gebe
  1. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18

aşkı lâl...

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında Hayalet tarafından paylaşıldı.

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin

şiir kokan ellerimi tuttun
    bedenimdeki arzuyla seviştin
    törpüledin korkularımı
    gözlerimin kahvesinden içtin

hatırlıyor musun?
    sevdiğin o kadın bendim

Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor
    Ezginin Günlüğü, beni sevdiğin günleri
    Düş Sokağı, sevişmelerimizi
    benim için sen dinle,
    temizlensin kırgınlıklarımın acıyan gülüşleri

ah more! Bilmiyorum
    ben minnacık Giritli bir kadınım

şimdi söyle bana,
    ben bu sevdayı hangi denize atayım?
    kahretmesin! Bütün denizler mavi,
    gözlerine mi atayım?

şairim, sevgilim
    bu ayrılık yazdığın en muhteşem şiirin..

aşkı lâl... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. .. Aşk-ı LâL ..

.. Aşk-ı LâL ..

(..suskunluk tehlikeli bir silahtır, lütfen sevilenlerin ulaşamayacağı yerlerde saklayın!) I ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin II şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin III Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü,...
  2. makine aşkı:)

makine aşkı:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Boşver Lâl Oldum

Boşver Lâl Oldum

......boşver ...............lâl oldum ......................kanarım ...........................aldırma bana ..................................uğrama yalnızlığıma .............boşver Damla damla düş gözlerimden Yanağımdan süzülen iki damlada ol Dökülen yapraklarında Sokağımda ki çınarın Üşürüm, titrerim Aldırma bana Uğrama yalnızlığıma Varsın uzasın yollarım Çıkmaz...
  4. aşkı anlatabilirmisiniz ?????

aşkı anlatabilirmisiniz ?????

Bize sevmesini öğretmediler sevgili,bize hep sevgiyi saklamasını öğrettiler. Hep bekletmeyi.,. hep ertelemeyi... bu yüzden biz kiminle birlikteysek bir diğerini ama hep uzakta olanı özledik, hiç dinmedi doyumsuzluğumuz, biz hep uzaktakini sevdik sevgili...yanımızdakini değil, odamızın duvarının arkasındakini değil, birşeyler paylaştığımızı değil,uzaklardakini, ulaşamadığımız kadar...
  5. Lâl (!)

Lâl (!)

lal ile ilgili sözler LâL (!) sen bir meryem sükûtunu hal bilir, susma orucunu tutarsın, ben bayramı bekleyen oruçlar olurum; hali imar eden, şimdilerde ben de susuyorum, bir narin hali örüyorum; /toprağımı öpüyorum, seni yetiştirdi diye/ lale devrimden kalan en kıymeti parçamı sunuyorum edeple; lâl’im, sana lâyıktır ömür baharımdan lâlelerim…. Yüreğim, sana yakıştı bu hâl,...

Sayfayı Paylaş