Aşılamadan sonraki süreçte gebelik belirtileri ve seyri nasıl olmakta ?

Konu, 'Aşılama Yaptıranlar Bölümü' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Etiketler : Aşılamadan sonra kanama, yerleşme kanaması nedir kaç gün sürer ? Aşılama yaptıran yada yaptırmak üzere olup buna karar veren arkadaşlarımız. Lütfen bu başlık altından aşılama sürecinde karşılaştığınız tüm belirtileri ve sizde ne gibi bir değişiklik olduğunu, sizin gibi aşılama yöntemi yaptıran meleklerle paylaşınız.

Üyelerimizin bizlere bildirdiği ne gibi belirtilerin olduğunu aşağıda sizler için yazıyoruz meleklerim.

Aşılamadan Sonra Gebelik Belirtileri

1-Sarı renkte yada değişik renklerde akıntı
    2- Karın ve kasık bölgelerinde adet olacakmış gibi ağrılar
    3- Bel ve sırt ağrıları ve bunun yanı sıra sinirlilik hali
    4- Göğüslerde şişme acıma yada batma gibi bir belirti olmuyor 5- Mide Bulantısı
    6- İştahın açılması

Yukarıdaki durumlardan başka aşılama yaptırıpta belirtisi olan meleklerimizin ve misafirlerimizin, diğer aşılama yaptıran üyelerimizi rahatlatmak ve bilgilendirmek adına bu konuya yazmalarını rica ediyoruz.

Aşılama yöntemi ne zaman belli oluyor diye soruyorsanız ancak 15 gün süresinde aşılama yönteminde hamile kalıp kalmadığınız belli oluyor. Birbuçak ay gibi bir süreden sonra ise mide bulantısı gibi durumlar oluyor. Aşılamada gebe kaldığınızı kan testi yöndemiyle net öğrenebilirsiniz. İdrar testleri genelde yanlış sonuç veriyor bilginiz olsun arkadaşlarım.

supremem ve hatice_hg bunu beğendi.
  2. hatice_hg

hatice_hg Yeni Üye

ben 17.gündeyim kasık ağrısı,gaz var göğüslerim şiş ve dokununca hafif acıyoo iştahım açıldı ve 2 gecedir midem bulanıyoo akıntım oluyordu önceden şimdi de var ama kokusuz .2 gündür hafif baş dönmesi var abartıyormuyum bilmiyorum ilk aşılamam buu takıntılı olmaya başladım değil oldum adet günüme 3 gün var bilmiyorum hakkımızda hayırlısı yardımcı olurmusunuz lütfen çok kuruyorum bunlar ne demek şimdiden teşekkürler

Bebegmolsun bunu beğendi.
  3. hatice_hg

hatice_hg Yeni Üye

ben 17.gündeyim kasık ağrısı,gaz var göğüslerim şiş ve dokununca hafif acıyoo iştahım açıldı ve 2 gecedir midem bulanıyoo akıntım oluyordu önceden şimdi de var ama kokusuz .2 gündür hafif baş dönmesi var abartıyormuyum bilmiyorum ilk aşılamam buu takıntılı olmaya başladım değil oldum adet günüme 3 gün var bilmiyorum hakkımızda hayırlısı yardımcı olurmusunuz lütfen çok kuruyorum bunlar ne demek şimdiden teşekkürler

4. ahsennn

ahsennn Yeni Üye

merhabalar bende aşılma yaptırmayı düşünüyorum tecbüreli olan anlatabilirmi hatice sorun neydi neden aşıla yaptırdın ögrenebilirmiyim sakıncası yoksa ben de dış gebelik gecirdim 2yıldır da hamile kalamıyortum klomen kullandım ama faydasını görmedim aşılamaya karar verdik hakkımızda hayırlısı olsun....

5. hatice_hg

hatice_hg Yeni Üye

benim eşimden kaynaklanan bi sorundu sperm az ve kalitesizidi gerçi son aylarda yükseldi ama biz aşılama yolunu seçtik fakat ilk aşılamamı 6 ekimde olum düne kadar umudum vardı ama gece adet görmeye başladım.. malesef tutmadı aşılama şansı en fazla %15 o yüzden çok umutla başlamadım bu işe ama çapa da yapıyorum ben tedavimi 3 kere aşılama yapmak zorundayım ki tüp bebek e geçebilelim bakalım p.tesi gidicem yeniden ne diycekler ...sanırım 2.aşılamamı yaomak için ilaç başlıycam ama sen aşılama dene bence yaşın kaç bu arada...allah hepimizin için hayırlısın nasip eder albatteki alıcaz kucağımıza allahın izniyle ama sabır sabır sabır daha yolun başındayız savgiler

6. şımarık

şımarık Yeni Üye

merhaba,benimde ilk aşılamam tutmadı, 7 aralık ta 2. ciyi yaptırdık, 2 hafta sonra belli olacak bakalım bekliyoruz merakla

