gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aşk Tarifi (No Reservations)

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hollywood’un güzelliğiyle de ünlü akristi Catherine Zeta-Jones, “Aşk Tarifi” adlı filmde tekrar hayranlarının karşısına çıktı.
    Yönetmenliğini Scott Hicks’in üstlendiği “Aşk Tarifi” adlı filmde, Hollywood’un ünlü güzellerinden Catherine Zeta-Jones ile Aaron Eckhart, Bob Balaban ve Abigail Bianca baş rolleri paylaşıyor.

Romantik komedi türündeki filmde, olaylar kısaca şöyle gelişiyor:

Baş aşçı Kate Armstrong (Catherıne Zeta-Jones) hayatını, Manhattan’daki 22 Bleecker Restaurant’ı yönettiği gibi yönetmektedir. Çevresindeki herkesi hem etkileyen hem ürküten hata kabul etmez bir yoğunlukla...

Kate, çılgın tempolu her öğünde nefes kesici bir ustalıkla tüm gücünü ortaya koyarak, yüzlerce yemeği koordine eder, leziz soslar hazırlar, her bir yemeği mutlak bir mükemmellikle pişirir ve süsler.

Kate’in mükemmeliyetçi mizacı, ekibine katılan, neşeli ve vurdumduymaz yeni aşçı yardımcısı Nick Palmer (Aaron Eckhart) tarafından sınanacaktır. Mutfakların yeni yükselen yıldızlarından biri olan Nick çalışırken opera dinlemeyi ve etrafındakileri güldürmeyi tercih etmektedir. Gerek hayata gerek mutfağa gelişigüzel yaklaşımı Kate’inkinden daha farklı olamaz ama yine de aralarındaki elektrik yadsınamaz ölçüdedir. Tabii granit tezgahtan aşağı sallanan çatalların çıkardığı sesleri andıran uyuşmazlıkları da öyle...

Kısa süre önce hiç beklenmedik bir şekilde hayatına giren 9 yaşındaki yeğeni Zoe’yle (Abigail Breslin) başa çıkmak zorunda oluşu evdeki dengesini de alt üst etmiş olmasa, işteki bu çalkantıyla başa çıkmak Kate için daha kolay olabilirdi. Parlak ve algıları güçlü bir kız olan, balık kroketi kaz ciğerine tercih eden Zoe doğal olarak Kate’in günlük yaşantısını sekteye uğratmaktadır.

Yönetmen: Scott Hicks
    Oyuncular: Aaron Eckhart , Catherine Zeta-Jones , Bob Balaban, Abigail Bianca
    Senaryo: Carol Fuchs, Sandra Nettelbeck
    Müzik: Philip Glass
    Görüntü Yön: Stuart Dryburgh
    Tür: Komedi - Romantik
    Yapım Yılı: 2007
    Ülke: ABD
    Dağıtımcı: Warner Bros.

Aşk Tarifi (No Reservations) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşkımın tarifi

aşkımın tarifi

Sana nasıl anlatsam bilmiyorum. Ama bildiğim tek ama tek şey seni delicesine çok sevdiğim. Seninle öyle bütünleştim ki ayrılmak değil kopamıyorum senden. Ne seni bırakabiliyorum; ne de kendimi hiçe sayıyorum. Bunların ikisini de yapamıyorum. Çünkü artık düşünemiyorum. Kafama, benliğime o kadar yerleşmişsin ki; seni oradan çıkartmak olanaksız. Belki kendimi küçük düşürüyorum ama sevgide küçük...
  2. Aşk Tarifi

Aşk Tarifi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Aşkın Tarifi

Aşkın Tarifi

Her baktığımda, ilk defa görüyormuşum gibi… Ama kendimden bile önce tanıdığım… Her saniye yeniden doğmak gibi… Ama asırlardır süren… Kışa dönmeyen sonbahar; derin, duygulu… Yaza dönmeyen ilkbahar; serin, coşkulu… Ilık avuçlarında, kar taneleri… Güneş sıcağı, gözleri… Ve sözleri… Ve sesi… Böyle olmalı aşkın tarifi… Ki, tarif edilememeli… “Resmini çiz!” deseler… Bacası tüten bir ev...
  4. Demir Demirkan Aşktan Öte Akor Tab Nota

Demir Demirkan Aşktan Öte Akor Tab Nota

Demir Demirkan Aşktan Öte nota tab akor Demir Demirkan Aşktan Öte Akor Demir Demirkan'ın seslendirdiği Aşktan Öte adlı şarkının notalarını ve akorunu sizlerle paylaşıyor ve ilgili tüm misafirlerimizin bu konumuzdan faydalanmasını istiyoruz Melek'ler. E F E Düşelim cennetten yeryüzü oyununa E F E Kanalım sarhoşken şu aşkın yalanına E F E Gireceksek girelim gel kız günaha E F E...

Sayfayı Paylaş