gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

aşka ayıp oluyo ! can dündar ne güzel anlatmış

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

can dündar ın güzel sözleri can dündarın güzel sözleri dündar aşk kısa kısa aşk Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil! Aşkların kısa dönem askerlik gibi kısa sü...rmesinin nedeni herhalde bu. Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem! Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor.
    Peki bu neden böyle oluyor?
    Çünkü insan insana sevgisiz, insan insana tahammülsüz, insan insan için fedakarlık duygusunu yitirmiş, insan insana kendini adamaktan kaçıyor.
    Oysa fedakarlık, adanmışlık varsa vardır aşk. Fedakarlığın, adanmışlığın yaşamadığı yerde yaşamaz aşk.
    Ne yazık ki uğruna kendini adadığı ne bir ideali var günümüz insanının... Ne de uğruna kendini adadığı bir aşkı.
    Nerde ideali, aşkı uğruna her şeyden vazgeçen dünün insanı... Nerde hiçbir şey için hiçbir şeyden vazgeçmeyen bugünün insanı.
    Bugünün insanı aşkta da köşe dönmeci.
    Emek harcamadan yaşamak istediği gibi, emek harcamadan aşk yaşamak istiyor.
    Sevmeden sevilmek, vermeden almak istiyor.
    Hiç değilse bir koyup üç almak istiyor.
    Bir koyup üç alamadı mı ilişki bitiyor.
    İlişkiler çıkar, menfaat üzerine kurulu.
    Elektriklenmeler kısa devre. Bir günlük elektriklenmeler, bir gecelik sevişmeler aşk sanılıyor.
    Sevgili bayanlar baylar, aşka ayıp oluyor!

"Can Dündar"

2. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Süper bi yazı olmuş... Seviyorum bu adamın yazılarını... Paylaşım için tşk canım çok beğendimm...:)

aşka ayıp oluyo ! can dündar ne güzel anlatmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşka ayıp oluyor

aşka ayıp oluyor

Günümüz insanı aşka aşık, aşığa değil… Aşkların kısa dönem askerlik gibi kısa sürmesinin nedeni herhalde bu. Zaplanan aşıklar dönemi bu dönem! Kanaldan kanala geçer gibi aşıktan aşığa geçiliyor. Peki bu neden böyle oluyor? Çünkü insan insana sevgisiz, insan insana tahammülsüz, insan insan için fedakarlık duygusunu yitirmiş, insan insana kendini adamaktan kaçıyor. Oysa fedakarlık, adanmışlık...
  2. Can Dündar Otobiyografi

Can Dündar Otobiyografi

can dündar otobiyografi can dündar otobiyografisi uğur kardeş mi uğur kardeş mi ve Tek çocuktum. 60'larda 6'ıncı ayın 16'sında saat 6'yı 56 geçe, 06 trafik kodlu şehirde doğdum. Bu 6'lar hayat boyu peşimi bırakmadı. Can Bartu'dan ad takmışlar; adımı ve tutacağım takımı seçme şansım olmadı. Doğduğumda anayasa kabul edileli birkaç hafta olmuştu ve Menderes'in asılmasına birkaç ay vardı....
  3. gençler neden satanist oluyolar?

gençler neden satanist oluyolar?

Satanist olduklarını söyleyen gençlerin bu soruya verdikleri cevaplar arasında özellikle şunlar dikkat çekmektedir. "Ailemde gerekli ilgi ve sevgiyi bulamadığım için gidip onların arasına katıldım; Beni küçük yaşta öksüz ya da yetim bırakan Tanrı'ya kızdığım için Satanist oldum; Satanist olmak için Satanist oldum; Huzur aradığım için gidip Satanistlerin arasına katıldım; Bu dünyada...
  4. zaman ve insan.... can dündardan.....

zaman ve insan.... can dündardan.....

Çok zaman önceydi. O kadar zaman önceydi ki zaman diye bir şey yoktu. İnsanlar güneş doğup batıncaya kadar yaşıyorlardı hayatı. Tıpkı bir kelebek misali... Bir daha hiç olmayacakmış gibi dolu dolu ve anlamlı... Derken zaman diye üç parçalı bir şey icat etti insan... Bir parçasına dün dedi diğer parçasına bugün öteki parças...ına da yarın dedi... Sonra fesat karıştı zamana ve insan bugünü...
  5. Aşkin Tarifi (Can Dündar)

Aşkin Tarifi (Can Dündar)

aşkın resmi Eğer… Onu hatırladıkça başı göğe ermişçesine ya da asansör boşluğuna düşmüşçesine ürperiyorsa yüreğiniz… Ömrü saatlere sıkışmış bir kelebek telaşıyla o hüzünden bu neşeye konup kalkıyorsanız gün boyu nedensiz… Ve her konduğunuzda diğerini iple çekiyorsanız bu hislerin… Onunlayken pervaneleşen yelkovanlar, onsuz mıhlanıp kalıyorsa yerine, bir akrep kadar hain… Sınıfta,...

Sayfayı Paylaş