gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Askerin ailesine vasiyeti

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ŞIRNAK Gabar Dağı'nda PKK'lı teröristlerin pusuya düşürüp şehit ettiği 13 askerden 20 yaşındaki Erzurumlu Onbaşı Şükrü Karataş'ın son mektubuyla gönderdiği fotoğrafındaki ‘vasiyet’ adlı komando şiiri yine yürek dağladı. Fotoğrafı taziye evinin baş köşesine koyan yakınları, terhisine 29 gün kala şehit düşen Onbaşı Karataş'ın sanki şehit olacağını bildiğini söyledi. devamı

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Askerin ailesine vasiyeti
    Vasiyet

Olur ya bir çatışmada ölürsem
    Arkamdan yas tutmayın
    Bırakın toprağımda rahat uyuyayım
    Bedenimden elbisemi çıkarmayın
    Onlar benim gururumdur
    Ölünce kefenim olacak
    Başımdan beremi çıkarmayın
    O benim şanım şerefim olacak
    Ayağımdan botları çıkarmayın
    Onlar nice yollar aşacak
    Sırat köprüsünden geçecek
    Elimden tüfeğimi almayın
    O benim namusumdur
    Mezarıma sembol olacak
    Yaramın kanını silmeyin
    Ahirette hesabı sorulacak
    Göğsümden kör kurşunu çıkarmayın
    O benim madalyam olacak

Askerin ailesine vasiyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vasİyetİmdİr

Vasİyetİmdİr

Canım Anneciğim, Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, güzel kokunu koklamayı arzuladım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona. Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının...
  2. Vasiyet

Vasiyet

Malını bir kimseye vasiyet etmek, o kimse ile aralarında bir münasebetin - iyilik, yardım, iş akdi, uzlaşma, barışma, kavuşma, barışma vs.- meydana gelmesine yahut bir yerde buluşmaya; Vasi tayin etmek, birine görev ve vekalet vermeye; Vasi (tayin) edilddiğini, birinin kendini vasi yaptığını görmek, kendine bir işin havale edilmesine, verilen haberin doğruluğuna, bilgi ve itibar sahibi olmaya,...
  3. asker

asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar...
  4. Diyarbakırda Şehit Düşen Askerlerimizin Ailesine ve Tüm Türkiyeye Başımız Sağolsun

Diyarbakırda Şehit Düşen Askerlerimizin Ailesine ve Tüm Türkiyeye Başımız Sağolsun

Arkadaşlar dün akşam hiç televizyon izleyemediğim için bu sabah gazeteyi açtığımda gördüğüm haberle içim kan ağladı. Allahım onları cennetinin en güzel mekanına girmeyi nasip eylesin inşallah. Buradan ülkemizi bölmeye çalışan ve daha 18'li 20'li yaşlarda 13 askerimizin yaşam hakkını elinden alan insan olarak bile tabir edemeyeceğim teröristlerlere sesleniyorum. Sonunuz bundan daha kötü olacak....
  5. Askerde Oğlu Olan Ailelere Maaş Ödemesi Başlandı

Askerde Oğlu Olan Ailelere Maaş Ödemesi Başlandı

Bu sayfa; Askerde Oğlu Olan Ailelere Maaş Ödemesi Başlandı haberi hakkında bilgiler verilmektedir. Sevgili melekler, yeni bir uygulamayla artık oğulları askerde olan muhtaç durumdaki ailelere 250 TL devlet yardımı yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, oğlu askere gittikten sonra maddi sıkıntıya giren ailelere 250 lira aylık bağlanması uygulamasının başladığını açıkladı. İşte...

Sayfayı Paylaş