gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

aşkın doruğu(yemeğin adı böyle valla:))

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 2 Soğan 2 Havuç
    1 Kereviz
    1 Sap Pırasa
    1,2 kg Patates
    1 Demet Dereotu
    1 Çorba Kaşığı Margarin
    2 Et Suyu Tableti
    1 Defne Yaprağı
    1,3 kg Dana Fileto
    500 gr Süt Kreması
    Rendelenmiş Limon Kabuğu
    Tuz, Karabiber

Yemeğin Tarifi
    Soğanları kabuklarını soymadan doğrayın. Havuç, kereviz ve pırasayı yıkayıp ayıkladıktan sonra küçük küpler halinde doğrayın. Margarini bir tencerede eritin. Soğanları yağda kavurun. Sebzeleri ekleyip kavurmaya devam edin. 2,5 litre su ilave edin. Et suyu tabletlerini ekleyin. Tuz ve karabiberle tatlandırıp defne yaprağını ekleyin. Dilimlenmiş filetoyu tenceredeki karışıma ilave edip kısık ateşte 2 saat kadar pişirin.
    Bu arada patatesleri yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra sekize bölün. Dereotunu yıkayıp ayıklayın ve ince ince kıyın. 100 gr süt kremasını çırpıp limon kabuğu, tuz ve karabiberle tatlandırın.
    Patatesleri haşlayın. Kalan süt kremasını dereotu ve suyu süzülmüş patatesle karıştırın. Tuz ve karabiberle tatlandırın. Eti tencereden alıp servis tabaklarına yerleştirin. Kremalı patates eşliğinde servis yapın.
    Öneri: Tencerede kalan et suyundan çorba yapabilirsiniz. Bunun için et suyunu bir süzgeçten geçirin. Bir miktar su ve şehriye ekleyip tekrar pişirin.

aşkın doruğu(yemeğin adı böyle valla:)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşkın Doruğu

Aşkın Doruğu

MALZEMELER 2 Soğan 2 Havuç 1 Kereviz 1 Sap Pırasa 1,2 kg Patates 1 Demet Dereotu 1 Çorba Kaşığı Margarin 2 Et Suyu Tableti 1 Defne Yaprağı 1,3 kg Dana Fileto 500 gr Süt Kreması Rendelenmiş Limon Kabuğu Tuz, Karabiber HAZIRLANIŞI Soğanları kabuklarını soymadan doğrayın. Havuç, kereviz ve pırasayı yıkayıp ayıkladıktan sonra küçük küpler halinde doğrayın. Margarini bir tencerede eritin....
  2. BÖyle AŞk

BÖyle AŞk

Bir kız ve bir delikanlı bir motosikletin üzerinde 180Km hızla gidiyorlar ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor; Kız : Lütfen yavaşla, ben korkuyorum Delikanlı : Hayır, bak ne kadar eğlenceli Kız : Lütfen, lütfen, çok korkuyorum Delikanlı : Peki, beni sevdiğini söyle Kız : SENİ ÇOK SEVİYORUM, lütfen yavaşla Delikanlı : Şimdi de bana sıkıca sarıl Kız delikanlıya sıkıca sarılır...
  3. böyle defile gördünüzmü ?valla ben yeni görüyorum:)))

böyle defile gördünüzmü ?valla ben yeni görüyorum:)))

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. doruk

doruk

Eşsiz başarı anlamına gelir.

Sayfayı Paylaş