gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

aşk acısını unutmak

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aşk acısını unutmak Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.
    1. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.
    2. Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık yada nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız yada sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.
    3. Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.“Çoktan unuturdum seni çoktan
      Ah bu şarkıların gözü kör olsun”
    4. Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.
    5. Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.
    6. Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.
    7. Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da karmaşıklaşmasına neden olabilir.
    8. Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım” şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Bir çok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.“bir rüyadır gelir geçer
      her aşk bir gün hayal olur
      unutulmaz denen günler
      unutulur unutulur..”

aşk acısını unutmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk acısını unutmak

Aşk acısını unutmak

aşk acısını unutmak ALLAH kimseye yaşatmasın aşk acısını,acıların en büyüğüdür insanı acıyla terbiye eder aşkda aşkın acısıda.şimdi belki aramızda aşk acısı çeken meleklerimiz vardır diye yararlı olduğuna inandığım bir konu... aşk acısını daha çabuk unutmaya yarayacak bilgiler umarım işe yarar... Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız...
  2. Özgün - Aşk acıyı sever

Özgün - Aşk acıyı sever

Aşk derin acılar sever Açık denizlere yüreğini serer Ne rüzgarlar ondan korkutur beni Kalbin yoktur ezberi Unutur üzenleri Ne de yağmurlar korkutur beni Aşkın yoktur ezberi Acıyı sever Üzeni unutur unutulur gider Gönül avunur yeni bi kalp sever Her insan kaderini kendisi çizer Aşk için unutulur değer Acısı geçer gider Ne yağmurlar ondan korkutur beni Aşkın yoktur ezberi Acıyı sever
  3. Aşk acısını nasıl unutursunuz???

Aşk acısını nasıl unutursunuz???

karşılıksız aşk nasıl unutulur Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi...
  4. 10 adımda ayrılık acısını unutmak

10 adımda ayrılık acısını unutmak

Elbette ki ayrılığın acısı çok büyüktür. Kimi zaman yürek yakar, kimi zaman hayatı kabusa çevirir. Fakat her acının da bir sonu vardır. Size kalan acıyı layıkı ile yaşamak ve daha fazla o acıya saplı kalmamaktır. Sevgili Melek'ler, bu yazımızda ayrılık acısına dair 10 önerimiz var. Onu aramayın Elin hep telefona gitse de bundan vazgeç. Özellikle de terk edilen taraf sensen. Bu...
  5. Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

aşk acısı, aşk acısı nasıl geçer, aşk acısından kurtulmak için Aşk dünyanın en güzel duygusu ama karşılıklı olursa... Her aşk mutlu sonla ne yazık ki bitmiyor. Ayrılık sonrası taraflardan bazen ikisi bazen de tek taraflı olarak aşk acısı yoğun bir şekil de yaşanıyor. Psikolojik tedaviye kadar bazen götüren aşk acısı karşısın da en hafif şekil de atlatmanız için işinize yarayacak bilgileri...

Sayfayı Paylaş