gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aşk Merdiveni

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aşk merdiveni oyunu aşk merdiveni bakımı çiçeği bakımı merdiveninin çiçeği faydaları Aşk Merdiveni (Dryopteris - Nephrolepis) [​IMG] Eğreltiotugillerdendir. Anavatanı tropikal ve astropikal iklimli bölgelerdir. Bitki açık yeşil renkli, kenarları oya gibi süslü ince yaprakcıklardan oluşan ve 1 metreye kadar uzayabilen bileşik yapraklarıyla çevresine 2 kadar yayılabilir. Yaprak uçlarına doğru görüntü aynen gemilerin ip merdivenlerine benzer. Yılın her mevsimi bitkinin satışı mevcuttur.

Aşk Merdiveni nemli toprağa değdiğinde hemen kök atan kök gövdeleriyle kolayca çoğaltılır. Bitkinin özsuyu, teni duyarlı kişilerde bazı rahatsızlıklara neden olabilir.

Aşk Merdiveni Bitkisinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar:

Toprak: Bitki asit karakterli toprağı sever.

Su: Bitki, nemli ortamları ister. Yazın bolca sulanır ve yapraklarına sık sık su püskürtülür. Kış mevsiminde ise bitkinin su isteği azalır.

Işık: Yarı gölge yerleri sever. Üzerine doğrudan gelen güneş ışığı karşısında bırakılmamalıdır. Aksi durumlarda bitkinin yaprakları kuruyabilir.

Sıcaklık: Ilık ortamları isteyen bitki, yazın en çok 30 dereceye kadar tutulur. Kışın ise en düşük 10 dereceye kadar dayanabilir.

Gübre: Gelişmekte olan bitkiye 15 günde bir defa standart sıvı gübre verilir. daha sonraki zamanlarda ise gübreleme ayda bir defaya indirilir.

Saksı Değiştirme: Bitkinin kökleri saksısını iyice doldurmuşsa ilkbahar mevsiminde uygun toprak eklenerek saksı bir numara büyüğü ile değiştirilir. Bitki iyice gelişip artık saksısı değiştirilmek istenmiyorsa özenle sökülüp, kökleri kırpılır ve uygun toprak ilave edilerek aynı saksıya dikilir.

Aşk Merdiveni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Merdiven

Merdiven

Dini emirleri yerine getiren kimse için düşmanlara galip gelmeye, fasıklar için inanç zayıflığına ve günaha; Merdiven çıkmak hayır ve kurtuluşa, itibar ve şerefe, makam ve mevkiye, rızık ve nimete; inmek ise üzüntü ve kedere, makam ve mevki kaybına, itibbardan düşmeye, Merdivenden düşmek makam ve görevini kaybetmeye, Merdivenden düşmek üzere iken tutunarak kurtulmak itibar iadesine, göreve...
  2. Merdiven basamakları

Merdiven basamakları

Rüyada merdiven basamaklarini görmek, yücelmenin sebeplerine, dünya ve ahirete yönelmenin vesilelerine delalet eder. Merdivenin basamaklari, mühlet vermeye, hileye ve derece derece bir seye yaklasmaya, bazan da merdiven basamaklari, yolcunun duraklarina veya zaman zaman konaklayacagi yerlere delalet eder. Bazan da merdiven basamagi, evin hizmetçisine ev sahibinin köle ve katibine delalet eder....
  3. Aşk Merdiveni (Dryopteris - Nephrolepis)

Aşk Merdiveni (Dryopteris - Nephrolepis)

Eğreltiotugillerdendir. Anavatanı tropikal ve astropikal iklimli bölgelerdir. Bitki açık yeşil renkli, kenarları oya gibi süslü ince yaprakcıklardan oluşan ve 1 metreye kadar uzayabilen bileşik yapraklarıyla çevresine 2 kadar yayılabilir. Yaprak uçlarına doğru görüntü aynen gemilerin ip merdivenlerine benzer. Yılın her mevsimi bitkinin satışı mevcuttur. Aşk Merdiveni nemli toprağa değdiğinde...
  4. Merdiven sandalye

Merdiven sandalye

Fonksiyonel sandalye Sandalye modelleri Merdiven her eve lazım. Ben özellikle perde takarken, buzdolabının, dolapların üstünü silerken ve mutfak dolabının en üst rafından birşeyler alırken çok gerek duyuyorum. Zebra perde modellerini de en çok bu asma derdi yok diye seviyorum. sandalyeye de basıp çıkyorum bazen ama bazı durumlarda sandalyenin yükseltisi yetmiyor. Benim durmumda olan melekler...
  5. Aşk Merdiveni Çiçeği Bakımı Hakkında Bilgiler

Aşk Merdiveni Çiçeği Bakımı Hakkında Bilgiler

bu konu aşk merdiveni bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir. Salon çiçekleri arasında en popüler olanların başında gelen aşk merdiveni diğer adı ile fujar çiçeği bakımı hakkında yardım almak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Eğrelti denince ilk akla gelen fujer cinsidir. Kolay yetişmekle beraber ihmale hiç gelemezler. Humuslu toprak...

Sayfayı Paylaş