Askerin düğünü böyle olur ..!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Askerin düğünü böyle olur ..!
hatay düğünleri asker düğünleri hataydüğünleri asker düğünü nasıl olur düğünü
Tören boyunca "Oğlum asker doğdu asker öldü" diyerek evlâdının arkasından ağlayan anne Nurcemal Aydın, biran olsun yanından ayrılmayan Jandarma Kıdemli Çavuş Vildan Aslanoğlu tarafından teskîn edildi. Emekli polis baba Ahmet Aydın, taziyede bulunan 57inci Topçu Tugayı Komutanı Tuğgeneral Süleyman Baysala, "Düğünümüz var paşam. Gelinimiz yok ama böyle yaptık. Askerin düğünü böyle olur. Devletim, milletim sağolsun" dedi. Diyarbakırın Lice İlçesinde, önceki gün terör örgütü PKKya yönelik yürütülen operasyonda şehit düşen 27 yaşındaki Astsubay Kadir Aydının, Hatay Askeri Hastanesinden alınan Türk bayrağı sarılı cenazesi, önce ailesinin oturduğu Yeşilyurt semtlerindeki evinin önünden geçirildikten sonra Türk bayraklarıyla donatılmış araçlardan oluşan konvoyla cenaze namazının kılınacağı Bostanlı Beşikçioğlu Camisine getirildi. Buradaki törene İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Şükrü Sarıışık, Güneydeniz Saha Komutanı Koramiral Alev Gümüşoğlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, askerler, emniyet mensupları, gazilerle şehidin annesi Nurcemal, babası Ahmet, kardeşleri Volkan ve Ayşegül yakınları ve vatandaşlar katıldı. KADIN ASTSUBAY TESELLİ ETTİ Namaz öncesinde gözyaşları boğulan anne Nurcemal Aydın, "Oğlum asker doğdu asker öldü" diyerek acısını haykırırken, Jandarma Kıdemli Çavuş Vildan Aslanoğlu tarafından sürekli teskin edildi. Astsubay Aslanoğlu, anne Aydının elini bırakmayıp gözyaşlarını sildi, acısına ortak oldu. Törene, ağabeyinin komutanlık rozetiyle katılan ve elinde sıkı sıkı tutan Ayşegül Aydın, güçlü gözükmeye çalışırken, kardeşi Volkan Aydın da, Türk bayrağı şapkasıyla avludaki yerini aldı. Aile üyelerinin tören sırasında birbirlerinin ellerini bırakmadıkları görüldü. İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bomba İmha Büro Amirliğinden yeni emekli polis memuru baba Ahmet Aydın, diğer oğlu Volkan Aydının elini öperek, "Allah onu daha çok seviyormuş bizden aldı. Devletin ekmeğiyle büyüttük biz onu, şimdi devlete feda ettik. Allah onun yedeğini de verdi bize. Gerekiyora oğlumu ve kızımı da feda ederim devlete. Ağlamıyoruz. Böyle günleri biliyordu o. Dik durun diyordu. Biz de dimdik ayakta duruyoruz. Oğlum değil arkadaşımdı o benim. Adam gibi babanın adam gibi oğlu vardı. Onun gibi aslan bir aileyiz biz" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. DÜĞÜNÜMÜZ VAR PAŞAM Acılı baba Aydın, taziyede bulunan 57nci Topçu Tugayı Komutanı Tuğgeneral Süleyman Baysala da, "Hoşgeldiniz paşam. Düğünümüz var paşam. Gelinimiz yok ama böyle yaptık. Askerin düğünü böyle olur. Devletim, milletim sağolsun. Kimseye kırgınlığım yok. Devlet bize sahip çıktı" dedi. Tuggeneral Baysal da, "Sizlerin her zaman yanındayız. Şu anda birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. Son teröristin kökü kazınana kadar mücadelemize devam edeceğiz" dedi. Şehidin halası Merve Aydın da gözyaşlarına boğulup yeğeninin göğsündeki fotoğrafını okşayıp öperek, "Biri çıkıp şaka olduğunu söylesin. Ne olur şaka olsun" dedi. Göğsüne koyduğu Türk bayrağına sarılıp acıya boğulan şehidin anneannesi Fatma Kırçiçek, fenalaşınca görevliler tarafından ilk müdahalesi ambulansta yapıldıktan sonra Hatay Askeri Hastanesine kaldırıldı. GAZİ BAYILDI Cami avlusunda, şehit Aydının fotoğrafının bulunduğu büyük bir pankart açılırken, çevresindeki acıya daha fazla dayanamayan Kıbrıs Gazisi Emekli Astsubay Ekrem Coşkun, durduğu safta yere düşüp bayıldı. İlk müdahalesi yapılan Coşkun, Kırçiçekle aynı hastaneye kaldırıldı. Cenaze namazını bekleyen vatandaşlar ve ailenin yakınları, tekbir getirip Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Kahrolsun PKK sloganları atarken teröre lanet yağdırdı. SELAMLA UĞURLADI Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazı sırasında tören boyunca metanetini koruyan baba Ahmet Aydın, cami imamının şehitlik mertebesiyle ilgili konuşmasının ardından gözyaşlarına boğuldu. Tekbir ve sloganlar eşliğinde omuzlarda taşınan Aydının tabutu, tören geçişi için top arabasına konuldu. Bir süre top arabasında taşınan tabutun arkasında yürüyen Aydın ailesi, elele tutuşup birlik mesajı verirken başlarını dik tutmaya çalıştı. Cenaze aracına konulan ağabeyinin tabutuna kapanan Volkan Aydın ağlarken, kardeşi Ayşegül Aydın el sallayarak uğurladı. Tabuta son bir defa dokunup asker selamı veren baba Ahmet Aydın da, "Güle güle oğlum. Güle güle yiğidim" dedi. Selamlamanın ardından şehit Kadir Aydın, Kadifekaledeki Hava Şehitliğinde toprağa verildi. Bu arada, aynı camide şehit Aydının yanısıra vefat eden emekli binbaşı İsmail Seyhan Yücenin de cenaze namazı kılındı

Cevap: Askerin düğünü böyle olur ..!

bütün şehitlerimizin mekanı cennetlik olsun..minnettarız şehitlerimize..ruhları şad olsun..

Cevap: Askerin düğünü böyle olur ..!

bütün şehitlerimizee allah tan rahmet diliyorum yakınlarınada rabbim sabır versin:(teşşekürler adminim emeğinize sağlık:)

sehitler_olmez.jpg

benim eşimde rütbeli asker şehidin bol oldğ yerde şuan orda görevli allahım bana ve benim gibi olanlara sabır ver rabbim tüm şehidlerimizinde ruhları şadd mekanlarını cennet eylesin onlar ölmedi ama o şerefsiz kansızlar geberdiii .ateş düştüğü yeri yakıyr bakın şimdi bu yazıyı okudunuz üzüldnz yorum yapıpp 2 dk sonra normal hayata döndünüz dönmekde zorundasınız ama o evladını eşini kaybedenler her an içinde sızııı allahım sabır versinnn çok zorr kimsenin başına vermesinnn

Geri