gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Aşkın Dekorasyonu Mutlaka Okuyun

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.
    Fotoğrafını gördüm. İçim gitti. Deri halı yapmışlar. Hem de en sevdiğim renklerde. Morlar, lilalar, muhteşem görünüyor. Zaten artık böyle bir yenilik şart olmuştu. Deri koltukların altında bizim klasik halılar güzel durmuyordu. Ama bir yapmışlar, helal olsun. Deriyi çok sevmem ben. Kullanımı zor. Milat, kumaş koltukları bile ne hale getiriyor. İç güdüsel olarak tırnaklarını geçiriyor hayvan, yapma diyemezsin.

Eve yeni koltuk alırken öyle canımın istediği şeyi alamıyorum. Mutlaka kumaşına bakıyorum. İplikleri dışarı çıkıyor çünkü tırnaklanmaktan, o dışarı sarkan kısmı kesince makasla, görüntüsü bozulmayacak bir kumaş olması gerekiyor. Bu yüzden kendi içinde kırçıllı kumaşları tercih ediyorum. Yani evde ben değil, Milat oturuyor aslında. Ama deri koltuğun görüntüsü güzel. Uyumak için bile koltuk kullanan birine, başarılı bir seçim olmasa da. Hele yazın yapışıp kalırsınız. Soğuk bir havası var. Yuva görüntüsünden çok, burası modern, yenilikçi ve son moda deyimle "cool" birinin evidir izlenimi veriyor. Ben evimde yuva dokusu severim. Tüller uçuşmalı camı açınca. Örtüler olmalı renkli. Mutlaka biraz da dağınık olmalı. Yaşanmışlık, içinde insan var duygusu olmalı. Mutlaka bir kahve fincanı içilip kalmış olmalı kitabımın yanında. Ya da kül tablasında içilmiş bir sigara.

İnsanlar gibi olmalı evim. Kusursuz değil ama şık. İlk baktığında değil de, içinde yaşadıkça tadına varılmalı. Evler bize benzer. Canımızın istediği gibi yerleşemeyiz. Duvar kısa kalır uymaz dolap oraya. Ya da yatak kapının karşısında kalır mecburen. Öyle bir kiriş vardır ki odanın ortasında hiçbir şey yerleştiremezsiniz. Ev değişmez. Kırıp dökmek lazım ancak. İnsanlar gibi, burnunuzu beğenmiyorsanız gidip kırdırtmanız gerekir.

Yaşadığınız veya yaşayacağınız evi seçerken en önemli nokta evi ilk gördüğünüz andır. Emlakçı kapıyı açar, o an işte bu dersiniz. Odaları dolaştıkça şurası biraz küçük ama napalım, banyosu iyi. Salonu L şeklinde ama mutfak muhteşem. Ve o daireyi tutarsınız. En zor kısmı taşınmak ve yerleşmektir. Koltuk orada güzel durmaz. Masa öteki yanda büyük kalır. Ne uzun ve yorucu uğraştır. Aslında yeni eve yerleşmek gerçekte 1 ay kadar sürer. Her şeyin yerini bulması, değişiklikler, eksiklerin giderilmesi. Düzen kurulduktan sonra ise sıkıntılar başlar. Üst kattan banyoya su akar, duvarların çok ince olduğunu öğrenirsiniz, ev sahibi kirayı gününden önce ister, meğer ne meraklı komşularınız varmış gibi....

Satın alın ya da kiralayın, bir ev ancak içinde yaşamaya başladıktan sonra kendini belli eder. Ya uyum sağlarsınız, ya değiştirirsiniz. Bu da para, zaman ve emek kaybı demektir. Kiradaysanız yine bir derece ama satın aldıysanız daha da zordur çıkmak. İlişkiler gibi, aşk gibi. İlk gördüğünüzde işte bu dersiniz ama yüreğinizin koltuğu, karşı tarafın camının önünde o kadar da iyi durmayabilir. Maalesef evler gibi aşkların da içinde yaşamadan anlaşılması zor. Ya evinizi olduğu gibi sevin, ya da duvarları kırın, hiçbiri işe yaramazsa, taşının.....

2. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Aşkın Dekorasyonu Mutlaka Okuyun
    Buda diğer yazıdaki gibi öyle güzel bir yere bağlanmışki yazının sonunda insan ister istemez durup 2 dakika düşünüyorr....

Ya evinizi olduğu gibi sevin, ya da duvarları kırın, hiçbiri işe yaramazsa, taşının.....

