gebe
  1. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Asker Bekleyen Melekler ...

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Perisoko tarafından paylaşıldı.

asker bekleyen asker psikolojisi nasıl olur Asker bekleyen melekler. Gelin burada hepimiz asker beklerken yaşadığımız üzüntüleri, sıkıntıları veya mutlulukları paylaşalım. Sıcacık sohbetler ve güzel paylaşımlar dilerim... :)

2. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şafağımız 85. Seni çok özledim askerim... Sensizlik öyle zor ki !

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    etrafımda birsürü asker bekleyen oldu
    ve ogünleri yaşamama az kaldı
    nasıl bir duygu tam bilmiyorum ama zor olsa gerek...

4. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    offfffff yüreğime bak ya şimdi birşey oturduu...:uhu::uhu:
    azz..cok azz kaldıı herşeyimm birtanem nefesim olan sevdiğim gidecek askere...cok azz kaldıı ne yapcagım onsuzz..nasıl katlanacagım...nasıl onsuz bogazımdan yemek gececek..nasıl yataga başımı koyacagım...nasıl ya...içimm de öle bir acı varkiii anlatamam...
    offf....
    :cry::cry::cry:

5. gamselim

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    canım benim allahım sag salim seni askerine kavuştursunn..amin....

6. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Sanırım sevdiğini askere gönderecek olan meleklerimiz var.. Ben biraz tecrübe ednişmiş biri olarak şunu söylemeliyimki, dışardan göründüğü gibi yada düşünüldüğü gibi birşey değil asker yolu beklemek. Tamamnen tahmin sınırlanırınız dışında kalan bir olay. Ben bu kadar zor olduğunu askerim gitmeden önce tahmiş edememiştim. 3 aydır nasıl aşadığımı ne yaptığım bilmiyorum. Doğuda benim askerim... Heran yüreğimde bir sızı, korkuyla yaşıyorum. Biz hiç üzmedik kırmadık birbirimizi o kadar güzel yaşadıkki aşkımızı. Şunu belirtmeliyimki ne kadar zor olursa olsun askerlik aşkınızı öyl bir körüklüyorki, aşık olduğunuz adama hergün yeniden hergün çok daha fazla bağlanıyorsunuz. Hiçbir bekleyişe beklemiyor bu inananın ÇOK ASİL BİR BEKLEYİŞ BU. Gurur duyuyoum onunla, çok özlüyorum, boğuluyorum bazen bu bir gerçek ama geçecek bu günler.. Bitmek zorunda. Sonra herşey çok güzel olacak biliyorum. Sakın şimdiden bırakmayın kendinizi melekler. Bu günlerinizi çoook iyi geçirin asla kırmayın birbirinizi çünkü zor bir dönem gitmeden öncesi. İyi geçirin olabildiğince ve güçlü olun çünkü gittiklerinde inanınki herşeyleri bütün dünyaları siz oluyorsunuz. Her zaman sesinizi iyi duymaya ihtiyaçları desteğinize ihtiyaçları oluyor unutmayın. Glin bu zor günleri burdan aynı dilden konuşabilen insanlar olarak geçirmeye çalışalım kızlar. Hepimize Allah sabır versin. Gamselim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim sende inşallah sağ salim kavuşursun tatlım.İlkimsu umarım biraz anlatabilmişimdir neler hissettiğimi ama lütfen şimdiden bırakma kendini güçlü ol. Sizin askerleriniz ne zaman gidecek?

7. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Her yiğidin harcı değildir, asker beklemek. onun sıkıntılarını duysanız bile tam olarak anlayamazsınız, çünkü sizin tahmin sınırlarınızın dışında kalan koşullardadır. Askerlik denen olayla ilgili herhangi bir bilgi tüm ömrünüz boyunca dikkatinizi celbetmemiş olabilir. Fakat bundan sonrası için, siz de sivil hayatta şafak saymanın ne demek olduğunu öğrenirsiniz. Psikolojisi bozulur, eğer bizimki gibi aranızda 1000 km varsa yanına gidemezsiniz, destek veremezsiniz, hastalanır ona bir tas çorba kaynatamazsınız. cızırtılı telefon görüşmelerinde öksürüklerini dinlersiniz ve "ne olur kendine dikkat et" demekten başka bir şey gelmez elinizden. zordur. çok zordur. hayatınızda hiç arabesk müzik dinlememiş olsanız bile, bir gün askere gittiğinizde ya da asker yolu beklediğinizde ruhunuzdan bir parça hep arabesk kokacaktır, özlemler daha önce dalga geçtiğiniz şarkılarla ifade edilebilir olacaktır... ( ekşi sözlükten alıntıdır.)

8. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :bayraks::bayraks::bayraks::bayraks::bayraks::bayraks::bayraks::bayraks:Birgün gelecek birgün kalacak !!! O gün güneş bizim için Doğacak sevgilim... Sabret ...

tavsan-cık bunu beğendi.
  9. gamselim

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

offff... cokk kötüüü oldummm :cry::cry:....
    offff kasım da sevdiğim herşeyimm askere gidecek...
    o kadar kötüyüm kiii şuannn ona destek veremiyorum ya ben nasıl yemek yiyeceğim aklımda acaba o da yiyor muu sorusu varken nasıll yatacagımm yatagımdaa rahatt acaba o iyi mii diye düşünürkenn...bu nasıll bir şeyy yaa....ilk kezz ondannn bölesine ayrılacagım ...ama biliyorum kiii sevgimizz daha da artacakk...
    ne güzelll anlatmışınnn sennn....gerckten onur duyulacak bir bekleyiş buu canım benimm....

10. Kubur

Kubur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben de sevdiğini askere yollayıp 15 ay bekleyip dönüşünü yasamıs bi insan olarak tecrübelerimi anlatayım.biz aslında cok sanslıydık,çünkü askerliğini istanbulda söför olarak yaptı,ehliyeti oldugunu belirtince söför yaptılar onu.ama o askere gitmeden aylar öncesinden aglamaya,kara kara düşünmeye baslamıstım.acemi birliği cok zor geçmişti,her gün görüştüğünüz insanla hiç görüşememek,haber alamamak cok zordu.elimde telefon sürekli bekliyodum,üstelik ankesörlü telefondan aradıgı için cep telini 10dk bile sürmüyodu.2 hafta boyunca hiç haber alamadıgım oldu,üstelik o yıl öss ye hazırlanıyodum.bazen ankesörlüden sadece caldırabiliyodu beni,düşünün kntsi yok diye kartın arayamıyo ama caldırıyodu.sonra ist.a gittiğinde cok rahatladık.cep telefonu serbestti,her gün msjlasıyoduk.cogu askerin hatta vardı cep teli,gizlice herkes içeriye sokuyodu.ama o komutan söförü oldugunu için gizlemesine gerek yoktu,çünkü komutanları onlara ulasmak zorundaydı.o kadar rahat ortamda bile sıkıntı cekiyodu,birilerinden sürekli emirler almak,haksızlıga ugradıklarında kendilerini savunamamak gibi durumlarla karsılasıyolardı.en ufak bir kavgayı kaldıramıyolar o dönemde inanın ki,askerliğini nerde yaptıgının hiç önemi yok.tabi ki dogu psikolojisi daha farklıdır.ama inanın o 15 ayın sonunda siz onu sadakatle beklediğiniz için size daha cok baglanıyolar.çünkü askerde nisanlılarından ayrılan,kız arkadasları kendilerini aldatan o kadar cok asker arkadasları oluyo ki,eger siz sabırla beklerseniz size daha cok baglanıyolar.benim gökhanım döneli 2 yıl oldu cok sükür.ama bi kaç ay sonra kardeşim askere gidecek.Allah herkesin beklediğini sag salim kavustursun kendine,gel teskere gel teskere bitsin bu gurbetttttt :D

11. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gamselim bende öyle diyordum gitmeden, eve bunları yaşıyorsun boğazından lokma geçmiyor acaba o bişeyler yedi mi diye, yatağı rahat mı diye uyuyamıyorsun. Ama sonra acı gerçekle karşılaşıyorsun asker ocağı ana kucağı değil diyorlar. Tabii öyle ama olsun diyorsun ordada rahat etsin diyorsun... Kimse seni avutamıyor sadece onu istiyorsun ama malesef profesyonel orduya geçinilceye kadar erkeklerimiz gitmeye ve bizlerde onları beklemeye devam etmek zorundayız. Kuburcum sana sonuna kadar katılıyorum kesinlikle sevgileri bine katlanıyor.. Çünkü dedim ya askr beklmek her yiğidin harcı değil. Kızların çoğu aldatıyorlar, beklmiyorlar. Ama siz gururla beklerseniz dünyanın en şanslı ve gururlu kadını oluyorsunuz. O vatanı bekliyor siz onu... Seni askerin rahatmış Allahtan. Benimkinin anasından emdiği süt burnundan geldi Doğuda. Hiç memnun değil, çarşı izinleri yok. Askerlere hiç değer vermiyorlar. Asker gönderecek arkadaşlarım var diye moral bozmamak açısından anlatmak istemiyorum yaşadıklarımızı ama tek diyebileceğim şu inşallah Doğuya düşmezler. Özellikle Diyarbakıra genelleme yapmak istemiyorum Doğuda çok rahat askerlik yapanlar da var ama Diyarbakır İl Jandarma mahvetti bizi. Benim sözlüm nöbet timinde bide.. Sürekli nöbette uyku yok, yemek yok.. Hergün ağlıyorum.. Çok pozitif bir insanımdır ben ama bu askerlik ne pozitiflik bıraktı ne bişe.. Bütün yaşam sevincimi aldı götürdü benden..

