gebe
  1. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63

aşka dair

Konu, 'Çöplük' kısmında suCre tarafından paylaşıldı.

aşka dair acı sözler rüyada sevgilinin terk etmesi
    [​IMG][​IMG][​IMG]

AŞKA DAİR...

> Bu, Yalnız Olanlara; Aşk bir kelebek gibidir, peşinden koştukça hep senden kaçar... En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omzuna dokunuverir...Aşk mutlu eder, bazen de üzer ama aşk özeldir, aşkını hak eden birine sunarsan eğer..

Bu, Sevgilisi Olanlara;

> Aşkın amacı birileri için "mükemmel insan" olmak değildir, seni mükemmelliğe en çok aklaştıracak insanı bulmaktır...

Bu , Çapkın Olanlara;

> Sevmediğin birine asla "seni seviyorum" deme. İçinde olmayan duygulardan varmış gibi sözetme. Kimsenin hayatına kalbini kırmak için girme. Sevgi dolu bakan gözlere asla yalan söyleme, çünkü birine verebileceğin> en büyük acı, aşık olmadığın birini kendine aşık> etmektir...

Bu, Evli Olanlara;

> Seven insan "senin hatan" yerine "özür dilerim" diyendir... "Neredesin?" yerine "ben buradayım diyendir.. "Nasıl yaparsın?" yerine "niye yaptığını anlıyorum" diyendir... Ve aşk "keşke" yerine
    daima "iyi ki" diyendir...
    Bu, Evlenmek İçin Gün Sayanlara;

Bir kadın ve bir erkeğin birbirleri için ne kadar> uygun olduğu, birlikte geçirdikleri zamanın değil,
    birbirlerine duydukları aşkın ne kadar sürdüğüyle anlaşılır.

Bu, Kalbi Kırık Olanlara;

> Kalp yarası siz kanatmaktan vazgeçinceye kadar sürer ve ilacı bu acıya alışmak değil, ondan ders
    çıkarabilmektir
    Bu, Aşık Olmaktan Korkanlara;

> Aşka düş ama tökezleme, anla ama bekleme, paylaş ama isteme, yaralan ama asla acıyı içinde büyütme...

Bu, Sevdiğini Fazla Sahiplenenlere;

> Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, o da sevdiğinin
    > seninle mutsuz olduğunu görmektir...

Bu, Aşkını İtiraf Etmeye Çekinenlere;

> Sevdiğinden ayrılınca aşk acı verir, sevdiğin seni terk edince daha da çok acı verir ama en acı, onu ne kadar sevdiğini bilmesine hiç fırsat vermemektir...
    Ve Bu da Dönmeyecek Birini Hala Bekleyenlere;

> Hayatın en hüzünlü anı, deli gibi sevdiğin insanın buna hiç değmediğini gördüğün andır ve en büyük kaybın onun için harcadığın yıllardır... Senin aşkını şu gün hak etmeyen, bil ki 10 sene sonra yine hak etmeyecektir.. Bırak, gitsin..
    [​IMG][​IMG][​IMG]

aşka dair konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşka Dair.

Aşka Dair.

Bir yildiz sec kendin icin gökyüzünden gözlerin gibi parlak, senin gibi tatli olsun, bir yildizda bana sec, parlakligi önemli degil yeterki sana yakin olsun! Ben seni dün sevmedim çünkü dün bitti ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek ben seni yarin sevdim çünkü yarinlar hiç bitmeyecek... Bana seni seviyorum dedigin zaman bu yalan bile olsa bu yalani dunyanin bütün gerceklerine...
  2. ünlülerden aşka dair  sözler

ünlülerden aşka dair sözler

kitaplardan alıntı sözler kitaplardan alıntı aşk sözleri aşk kitaplarından alıntılar güzel sözler kitaptan sözleri :violin::band1:Balzac:İlk aşk aşı gibidir. İnsanın ikincide hastalanmasını önler... Rousseau:Aşk mektubuna başlarken ne söyleyeceğimizi bilemeyiz. Bitirirken de ne yazdığımızın farkında olmayız.... Shakespeare:Sevgililerine aşklarını itiraf eden kadınlar, en az seven...
  3. Ünlülerin aşka dair sözleri...

Ünlülerin aşka dair sözleri...

Aristo: "Sevmek acı çekmektir, sevmemek ölmek. Sevmek zevktir ama yanlız sevilmenin hiçbir zevki yoktur" Augustinus: "Sevgi ruhun güzelliğidir." Franz Xaver Von Baader: "Özgürlük aşk değildir, yalnız aşkın kapısıdır." François Bacon: "Büyük insanlarda, liyakat sahibi olanların kendilerini budalaca aşka kaptırdıkları görülmez. Büyük ruhlar ve büyük...
  4. Psikoloji ve Aşka Dair

Psikoloji ve Aşka Dair

psikoloji ile ilgili sözler psikolojide aşk aşktan kaçmak aşk psikolojisi insan psikolojisi "Aşık olmak mı? Aşktan kaçmak mı? tabii olandır." sorusu tarih boyunca hep zihinleri kurcalaya gelmiştir. Bütün kültürlerde ve toplumlarda aşka dair izler vardır. Bu bazen şarkılara bazen folklora, bazende ifadelere yansmıştır. Aşka dair hikayeler anlatılmış, şiirler yazılmış edebi ürünler...

Sayfayı Paylaş