gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Aşk için kardelen gibi cesur ol

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Kardelen çiçeği, etrafındakilerin dostlarının anlatımıyla güneşe aşık olur.Aslında hayatında güneşi hiç görmemiştir.
    Çünkü bilir ki güneşi gördüğü an canından olacaktır.
    Ama bu aşk içinde öyle büyür öyle büyür ki artık dayanılmaz
    bir hal alır ve Allah'a dua eder,bana bir defacıkta olsun güneşi görmeyi nasip et diye.

Ve bir gün dayanamaz Allah'ın huzuruna çıkar ve şöyle der;
    "Allahım güneşi görmem için bana izin ver."
    Allah'ta ona şöyle seslenir; "Ey kardelen bilmez misin ki sen narin bir çiçeksin ve güneşle
    karşılaştığın an canından olabilirsin.İyi düşün sana 2 gün mühlet veriyorum, ya güneş ya canın ."

Kardelen yüce Rabbinin huzurundan ayrılır ve düşünür.Ama içindeki güneş sevdası adeta onu içten içe kemirir.2.günün sonunda Rabbinin huzuruna çıkar ve şöyle der;
    "Bu aşk beni öyle büyüledi ki güneşi görmek için can atıyorum.

Allah'ta ona; "Cesaretini taktir ederim ey kardelen ama bir yandan da
    üzülürüm,çünkü canından olacaksın." der. Kardelen güneşi görmenin aşkıyla tutuşurken karın üstüne çıkmaya karar verir. Tam o beyaz karın içinden kafasını çıkardığı an güneşi görür,ama ona daha önce söylendiği gibi canından olur.
    Bu olay herkesin kalbinde yer eder.Herkes çocuklarına ve torunlarına bu olayı anlatır,nasihatte bulunurlar.

"Eğer günün birinde aşık olursan,birini çok seversen __KARDELEN__ gibi cesaretli ol."

Aşk için kardelen gibi cesur ol konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dışınız Gibi İçiniz De Düzgün Olsun

Dışınız Gibi İçiniz De Düzgün Olsun

İnsan, dış görünüşüne önem verdiği gibi kalbî ve ruhî hayatı itibarıyla de dikkatli yaşamasını bilmelidir.Mesela, insanın bir yerinde göze batacak bir şey varsa, dikkat çeker diye onu gizler.. Yakası kıvrık kalmıştır, pantolonun paçası bozulmuştur; farkına varınca hemen onu düzeltir. Bunun gibi, kalbde bir inhiraf olduğunda, ruhta hedefinden sapma meydana geldiğinde de hemen harekete geçmesi...
  2. Cesur Bayanlar İçin Mini Etekler

Cesur Bayanlar İçin Mini Etekler

mini etekler mini etekli bayanlar cesur bayanlar etekli kadınlar foto bayan resimleri Kendine ve bacaklarına güvenen cesur kızların vazgeçilmezi olan mini etekler .Adı geçen bu cesur kızların ideal giysisi olan mini etek modelleri sizler için. Kendine ve bacaklarına güvenen cesur meleklerim alın,giyin şıklığınıza şıklık katın..
  3. Cesur ol

Cesur ol

Cesur Ol Yenildiğinizi düşünüyorsanız, yenilmişsinizdir. Cesur olmadığınızı düşünüyorsanız, korkaksınızdır. Kazanmak istiyor fakat kazanamayacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle kazanamazsınız demektir. Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız, çoktan kaybetmişsinizdir. Dışarıdaki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğinizde gelecektir. Herşey insanın kafasında biter. Alt...
  4. Cesur Bayanlar İçin Derin Yırtmaçlı Abiyeler

Cesur Bayanlar İçin Derin Yırtmaçlı Abiyeler

Bu yazı 2013 abiye elbise modelleri ile birlikte yırtmaçlı gece elbiselerine yer vermektedir. Kendine güvenen cesur bayanlar için, çok şık derin yırtmaçlı abiye modelleri ile sizlerleyim. Özel gün ve gecelerin demirbaş kıyafeti olan abiye modelleri, 2013 yılında yeni yırtmaçlı modelleri ile abiye modasında yerini alıyor. Düzgün bir fiziğe sahipseniz ve kendinizi son derece cesur...

Sayfayı Paylaş