gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

.. Aşk-ı LâL ..

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

(..suskunluk tehlikeli bir silahtır, lütfen sevilenlerin ulaşamayacağı yerlerde saklayın!)
    I

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana
    tüm şehir gördü beni,
    bir tek sen görmedin

II

şiir kokan ellerimi tuttun
    bedenimdeki arzuyla seviştin
    törpüledin korkularımı
    gözlerimin kahvesinden içtin

III

Rabih dinlemiyorum artık,
    heyecanlarını anımsatıyor
    Ezginin Günlüğü,
    beni sevdiğin günleri
    Düş Sokağı,
    sevişmelerimizi
    benim için sen dinle,
    temizlensin kırgınlıklarımın acıyan gülüşleri

IV

şimdi söyle bana,
    ben bu sevdayı hangi denize atayım..?
    kahretmesin..! .,bütün denizler mavi,
    gözlerine mi atayım..?

V

şairim, sevgilim!
    bu ayrılık yazdığın en muhteşem şiirin..

.. Aşk-ı LâL .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. _________ aşk-ı aşıyorum.. __________

_________ aşk-ı aşıyorum.. __________

Hiç bilmediğim bir şehirden hiç bilmediğim bir başka şehre gitmenin tedirginliğiyle aklımda sadece o.. Yollarım onunla başlıyor Onunla bitiyor.. İşkence gibi geçen onca aydan sonra bambaşka hissediyorum kendimi anıların içinde onunsa kilometrelerin yetemediği kadar uzağında.. Sanki bilmediğim bu yollarda karşıma çıkacakmış gibi bekliyorum her yeni kilometreyi her şehri daha da umutlu...
  2. Lâl (!)

Lâl (!)

lal ile ilgili sözler LâL (!) sen bir meryem sükûtunu hal bilir, susma orucunu tutarsın, ben bayramı bekleyen oruçlar olurum; hali imar eden, şimdilerde ben de susuyorum, bir narin hali örüyorum; /toprağımı öpüyorum, seni yetiştirdi diye/ lale devrimden kalan en kıymeti parçamı sunuyorum edeple; lâl’im, sana lâyıktır ömür baharımdan lâlelerim…. Yüreğim, sana yakıştı bu hâl,...
  3. Aşk-ı Memnu'daki hata

Aşk-ı Memnu'daki hata

aşkı memnu beren saat aşkı memnu aski bihter ıphone 1 Aşk-ı Memnu'nun başrol oyuncusu Bihter dizide iPhone kullanmaya başladı Ancak yaptığı bir hata ile internet kullanıcılarına dalga konusu oldu Dizide makyaj yaparken aynı zamanda da telefonla konuşan Beren Saat'in telefonu ters tuttuğu görülüyor
  4. Aşk-ı emlak

Aşk-ı emlak

Maşallah her memlekette birer villası olacak bi gidişte allah daha çok versin:D SON DÖNEMİN EN ÇOK PARA KAZANAN İSİMLERİNDEN KIVANÇ TATLITUĞ, PARASININ KIYMETİNİ İYİ BİLİYOR. Birçok gayrimenkulü bulunan oyuncu Çekmeköy'de lüks bir siteden 2 daire daha aldı. Son dönemin yıldızı en çok parlayan ismi Kıvanç Tatlıtuğ, şöhreti paraya çevirmeyi başardı. Gümüş dizisiyle çıkışa geçen...
  5. AŞK-ı HaYaL

AŞK-ı HaYaL

aşk Yüzyıllarca uzmanlar araştırıp durmuşlar. "Aşk aşk aşk; ne menem bişeydir bu aşk; yenilir mi, içilir mi, gözle görülüp elle tutulur mu? " diye. Adına milyonlarca şiir düzülmüş, milyarlarca yazı yazılmış; tartışmalara, makalelere konu olmuş... Peki hangi yazar, hangi şair anlatabilmiş aşkı tam manasıyla... Eee ne demişler! " Aşk anlatılmaz, yaşanır! " mış... Aşkı...

Sayfayı Paylaş