gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Aşk, Arkasına Bakmadan Gidenin Yakasından Düşmektir.

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Aşk, Arkasına Bakmadan Gidenin Yakasından Düşmektir. [​IMG]
    Gitmeseydin; dağılırdı kucağında uyuyan zaman dağılırdı tüm doğru bildiklerim. Seni soluyan geceler kadar karanlık olurdu sevişin.

Senrüzgar olup saçlarıma değen…
    Senkeskin dillerim
    Senetle tırnak kadar gerçek
    Vegözlerin kadar oynak bir geçmişsin.

Kimi kandırmanın peşindesin deniz yeşili bir yalana sırtını dayayıp takime dar olmanın derdindesin? Git demedimkal demek kadar ağır bir hülyanın kapısında ağlarken usulca.Bitecek dedimşimdi unutulacak mektupların destan yalnızlığı.Yakılacaktır elbetzaten var olmayan bir aşkın ahengini bozan satırlarbirgün…

Ne çok ayak izin var kumsallardanasıl bir iştahın var senin.dillerinden en olmadık türküler dökülüyor ellerinin.Nedense hep ellerinden süzülen bir gölge gibiyim zamanda.Kımıltısız bir sığıntıyım ve her zaman ki gibi soluğumu tutmuş kışın geçmesini bekliyorum.

Hani demiştin yabu son baharıdır hikayemizinson türküsü ayrılığın.Bir elin parmakları kadar say günlerisonra hayat duracak aşkın durağındabiz serüvenlerin izini süreceğiz her yolculukta.Hiç eksilmeyecek coşkusu yan yana durmanın ve hiç unutmayacağız bize bağışlanmış lütfunu sevdanın.

İnsan gönüllüce kanar sonundabile isteye ateşe pervane yüreğini sever okşaryaralarını sarmaktansa. Senden sonra uzadı ve kırıldı gölgem sokaklarda.Artık bütün kıvrımlarından haberdardır adımlarım sokağının.Ne zaman bir düş girse kanımao sokak lambasının altında katarım geçmişi sana. Sonra geceler ağırlaşır ruhunla.

Aşk düştü yakandan yârim…

Aşkseni tarif etmekten azad etti kendini.Saatler gece yarısını vurduğunda terk ettiğin bu şehrin üstüne güneş doğmadı bir daha.Güncüller gecenin ayazına tutuldular açmadılar sabaha. Yani bıraktığın gibi her şey.Yani seni bıraktığı yerden sürükleyip götüren ırmağın kenarında hala o çakıl taşı.

Dilimin dönmediği kadar suskunum sana. Bir orman çağlıyor içimdedallarında kumrular. Duyuyor musun şarkımızı başkaları tutuyor artık fallarda.Onlardan geçilmiyor yani serçe parmaklarının ucunda yeni bir aşka yelken açanlar…Ne çoklar ve ne çok yanlışlar…

Yol ağzında duruyorum ve sesimin avazından birer birer döküyorum delillerini bırakıp gitmelerin. Kalbimi avuçlarına koyuyorum daha olmazsa ki belki dağılmışlığına kanıp terk ederler aşkın teknesini.Oysa…

Aynı yol ağzında haramilerin kınından çekilmiş bir yanlışlık değil miydi gördüklerim daha demin? Her defasında usanmadan yeni bir damar bulmuyormuydu kendine aşk akacak ve benhep harikulade kıvrımlarında dört nala…

Yâr !...
    Sıradaki düşe çevirdin ya gözlerini
    Katline karar kıldıklarından çekip aldığım hiç yoktan
    Dünya yansa uyanmazdın hani
    “elma”dediğim rüyalardan
    Çık artık sana dillenmeyen masallardan.

Alıntıdır.

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Yâr !... Sıradaki düşe çevirdin ya gözlerini
    Katline karar kıldıklarından çekip aldığım hiç yoktan
    Dünya yansa uyanmazdın hani
    “elma”dediğim rüyalardan[​IMG]
    Çık artık sana dillenmeyen masallardan.

:18::uhu::uhu:

3. lifeisgo10

lifeisgo10 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. gamze bayram

gamze bayram Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    8
Aşk, Arkasına Bakmadan Gidenin Yakasından Düşmektir. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gidenin arkasından söylenecek nickler

gidenin arkasından söylenecek nickler

gidenlere sözler gidenle ilgili sözler gidenler için gidene gidenin arkasından söylenecek Siliyor Dünlerimi Yine Aşk .. ßirbaşıma ßırakıp Da ßeni...DuymazLıktaN GeLiyorsuN ßaK.. ßu kadar kaLpsiz oLamazsın.. ama YanLış YoLdasın ...! Gün gelir için yanar.. ELin Gider Mektuplara.. GüN GeliR ßeni AnarsıN GözüN DalaR UzaklarA.. Vurdun gittin insafsız hiçmi için yanmıyor ..! =( =- O ArtıK BuZ...
  2. Arkana Bakma Dostum

Arkana Bakma Dostum

dostum güneşe bak toprağa bak suya buluta fakat arkana bakma Dostum, güneşe bak, toprağa bak, suya bak, buluta bak; fakat, arkana bakma.. Kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği de… Unutma, yolcu değişir, yol değişir, ama menzil değişmez. Yolcuya bakıp, yolu tanıma.Yola bak, yolcuyu tanı, yolcu hakkındaki kıymet hükmünü ona göre ver. Vahim olan, yolun yolcusuz olması değil; Asıl vahim...
  3. Gidenin Arkasından Ağlamayın !

Gidenin Arkasından Ağlamayın !

aşk, nedenleri, acısı, nasıl geçer, ne yapmak gerekir, eski aşkınızın arkasından ağlamamak içinn buyrun arkadaşlar.... Eski aşkınız için gözyaşı döküp kendinizi hırpalayacağınıza, ilerideki mutlu günlerinizin temelini atmaya çalışın. Uzun süren bir ilişkinin ardından yalnız kaldınız ve kendinizi yeni bir ilişki için yorgun hissediyorsunuz. Haklısınız; yeni birini bulmak, tanımak...

Sayfayı Paylaş