Asi'nin Kırmızı Mercimek Çorbası

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Asi'nin Kırmızı Mercimek Çorbası
kırmızı mercimek çorbası tarifi nasıl yapılır malzeme listesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar
Evet şimdi sizlere bu işte profosyonel olduğum çorbamın tarifini vereceğim melekle :D:D tarif kesinlikle tamamen bana aittir ve sizlere aynen yaptığım gibi anlatacapım :D:D isterseniz yanına
https://www.meleklermekani.com/et-yemekleri/197186-hasbahce-spesial-tarifi.html de yapabilirsiniz orası size kalmış :D:D

Asi'nin Kırmızı mercimek çorbası
malzemeler ;

2012 lcw katalog4-1d9.jpg

2 su bardağı mercimek çorbası ( ben göz kararı koyuyorum )
bir adet kuru soğan
1 çorba kaşığı pirinç ( onuda göz kararı ayarlıyorum :D:D )
iki kaşık salça
tuz
nane
kekik
kara biber
tuz ve göz kararı su
tereyapı ve sıvı yağ

yapılışı;

Sıvı yağ ile birlikte tereyağını tencereye alıyoruz, yağ hafif kızarınca ( yakmıyoruz dikkat edin ) mercimekleri tencereye ekliyoruz biraz kavurduktan sonra pirinçleri ilave ediyoruz. hafif kavurmaya deavm ederken salçayı ekliyoruz ve kavurmaya devam ediyoruz :D:D
dibini tutturmadan bir kaç büyük parçaya ayırdığımız soğanlarımızı ileva ederek karıştırıyor ve özleştiriyoruz.

nane, karabiber, pul biber, tuz ve kekiği ekleyip karıştırdıktan sonra suyunu ilave ediyoruz ::D:D
ve kaynamaya bırakıyoruz. mercimekler açılınca altını kapatıp hafif ılımasını bekliyoruz.

çorbamız ılıdığında el blenderi ile çorbamızı çekiyoruz :D:D vee enfes bir hal alıyor melekler :D:D

limon ile sevis yapıyoruz :D:D

afiyet olsun bal olsun şeker olsun :D:D

Geri