gebe
  1. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63

aşkın dili...

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında sudembeyaz tarafından paylaşıldı.

hiç merak ettiniz mi meleklerim bizi bizden alan uğruna neredeyse herşeyimiz feda ettiğimiz aşk bize neler söylüyo....işte aşkın söyledikleri ... Hep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte birgün aşk konuşmaya başlamış ve demiş ki:
    - "Ey insanlık hep peiimden koştunuz, bana ulaşmaya çalıştınız. Aslında bana ulaştınız ama hiç farketmediniz. Benım için ağladınız zaman bile size hep yalan belki de şaka gibi geldim. Bana hep yakıştırmalar yaptınız. Size bir hikaye anlatayım.
    Birgün küçük bir kedi kuyruğunu yakalamak için hep kendi etrafında dönüp duruyormuş ve büyük kedi dayanamayıp ne yapmaya çalışıyorsun diye sormuş. Yavru kedi de bana ancak kuyruğumu yakaladığım zaman mutluluğa ulaçacağımı söylediler. Ben de onun için uğraşıyorum diye cevap vermiş.
    Büyük kedi gülmüş ve "ben de küçükken senin gibiydim. Hep kendi etrafımda döner, kuyruğumu yakalamaya çalışırdım ama birgün durdum ve düşündüm ve yürümeye karar verdim işte o zaman anladım ki zaten o benim peşimden geliyordu."
    İşte şimdi anladınız mı? Aşk bir kedinin kuyruğudur ki ona ulaşmak için peşinden koşmanız gerekmez, o zaten her hareketinizde arkanızdan gelir.

2. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Canım okumuştum gene büyük zevkle okudum çok güzel paylaşım için tşkler...

3. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    :) Çok doğru ve haklı aşkı kovalarsak o kaçar ancak biz kaçarsak aşk bizi kovalar...

4. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    haklısın hayalcim :deli:

5. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canımm ask öyle birsey ki beklersen değil onu hiç umursamazsan seni buluyo

6. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    haklısın ceydam :18:

7. üni-melek

üni-melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım seni çok seviyorum ağlama kıyamam bitanemmm:18:

aşkın dili... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 100 dilde AŞK

100 dilde AŞK

Eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa yeteri kadar sıfat kullanmışınızdır; Sevgilim, Aşkım, Aşk,Birtanem, Prensesim, Minik gibi . Farklı dillerde sevginizi haykırmak isterseniz, 100 dlde seni seviyorum diyebilirsiniz. Almanca Seni Seviyorum: Ich liebe dich Alsakça Seni Seviyorum: Ich hoan dich gear Amharikçe Seni Seviyorum: Afekrishalehou Apaçice Seni Seviyorum: Shetne she-n zho-n Arapça...
  2. Aşkın dili...

Aşkın dili...

Aşkın DiliHep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte bir gün aşk konuşmaya başlamış ve demiş ki: Ey insanlık hep peşimden koştunuz, bana ulaşmaya çalıştınız. Aslında bana ulaştınız ama hiç fark etmediniz. Benim için ağladığınız zaman bile size hep yalan, belki de şaka gibi geldim. Bana hep yakıştırmalar yaptınız. Size bir hikaye anlatayım. Bir gün küçük bir köpek kuyruğunu...
  3. 100 dilde seni seviyorum aşkım

100 dilde seni seviyorum aşkım

100 dilde aşkım bütün dillerde aşkım farklı dillerde demek her dilde tüm -Afrikaans: Ek het jou liefe -Afrikaans: Ek is lief vir jou -Albanian: te dua...
  4. Aşkın Dili Olsa da Konuşsa...

Aşkın Dili Olsa da Konuşsa...

Yeni bir tavır peydah oldu... Ne zaman evliliklerin çuvallamasından, çözülmesinden konu açılsa... Yaşları 30'ları, 40'ları bulmuş olanların gözleri birden uzaklara dalıyor ve kocaman bir "ah" çekiliyor! Ardından da şu tür bir laf geliyor: "Nerde anneannemle dedemin evliliği nerde bizim evliliklerimiz! Bir onların 55 yıl süren aşkına bak bir de bizim 5.5 yıl bile süremeyen...
  5. çocukların dilinden aşk

çocukların dilinden aşk

En büyüğü 10 yaşında olan bir grup akıllı bıdığa "Sence aşk nedir?" diye sormuşlar. Cevaplara bakınca ...anlıyoruz ki, gerçekten çağ atlıyoruz. Çocukluğumuzda bize "Aşk nedir?" diye sorsalar ne cevap verirdik? Aramızdan cevap verebilen çıkar mıydı? Evet, belki kendi aramızda "Aşk bir sudur iç iç kudur" türünden bir tekerleme yuvarlayıp işin içinden çıkardık ama...

Sayfayı Paylaş