gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

aşk budur

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

aşk budur işte sözleri Herkes aşkı farklı tarif eder.Size göre aşk nedir?Tarif edin bakalım:)

Aşk Fransa'da bir komedi, İngiltere'de bir trajedi,İ talya'da bir opera, Almanya'da bir melodramdır.
    Marguerite Blessington

Aşk, geceyi bile gün ışığına boğabilir.
    A. Salle

Aşkın gelişi, aklın gidişidir.
    Antoine Bret

Aşk eşeğe bile dans ettirir.
    Fransız Atasözü

Yüreğin yüksekliğine çıkan yol engebelidir.
    Seneca

Aşka karşı kazanabilecek tek zafer kaçıştır.
    Napoleon Bonaparte

Aşıklar ve sarhoşlar sır tutamaz.
    Mark Twain

Aşk, bir kişi ile geriye kalan herkes arasındaki farkın, çok fazla abartılmasıdır
    Bernard Shaw

Zafer; savaşta kovalayan, aşkta ise kaçan erkeğindir.
    Napoleon Bonaparte

Aşkı sıradan kadınlar yaşar. Güzel olanlar, kendilerini sergilemek için çalışmaktan, aşka zaman bulamazlar.
    Katherine Hepburn

Aşk, deniz meltemleri gibidir; desini Duyarız, nereden nereye gittiğini kestiremeyiz.
    Borne

Aşk, masraflarla çevrilmiş bir duygu okyanusudur.
    Lord Dewar

İlk ve son aşkımız kendimize karşı olandır.
    Bovee

Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir.
    Bertrand Russell

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir.
    Madame de Stael

Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür.
    Oscar Wilde

Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır.
    Chamfort

Değişiklikle karşılaşınca değişen aşk, aşk değildir. Aşk gözle değil ruhla görülür.
    William Shakespeare

Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına duvar ördükleri için yanlız kalırlar.
    Newton

Aşk utanma ve çekinmenin olduğu yerde vardır.
    Montaigne

Yaşam belirtisinin kökeni duygulanma; duygulanmanın da temeli aşktır.
    Sigmund Freud

Aşkı kitaplara soktukları iyi oldu, yoksa belki de başka yerde yaşayamayacaktı.
    William Faulkner

Aşk her şeyin başlangıcı, ortası ve sonudur.
    La Cordaire

Aşk dünyanın en tatlı mutluluğu ile en derin acısından yaratılmıştır.
    Bailey

Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aşka kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük işler aşkla uzlaşmaz.
    Francis Bacon

Aşk, imkansız bir çok şeyi mümkün kılar.
    Goethe

Romantik aşk zenginlerin ayrıcalığıdır, işsiz olanların değil. Fakirler, sıradan ve pratik zekalı olmalıdır.
    Oscar Wilde

İkinci bir aşk bulmadan, birinciyi unutamazsınız.
    Oscar Wilde

Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlarsa erkeklerin son aşkı olmak isterler.
    Oscar Wilde

Hayatları boyunca sadece bir kez seven insanlar geri zekalıdır. Onlara sorarsanız bunu sadakatleri ve dogrulukları ile izah ederler. Bana kalırsa, tembellikleri ve hayalgücü yoksunluklarındandir.
    Oscar Wilde

İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler, gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.
    Özdemir Asaf

Aşk yepyeni kalabilen eski bir masaldır.
    Heinrich Heine

İnsanların yaşları onları aşktan koruyamaz ama aşk insanları bir noktaya kadar yaşlılıktan korur.
    Jeanne Moreau

Bir kadına bağlanmak diğerlerini aldatmaktır.
    Descartes

Aşk kılıç yarası gibidir, acısı geçer ama mutlaka izi kalır.
    Ahmet Altan

Zannetme ki gözlerim SANA baktıkça bıkacak,ölsem de ruhum SENİNLE kalacak,kapanırsa gözlerim SENDEN önce bu hayatta inan ki son sözüm SENİ SEVİYORUM olacak...
    Anonim

2. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ask bir sudur ic ic kudur.icenlerin halleri belli oluyor.

aşk budur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk bu olsa gerek...:(

Aşk bu olsa gerek...:(

Bir kiz ve bir delikanli, bir motosikletin üzerinde 180 Km hizla gidiyorlar ve aralarinda söyle bir konusma geçiyor; Kiz : Lütfen yavasla, ben korkuyorum Delikanli : Hayir, bak ne kadar eglenceli Kiz : Lütfen, lütfen, çok korkuyorum Delikanli : Peki, beni sevdigini söyle Kiz : Seni çok seviyorum, lütfen yavasla Delikanli : Simdi de bana sikica saril * Kiz delikanliya sikica sarilir...
  2. Gerçek Aşk Budur Yaa

Gerçek Aşk Budur Yaa

Kocam bir mühendisti. Onunla sâkin tabiatını sevdiğim için evlenmiştim. Bu sâkin adamın göğsüne başımı koymak içimi nasıl da ısıtırdı… Gel gör ki iki yıl nişanlılık ve beş yıl evlilikten sonra bu sâkinlik beni yormaya başlamıştı. Eşimin -bir zamanlar çok sevdiğim- bu özelliği artık beni huzursuz ediyordu. İş ilişkiye gelince oldukça içli, hattâ aşırı hassas bir kadınım. Romantik anlara,...
  3. işte aşk budur...........

işte aşk budur...........

Rüzgara karşı alıp yelkenleri,açılma vaktin gelmiştir denize.Bilirsin ki ne fırtınalar,ne deli dalgalar beklemektedir seni.Korkarsın,terk edemezsin limanı,bir köşesine sığınırsın.Kabullenmesen de artik aşk bitmiştir...........İste SON budur...........İçin hep hüzün doludur,bir turlu kabullenmezsin bittiğini.Gözlerinin ...içine bakıp seni seviyorum demesini beklersin.O sözler hiç çıkmayacak o...
  4. AŞK budur !!!

AŞK budur !!!

Aşk buydu işte Aynaya baktım bu sabah Hayalini çizdim Gözlerini bakışını Gülümsemeni Ne çok özlediğimi hissetim… Gözbebeklerimin içindeydin sanki Aynanın içinden çıkıp geleceksin sandım Sarılacaksın sımsıcak Hayallere daldım Her hayalde Biraz daha sen oldum Sonra konuştum seninle Elimi uzattım tuttun Sevgi buydu işte Hissetmek… Yaşamak… Aşk buydu…...

Sayfayı Paylaş