12. Küçük gelin

Küçük gelin Forum Okuru

:DCanımmm meleklerim benimm ayy valla benimki ömür boyu asker ama sizin askerleri ezen askerlerden walla Subay benimkide allah sabır versin size

13. Perisoko

Perisoko Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canm benim birde öylesi var değil mii :hula: ya senin de işin zor Allah sabır versin sana daa...

14. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    benim ki aslında 1 sene var ama biliyorum kocaman 1 sene cabuk gecicek zaten okulum olduğu için doğru dürüst gezemiyoruz anca yazın 3 ay boyunca fakat ekimde gidicek seneye...
    bide korkum şu benim abim askere gitmeden önce ayrlduğı svgilisiyle asla konusmam alakam deildir demisti daha önceki sevgilisine dönmüstü ama askerde bolbol mesajlasmıslardı gerci abim olumlu konusmuyodu ama yine sohbet ediyolardı biz dedik galiba ona dönücek..
    kıza mesajında söyle demis burdaki ortam cok farklı insan düsmanını bile özlüyor demis geldiğinde bidaha konusmadılar zaten. simdi baskasıyla sözlü.
    aynı seyin basıma gelmesini istemem
    belki ordan geldikten sonra değişicek düsünceleri hayatımı yasıcam dicek?
    ayrılıcak
    hic belli olmaz
    bi örnek daha
    kuzenim 4 senedir cıktıgından ayrıldı sebep cocuk askerden gelince ben senın laflarınlamı hareket edicem sen yapmıcaksn ben yapıcam gibisinden tartısmalara giriyomus yapma denilen seyleri yapıyomus orda burda sabahlıyomus işe gitmiyomus evlenmeyi düsünüyolardı ama erteliyodu askerden geldikten sonra düsünüyolardı ama işe girmediği icin ayrıldılar simdi o kuzenim baskasıyla nisanlı...
    ve o cocukla oldugundan dahada mutlu

ben sevgilimden ayrılmak istemiyorum kaderde varsa cekilir ama askerden gelince değişmesi inanın cok koyarrr.

15. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    bende asker yolu bekliyorum :(( rabbim tüm mehmetçiğimizi korusun...gerçekten çook zorr hemdee çookk :((

Asker Bekleyen Melekler ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. asker

asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar...
  2. askerime

askerime

canım sevgilimm senı cok sevıyorumm gıttıgın 1 yıl oldu ama ben senı hala unutmadım hep aklımdasınn... senı çok sevıyorumm aşkımm ne kadar özlesemde üzülsemde beklemenin sonunda sen oldugunu bılmek bıle guzel bu bıle yetıyor bana ben senı 15 ay degıl omur boyu bıle beklerımm... bebişimm gel artık senı cok ozledımm kendımı okadar yanlız hıssedıyorumkı sensız buralarda hep bıseyler eksık !...
  3. Bekleyen...

Bekleyen...

Bir Ümit Yaşar Oğuzcan hayranı olarak.... Hangi yalnızlıktır iten seni bu sığ sulara Hangi şekilsiz gerçek bağlayan ellerini Kattığın bir acı gülüştür düştüğün korkulara Kim baksa gözlerine görür beklediğini Saçında bir tel vardır, o çağırır hüznü Ellerindir yorulmuş, anlaşılmamış, nemli, soğuk Bir rengi vardır dudaklarının saklayan gülüşünü Ne zaman baksam gözlerine ağlar bir çocuk...
  4. Sitemizin beni merakla bekleyen meleklerine,

Sitemizin beni merakla bekleyen meleklerine,

Kızlar merhaba, zaman zaman mesajlarınızı okuyorum.. Biran önce aranıza dönmemi istiyorsunuz.. İşlerimi az da olsa yoluna koydum. Ankara'ya kesin dönüş yaptıktan sonra açılıma başlarım sanıyorum. Bu ne kadar sürer derseniz Bu ayın sonu olsa bile Ağustos ayı ramazan.. Ramazanda da açılım yapmıyorum.. En kötü Ramazana girmeden size aylık yorum hazırlarım diye düşünüyorum... İyi...
  5. Melekler İçin Asker Keki Yapılışı

Melekler İçin Asker Keki Yapılışı

Bu konu asker keki hakkında bilgi vermektedir. Melekler her ne kadar yapmayı bir türlü beceremesemde keki çok severim.Son yaptığım kek civcivlere yem olmuştu hahaha.Ve ben artık kek yapmamaya tövbe ettim.Ama eminimki çok güzel poğaçalar kekler börekler pastalar yapan marifetli meleklerimiz vardır.Marifetli meleklerimiz için asker keki tarifi hamur işleri bölümümüzde. 2 adet yumurta 1...

Sayfayı Paylaş