gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

aşk-ı memnu,34 sene öncede olay yarattı...

Konu, 'Magazin' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Aşk-ı Memnu, 34 sene önce de olay yaratmış

Halit Ziya Uşaklıgil'in romanından ilk kez1975 yılında TRT için diziye uyarlanan Aşk-ı Memnu, o dönemde de tartışmalara neden olmuş.

Habertürk'te İclal Aydın'ın programına konuk olan oyuncu Itır Esen, o dönemde Nihal'i oynadığı dizinin, tıpkı şimdi olduğu gibi tepki çektiğini anlattı.
    Türk televizyon tarihindeki ilk dizi olan ve Halit Refiğ'in çektiği Aşk-ı Memnu'da Bihter'i oynayan Müjde Ar için de sanat hayatında büyük bir çıkış noktası olan dizinin, tek kanal olan TRT'de yayınlanması olay olmuş.
    Itır Esen, "Çünkü tek kanal vardı ve akşam herkes, belli bir saatte açıp belli bir saatte kapatıyordu" diyerek büyük bir kesim tarafından izlenen Aşk-ı Memnu'nun o zaman da olaylar yarattığını belirtti.
    Şimdilerde Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Bihter ve Behlül karakterinin sevişme sahnelerinde yaşanan tartışmalar gibi o dönemde de benzer bir takım sorunlar yaşandığını belirten Itır Esen, "Ertesi gün biz ünlü olduk. Çünkü herkesin oturup baktığı bir şey var ve ertesi gün sokağa çıktığımızda herkes bizi tanıyordu zaten.... O zaman nüfusu bilmiyorum ama o saatte herkesin seyrettiği bir kanal" dedi.

DİZİ BİTİNCE DOSTLUK DA BİTİYOR MU?
    Şimdilerde dizilerdeki dostlukların kısa ömürlü olduğu bir süreç yaşanmasına karşın, o dönemki ortama değinen Itır Esen, 6 bölüm çekilen Aşk-ı Memnu'dan sonra Müjde Ar ile çok sıkı bir dostluklarının oluştuğunu ve bugüne kadar sürdüğünü belirtti.
    "Çok iyi arkadaşız. Hiç birbirimizi kaybetmedik, hiç bir zaman. Çok yakınız. Benim 2 tane çocuğum Müjde'nin eline doğdu" diyen Itır Esen, son günlerde hastalıkla boğuşan yönetmen Halit Refiğ'i birlikte ziyarete gittiklerini anlattı.
    Refiğ'in kendilerini görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Itır Esen, "İkimizi birarada görünce çok çok mutlu oldu. Bizim arkadaşlığımız ömür boyu sürdü Müjde ile, hiç bir zaman bitmedi" dedi.

MÜJDE AR AŞK-I MEMNU'DA ZATÜRRE OLMUŞ
    Itır Esen, Aşk-ı Memnu'yu çektikleri dönemde Müjde Ar'ın çok ağır bir zatürre geçirdiğini anlattı ve "Annem yemekler yaptı, ona götürdük. Baktık yani Müjde'ye" diye konuştu.
    Esen, birbirlerini hiç kıskanmadıklarını ve diziden sonra Arzu filmde birlikte çalıştıklarını anlattı.

2. perize

perize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    trt de izlemiştim.

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    izliyorum ama zorunlu izler gibiyim artık :D

aşk-ı memnu,34 sene öncede olay yarattı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk-ı Memnu(1975)

Aşk-ı Memnu(1975)

aşkı memnu nostalji aşkı memnu müjde ar nostalji aski müjde ar 1975 Bu diziyi bilmeyen yoktur herhalde Şimdilerde 2008 modeli oynuyo ama pek beğenmedim eski tad yok Her zamanki gibi cinsellik yine aşırı derece olacaktır(Yaprak dökümünde ki gibi) Müjde Ar'a teklif edilseydi keşke Bihter o olsaydı İşte az da olsa resimler; TRT SUNAR!!! MÜJDE AR
  2. Aşk-ı Memnu burada

Aşk-ı Memnu burada

aşkı memnu kitabını oku aşkı memnu oku romanının basıldığı yer ve tarih kitabı aşk ı kitabı Halid Ziya Uşaklıgil'in ilk olarak 1898'de Servet-i Fünûn'da yayımlanan 1900'de ise kitap olarak basılan realist-naturalist romanı Aşk-ı Memnu bugünlerde oldukça popüler. Aşk-ı Memnu, orijinal kitap formatını aşıp tiyatro eseri, sinema dizisi derken opera olarak da karşımızda. Açıkçası, Aşk-ı...
  3. Aşk-ı Memnu 34.Bölüm Özeti

Aşk-ı Memnu 34.Bölüm Özeti

Bihter köşeye sıkışıyor Geride Adnan’a gerçek duygularını itiraf ettiği bir mektup bırakan Bihter iyice köşeye sıkışıyor. Herkesi arkalarında bırakıp kaçmak için harekete geçen Bihter ve Behlül’ün planları, Behlül’ün son anda geri adım atmasıyla altüst olur. Geride Adnan’a gerçek duygularını itiraf ettiği bir mektup bırakan Bihter, çok zor durumda kalır. Evliliğini kurtarmak ve bu mektubu...
  4. Aşk-ı Memnu Senaryosu..

Aşk-ı Memnu Senaryosu..

aski memnu senaryo aşkı memnu senaryosu aşkı senaryoları aşkı memnu nun senoryosu hep behlülün etrafında dönüyo

Sayfayı Paylaş