilgisayar Belleği Nasıl Arttırılır ?

Bilgisayar Belleği Nasıl Arttırılır ?

Bilgisayarın Bellek Becerisini Arttırma Yolları Bilgisayarın Belleğini Arttırma Yöntemleri Sevgili melekler, bilgisayar kullanıyorsanız zaman zaman bilgisayarınızın yavaşladığından şikayetçi olabilirsiniz. Bilgisayarınızı hızlandırmanın yollarından biri doldurmuş olduğunuz bilgisayar belleğini temizlemektir. Bu yazımızda Bilgisayarın Belleğini Arttırma Yöntemleri hakkında sizlere bilgiler...
  3. Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?

Anne Sütü Nasıl Arttırılır ?

Bu konu; anne sütü nasıl arttırılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne adaylarının en büyük korkularının başında bebekleri doğduğunda ona yeterince süt verememek gelir. Bebekler için en faydalı besin olan anne sütü ilk ay boyunca başka hiçbir besine gerek duyulmadan, ikinci yaşa kadar da ek besinlerle birlikte bebeğe verilmelidir. Ancak ne yazık ki zaman zaman annelerin...
  4. Parfümün Dayanıklılığı Nasıl Arttırılır?

Parfümün Dayanıklılığı Nasıl Arttırılır?

parfümün dayanma süresi, parfüm dayanma süresi, parfüm bayatlar mı Sevgili melekler, parfüm kullanmaktan hoşlanıyor ve uzun süre aldığınız birbirinden hoş kokulu parfümlerinizi kullanmak istiyorsanız saklama koşullarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için dikkat etmeniz ve yapmanız gereken birkaç nokta var.. Parfümün dayanıklılığını artırmak için bunları yapın; -Parfümü sıktıktan...
  5. Aşılamanın tuttuğunu nasıl anlarız

Aşılamanın tuttuğunu nasıl anlarız

Kızlar ben aşılama yaptırdım. Daha ilk aşılamam bu işte de yeniyim eşimdeki sıkıntılardan dolayı biraz problem var çocukla alakalı. Şimdi aşılama sürecinde tam olarak ne kadar gün bekleyeyim. Neler yapayım ? Aşılamanın tutup tutmadığını nasıl anlıyorum. Testimi ne zaman yapayım arkadaşlarım. Bende bebek sahibi inşallah olurum lütfen ben sizlere dua ediyorum sizde anne olmak isteyenlere dua...

Sayfayı Paylaş