7. şimall

şimall Hamiş Melek

inş tutar zuzu rabbim emeginizin karsılıgını versın

8. misafirim..

misafirim.. Forum Okuru

Merhaba arkadaşlar

ben tam 2 yıldır deniyorum normal yollarla,gebelik olmadı. 28.12 de ilk aşılamamı yaptırdım o zamandan beri de çok güzel kendimi korudum evde iş bile yapmıyorum. günler geçmiyor 12. günde yanı 9 ocakta kan testinde görebiliriz dedi doktorum. ama o 12 gün geçmek bilmiyor. fazla ayakta kaldığımda kasıklarımda hafif sancı oluyor. mide bulantısı var acaba bu kadar erken bulantı olabilirmi.
    Ayrıca gaz var inanılmaz derecede. benim hayatımda olmadı gaz sorunum karnım şiş geziyorum şuan acaba hareketsizliktenmi.

Umarım tutmuştur bir daha denemek zorunda kalmam çünkü bekleme süreci çok stresli.

Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

Edayvz ve elfidamsanem bunu beğendi.
  9. bebişci

bebişci Yeni Üye

hatice merhaba bende uzun 3 yıldır tedavi görüyorum ve bu ay 16 sında aşılama yaptırdım 6 gün geçti bendede aynı belirtiler var acaba hamile kaldınmı arkadaşım gerçi 2011 senesinde yazmışsın ama bilgi verirsen sevinirim

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhabalar.. bizde yaklaşık 1,5 yıldır normal yoldan bebek sahibi olmak istiyoruz ama olmadı. 13 temmuz da ilk aşılamam yapıldı. aşırı şekilde şişlik kasık ağrıları, uzun süre ayakta kalınca bel ağrıları ve ağrılar.. göğüslerim normalin iki katı oldu ve çok hassaslaştı.. okuduğum yorumlardan anlıyorum ki bu belirtiler herkeste var.. peki yaa sonuç???? hamile olacak mıyım? yoksa :((((

elfidamsanem bunu beğendi.
  11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aşılama stres

Of of of nedir bu çektğimiz bilmem iğneleri vuran bizler acıyı çeken bizler bu zor 16 günü tuvaletle geciren bizler geldimi gelmedimi rüyalarda bebek doğum yapan bizler yanı sıra dünyaca hap yutan bizler sonrada tutmayıncada nasıl söylücem sitresine giren bizler kocanın ve aile fertlerinin senin yüzüne bakan ve meraklı komşular tuttumuuu sors
    una sıkılan bizler of of sonrada tutmayıncada sanki sen sorumlumuşun gibi üzülen bizler allahım aşılama yapan herkeze yardım etsin insallah

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhabalar...bende 28 temmuzda aşılama yaptırdım merakla bekliyorum acaba yarın test yaptırsam mı bilmiyorum 15 gün oldu belli olurmu?

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

herkeze slm bende 2.aşılamamı yaptırdım.ilki tuttu ama 6 haftalıktı öldü bakalım beklemedeyizz hayırlısıı inş hamileyimdir

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba,

Yaklaşık 1 yıl kadar hamile kalamadığım için doktora başvurduk, yapılan tetkikler sonucu yumurta rezervlerimde azalma olduğu ortaya çıktı. Doktor kesin hamile kalamazsın demedi fakat gecikmemekte fayda olduğunu söyleyip aşılamayı önerdi. Aşılama yaptırdık ve doktor aşılamadan sonraki 18. güne kadar regl olmazsam kan testi yaptıracağımı söyledi. Aşılamadan sonraki 14. gün rutin regl olmam gereken tarihti ve o tarihlerde 2-3 gün kadar regl sancısı çektim, çok belli belirsiz koyu renkli akıntılarım oldu, tutunma kanamaları olabileceği söylendi. Normalde regl tarihlerimde asla gecikme olmaz ve düşündüm ki pozitif sonuç alacağız fakat 17. gün geldiğinde ne yazık ki regl oldum.

15. SENI BEKLERKEN

SENI BEKLERKEN Yeni Üye

slm benımde ılk asılamamdı ve tutmadı ıkıncısı ıçın bır ay bekle gel denıldı sızın son durum nedır acaba

Aşılamadan sonraki süreçte gebelik belirtileri ve seyri nasıl olmakta ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gebelik Nasıl Oluşur,GEBELİK NEDİR?

