gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aşısı olan çocuk suçiçeği geçirir mi?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Su Çiçeği Aşısı Olan Su Çiçeği olurmu Aşısı olan çocuk suçiçeği geçirir mi

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda merak edieln bir konuya değiniyor ve akıllarda ki soru işaretlerini yanıtlıyoruz. Su çiçeği aşısı olmuş bir çocuk, ileri ki zamanlarda bir daha su çiçeği geçirir mi; evet bunu öğreniyoruz Melek'ler.

Su çiçeği aşılı olmasına rağmen bazı kişilerin suçiçeği geçirmeleri mümkündür.

Uzmanlar suçiçeği aşısının, aşıyı yaptıran kişilerin %80-90 ında tam koruma sağladığını belirtmektedirler.

Aşı, tam koruma sağlayamaması durumunda ise, hastalığın şiddetini önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu gibi durumlarda çoğunlukla aşının yapıldığı yerin etrafında olmak üzere sadece birkaç suçiçeği döküntüsü oluşabilmektedir.

Ancak çok hafif enfeksiyonlar bile bulaşıcı özellik taşıyabilmektedir. Bu nedenle suçiçeği geçiren kişilerin aşısı olmayanlardan veya daha önce bu hastalığı geçirmemiş olanlardan uzak durması gereklidir.

Suçiçeği olan bir kişi, döküntülerin görülmesinden 48 saat öncesinden itibaren hastalığı bulaştırabilir ve tüm döküntüler kabuklanana kadar bulaşıcılık devam eder.

Aşısı olan çocuk suçiçeği geçirir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evladım beni karşıya geçirir misin

Evladım beni karşıya geçirir misin

Evladım beni karşıya geçirir misin” sorusuna verilecek cevaplar “-Boşver amca karşıdakiler de buraya geliyor zaten...” “-Ne demek bey amca, sen iste ay’a götüreyim...” “-Tamam amca sen git, ben arkandan geliyorum...” “-Korkma geç amca... Ben arkandan bakıyorum...” “-Dünya yuvarlak amca, karşı sana gelecek zaten bekle...” “-Neden elinde kırmızı ışıkla dolaşmıyorsun?... “-Birini çağıralım...
  2. Elma Sirkesi Sivilceleri Geçirir Mi?

Elma Sirkesi Sivilceleri Geçirir Mi?

sivilceyi ne geçirir sivilceleri ne geçirir elma sirkesi sivilce sirke sivilceyi geçirirmi en çabuk MALZEMELER: - 1 litre su - 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi - Pamuk HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞ EVRESİ: 1 litre su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Ardından bu karışıma pamuk yardımıyla özellikle sivilce bölgeleriniz başta olmak üzere tüm cildinize sürün. Diğer sorunsuz bölgelerinize...
  3. Su Çiçeği Aşısı Olan Su Çiçeği Geçirir Mi

Su Çiçeği Aşısı Olan Su Çiçeği Geçirir Mi

Su Çiçeği Aşısı Olan Su Çiçeği Geçirir Mi ? Kızlar Su Çiçeği Aşısı Olan Su Çiçeği Geçirir Mi lütfen acil çok acil cevap verin!
  4. Gebeler Grip Aşısı Yaptırabilirler mi?

Gebeler Grip Aşısı Yaptırabilirler mi?

gebelikte grip aşısı, gebelerde grip aşısı, hamilelerde grip aşısı Sevgili melekler, havaların soğumasıyla birlikte insanların kapalı ortamlara doluşması sonucu bulaşıcı hastalık vakaları da artmaya başladı. Özellikle gribal enfeksiyonların ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının görüldüğü şu sıralarda gebelerin aklına takılan ilşk sorulardan birisi grip aşısı yaptırmanın onlar için doğru...
  5. Soda sivilceyi geçirir mi ?

Soda sivilceyi geçirir mi ?

sivilceyi ne geçirir,soda sivilceyi geçirirmi,madensuyu sivilceyi geçirirmi, İnsanların, özellikle de ergenlik çağına yeni giren yahut bu çağdan çıkmak üzere olan pek çok kişinin, başı ciddi oranda derttedir çoğu zaman bu hastalık ile. Sivilcelerin, ansızın ve intenmeyen hemen hemen her yerde çıkması durumu, sağlık konusunda pek bir etki etmese de görünüş ve estetik açısından pek çok...

Sayfayı Paylaş