Rabbim kimseye taşınmayı nasip etmesinnn.. :D

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

bende çok beğendim ama yorumunu teşekkürler arkadaşım:26:

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Güzeldii..:)teşekkürler zuzumm

5. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    emegine saglik canim

6. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler bitanem

7. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben yüreğimin koltuğunu en güzel ışık gören yerine yerleştirebildiğim evi'de....koltuğumun üzerinde oturan aşkımı'da hatta bu aşkımdan evimin en güzel süsleri olan kızımı oğlumu da buldum ....inanılmaz güzeldi teşekkür ederim.....

8. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

anneye evlediğimden beri 6 kere taşındım ve 2009 dayine taınıyoruz şehir şehir gez yoruldum artık yeterrr:(paylaşım için sağol annem

9. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık canımm:)

10. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

taşınmak bazan iyidir yanılıktır ben zevkten çok taşınmışımdır 9 ay zor dururum aynı evde illaki bi değişiklik olacak...ciddiyim

Aşkın Dekorasyonu Mutlaka Okuyun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlaka Okuyun Cok Güzel Bir Aşk Hikayesi

Mutlaka Okuyun Cok Güzel Bir Aşk Hikayesi

.ÖLEN SEVGİLİ. . . Sabah uyandığında midesinde bir yanma hissetti. Yanmanın nedeni aksam yedikleri değil, uyanır uyanmaz bugün yapacaklarının aklına gelmesiydi. Bugün 2 yıldır götürmeye çalıştığı bir birlikteliği bitirecekti. Aslında bunu yapmakta geç bile kalmıştı. Bitmeli dedi içinden, her gün bu tatsız uyanış bitmeli.’ Genç adam bunları düşünürken suratı şekilden sekile giriyordu....
  2. Gerçek bir aşk hikayesi(mutlaka okuyun arkadaslar)

Gerçek bir aşk hikayesi(mutlaka okuyun arkadaslar)

Bir memur ailenin en küçük çocuğu olarak babamın tayininin çıktığı bir köye taşındık. Huzursuzdum,okulumu bir köy okulunda okumaktansa , şehirde medenice okumak istiyordum.kaydımı yaptırdı babamokula. İlkokul 4. sınıftan başladım köy okuluna.Beni bir sınıfaverdiler. Öğretmen köyde yabancı olduğumu biliyordu ve hangi sıraya oturmak istiyorsan otur dedi bana.Bir kızın yanı boştu sadece oraya...
  3. Aşk var mı Yokmu ilişkinizde?? mutlaka okuyun....

Aşk var mı Yokmu ilişkinizde?? mutlaka okuyun....

aşk varmı yokmu mehmet coşkundeniz soru sor tarota sor aşk varmıdır yokmudur mehmet coşkundeniz ilişkiler mehmet coşkundenizin yazılarını çok seviyorum,adam gerçekten aşktan iyi anlıyo,aşk doktorum gel gör beni beni aşk neyledi:D:D ben çok beğendim umarım sizde beğenirsiniz,buyrun.... Ya aşk vardır ya da hiçbir şey yoktur... Bir insana ya aşıksındır ya değilsindir, ortası olmaz bunun....
  4. Sigortasız çalışanlar mutlaka okuyun!!

Sigortasız çalışanlar mutlaka okuyun!!

sigortasız çalışanların hakları Sigortalı çalıştırmaya dikkat eden İşverenlere sözümüz yok!! Yanlız Sigortasız çalıştıran işverenler olduğunuda biliyoruz. Sigortasız çalıştırılan işçilerin, işten ayrıldıkları yılın sonundan başlayarak beş yıl içinde iş mahkemesinde hizmet tespit davası açarak kanıtlamaları halinde sigortalılık haklarını kazanabileceklerdir. Bu beş yılık süre, zaman...
  5. bebek isteyenler mutlaka okuyun

bebek isteyenler mutlaka okuyun

bebek istiyorsunuz ama olmuyor mu gelin bide bunları deneyinnn ilişkiye girmeden önce yastık hazırlayın daha sonra esiniz üste olacak sekilde ilişkiyee girin hemen sonra poponuzun altına yastık katın ve ayaklarınızı yukarı kaldırın yarım saat böyle bekleyin sonra normal sekilde uzanın ama tualete 2 saat kadar gitmeyin geceleri daha etkili olur işinizdeki sıvının akmamasını saglayın allah...

Sayfayı Paylaş