döllenmenin belirtileri döllenme belirtisi döllenme belirtileri kadınlarda dollenme Gebelik Nedir? Gebelik, kadın üreme hücresi olan yumurta ile, erkek üreme hücresi olan sperimin kadın üreme organlarının bir parçası olan kanallarda karşılaşarak, spermin yumurtayı döllemesi sonunda yeni bir canlının, yani bebeğin oluşmasıdır.Yandaki resimde...
  2. Aşılamadan sonra gebelık kac gunde ogrenılır

aşılama sonrası gebelik belirtileri aşılamadan sonra hamilelik belirtileri aşılamadan kaç gün sonra gebelik belli olur aşılama sonrası arkadaslar bu konuda bılgılerınıze ıhtıyacım var yardım edersenız cok sevınırım
  3. gebelik belirtileri

arkadaşlar ben yeniyim burda lütfen yardım edin 4 aylık evliyim adetten 1 hafta önce bulantılar başladı kasıklarda ağrı gaz problemi göğüslerde hassasiyet internetten araştırdım hepsi hamilelik belirtileriyle uyuşuyordu sonra adet oldum eşim ve ben çok umutluyduk nden böyle oldu yardım edin :(
  4. Gebelik belirtileri

Hamilelik) Çok fazla değişiklik olabilir, ya da hiçbir şey değişmeyebilir. Kişiler arası çok belirgin farklılıklar olmasına karşın sık görülen gebeliik bulgularını kısaca ele alalım. Beklenen adet tarıhınde gecikme her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur. Bulantı Sabahları...
  5. psikolojik gebelik yalancı gebelik nedir nasıl olur?

psikolojik gebelik,psikolojik gebelik belirtileri Bazen biz kadınlar gebe olmadığımız halde gebe olduğumuzu sanabilir ve psikolojık olarak kendımızı bu etki altında bırakarak gebelik belirtilerini yaşayabiliriz ve kendımızı gebe sanabiliriz..işte biz bu gebeliğin adına yalancı yani psikolojik gebelik diyoruz şimdi bu konuya bir göz atalım. Yalancı gebelik(Psikolojik Gebelik) Yalancı...
  6. Boş Gebelik ve Belirtileri Burada?

boş gebelik,boş gebelik nedir,boş gebelik belirtileri,boş gebelik tekrarlar mı, Arkadaşlar başınızdan hiç geçti mi bilmiyorum ama herkesin başına gelebilecek bir durum diye düşünüyorum o yüzden bilinçlenmekte fayda var boş gebelik nedir ve belirtileri nelermiş burada öğrenelim.. Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen...
  7. Gebelik Belirtileri Nasıl Olur Nasıl Anlaşılır Diyenler Buraya !

Hamilelik Belirtileri Nasıl Olur Hamilelik Belirtileri Nasıl Anlaşılır Bebek sahibi olmak isteyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için forumumuzda bu konuyla ilgil her türlü biigiyi sizlerle paylaşıyoruz. En son paylaştığımız mide bulantısı gebelikte ne zaman başlar konumuzun ardından bu kez hamilelik belirtileri nasıl anlaşılır sizlerle paylaşmak istiyoruz...:) Bulantı ve...
  8. En Sık Karşılaşılan Gebelik Belirtileri

Bu konu hamilelikte belirtiler hakkında bilgilere yer vermektedir. Belki de uzun bir süre beklediğiniz bebeğinizin geleceği haberini aldınız ve artık siz de bir anne adayı hamişsiniz. Gebe olduğunuz kesinleştikten bir süre sonra hamilelikle ilgili belirtiler ve değişimleri artık yaşamaya başlarsınız. Peki sizi hangi hamilelik belirtileri bekliyor. Anne adaylarının hamilelikte en sık...
  9. Aşılamadan ne kadar sonra gebelik ultrasonda görülür?

aşılamadan sonra gebelik testi ne zaman yapılır,aşılamadan sonra gebelik ne zaman belli olur,aşılamadan sonra gebelik belirtileri,aşılamadan sonra hamikle olduğumu nasıl anlarım,aşılama hakkında bilgiler Aşılama ile gebelik elde edilemezse (aşılama tutmazsa) adet kanaması sıklıkla aşılamadan 15-20 gün sonra başlar. Kendiliğinden adet kanaması (mens, regl) başlamazsa doktorunuza danışmanız...
  10. Gebelik zehirlenmesinin belirtileri

Halk arasında gebelik zehirlenmesi (hamilelik zehirlenmesi) olarak bilinen hastalığın tıptaki adı preeklampsidir. Bu hastalığın gerçek anlamda bir zehirlenme ile hiçbir ilgisi yoktur ve temelde yatan sorun; rahim yatağını döşeyen ince kıvrık arterlerin aşırı daralması ile plesantanın bebeği besleyememesidir. Gebelik zehirlenmesi yüksek tansiyon, el ayak ve yüzde şişlik (ödem), idrarda fazla...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. aşılamadan sonra hamilelik belirtileri

,
  2. aşılamadan sonra akıntı

,
  3. asilamanin tuttugunu nasil anlasilir

,
  4. aşılama yapıldıktan sonra hamilelik belirtileri,
  5. aşılamada hamilelik belirtileri,
  6. aşılama yaptıranlar,
  7. aşılama sonrası kasık ağrısı,