gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Ask acisi

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Ask acisi beni önce yasattin, sonra öldürdün yanan ask atesimi
    neden söndürdün mademki bana leyla olmayacaktin
    nicin sefil mecnuna döndürdün

yas görmemis gözlerimi yasarttin
    isik doluydu dünyami kararttin
    madem bu askin sonunu biliyordun neden genc yasimda saclarimi agarttin

gülümü önce actirdin, sonra soldurdun zaman akip giderken aniden
    durdurdun mademki beni yari yolda birakacaktin neden bana evlilik hayali kurdurdun

elbet biter birgün bu ask acisi ne zaman diner bilmem gönül sancisi
    bu gönül önceden sensiz yasardi
    simdi dinmiyor kalbimin yarasi

Kan rengi kıpkırmızı güllere bayılırdı ...
    Zaten onlarla adaştı...
    Adı:gül'dü...
    Her yıl evlilik yıldönümünü kapının önünde bulduğuenfes fiyonklarla süslü kucak dolusu kırmızı güllerle kutlarda...Hiç aksatmadan.
    Hatta,eşini kaybettiği yıl dahi kapısı çalınmiş gülleri kucağına bırakılmıştı,küçük bir kartla birlikte;Seni geçen sene bugünden daha çok seviyorum...
    Birden bunların son gülleri olduğunu düşündü.Önceden ısmarlanmış olmalıydı.Öleceğini nereden bilebilirdi?...
    Zaten herşeyi daha önceden planlamayı ve yapmayı çok severdi.Gülleri özenle içeri taşıdı.Saplarını kesti,vazoya yerleştirdi.Vazoyuda konsolun üzerine,eşinin fotoğrafının yanına koydu.Orada kocasının koltuğuna oturup saatlerce gülleri ve fotoğrafları seyretti.Sessizce...
    Bitmek bilmeyen bir yıl geçti.Yapayanlız ve hüzün dolu bir yıl...
    Sonra bir sabah kapı çalındı tıpkı eski günlerdeki gibi...
    Kıpkırmızı gülleri,üzerinde küçük kartıyla birlikte eşikteydi.Evlilik yıldönümünü kutluyordu.
    Gülleri içeri aldı:şaşkınlık içinde doğru telefona koştu.Çiçekçi dükkanı
    nı aradı.Onu bu kadar üzmeye kimin hakkı vardı?...
    'Biliyorum'dedi,çiçekçi...'Eşinizi geçen yıl kaybettiniz...
    Telefon edeceğinizide biliyordum...
    Bugün size gönderdiğim gülleri çok önceden ısmarlamış,parasınıda ödemişti.Hep böle yapardı zaten.
    Hiç şansa bırakmazdı.Dosyamda talimat var.Bu çiçekleri size heryıl göndereceğim.Bir de özel kart vardı,kendi el yazısıyla.
    Bilmeniz gerek diye düşüüyorum...
    Ölümünden sonra çiçeklere iliştirmemi istediği kart...
    Gül hıçkırıklar içinde teşekkür ederek telefonu kapattı...
    Parmakları titreyerek zarfı açtı...
    'Güller,senin kapıyı açmadığın güne dek gelmeye devam edecek.
    O gün çiçekçi 5 ayrı zamanda gelip kapıyı çalacak eve dönüp dönmediğini kontrol edecek.
    Beşinciden sonra emin olarak gülleri ona verdiğim yeni adrese getirip,
    Seninle yeniden ve ebediyen kavuştuğumuz yere bırakacak...

Ask acisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuyruk Acisi

Kuyruk Acisi

Bir gün fakir adamın biri bir yılanla dost olmuş. Ne zaman başı sıkışsa yılana gider yardım istermiş. Yılan da ona her seferinde bir altın verirmiş. Bir gün adam hastalanmış. Oğluna eğer ben ölürsem karşı kuyunun orda bir yılan var. Başın sıkıştığında ona gidersin demiş. Çocuk hemen yılanın yanına gitmiş. Babasının kurtulması için yardım istemiş. O sırada yılan kuyudan çıkıp bir altın...
  2. Ask Ask Ask

Ask Ask Ask

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. yasamaya bakis acisi

yasamaya bakis acisi

YAŞAM'A BAKIŞ AÇISI İnsan dediğimiz varlık blûğ çağına geldikten sonra zihninde oluşturduğu vehim, bilgi, tecrübe, telkin, çevre, genetik yapılanması gibi faktörlerin etkisi ile zihninde belli bir yöne doğru çekim oluşur. Çekim yönü dediğimiz faktör aslında iki yöndür. Bu yönler kişinin yaşadığı Dünyaya, Evrene, Kâinata bakış açısının, kabullenişinin etkisi altındadır. Aldığı kararların...
  4. *ask*

*ask*

Aşk bir yumak haline gelip boğazına sarılıverir insanın bazen. İşler çözülmez haldedir ve bu kördüğüm insanı istemediği şeyler yapmaya zorlar çaresiz. Birbiri ardına yapılan yanlışların en büyük nedeni ise kaybetme korkusudur. Bu korku bir kez girdi mi insanın yüreğine o andan sonra akıl ve mantık sürgüne gönderilmiş iki mahkuma dönüşüverir birden. Siz aşkınıza sahip çıkmaya çalıştıkça...

Sayfayı Paylaş