gebe
  1. eylül

eylül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır...

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında eylül tarafından paylaşıldı.

aşkın gözü kördür hikayesi videosu
    Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?" Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgın Çılgınlık, bağırmış: "Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum!" ve başka hiç kimse Çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için, Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış, 1, 2, 3. Ve Çılgınlık saydıkça, iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramışlar. Şefkat Ay’ın boynuzuna asilmiş; ihanet çöp yığınının içine girmiş; Sevgi bulutların arasına kıvrılmış; Yalan bir tasın altına saklanacağını söylemiş ama yalan söylemiş çünkü gülün dibine saklanmış; Tutku dünyanın merkezine gitmiş; Para hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış. Ve Çılgınlık saymaya devam etmiş, 79, 80, 81, 82. Askın dışında, bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar zaten saklanmış, Aşk, kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş. Bu bizi şaşırmamalı çünkü hepimiz Askı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. Ve Çılgınlık 95, 96, 97... ye gelmiş ve 100'e vardığı anda, Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış. Ve Çılgınlık bağırmış "Sağım solum sobedir, geliyorum!" ve arkasını döndüğünde, ilk önce Tembelliği görmüş, o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra Şefkat’i ayin boynuzunda görmüş ve ihaneti çöplerin arasında, Sevgiyi bulutların arasında, Yalanı gölün dibinde ve Tutkuyu dünyanın merkezinde, hepsini birer bulmuş, sadece biri hariç. Ve Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış, en son saklı kişiyi bulamamış, derken Haset, aşk bulunamadığı için haset ahaha, Çılgınlığın kulağına fısıldamış:"Askı bulamıyorsun, O güllerin arasında saklanıyor." Ve Çılgınlık çatal seklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış, ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü ahaha ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından iki sicim gibi kan akıyormuş, gözlerinden. Çılgınlık Askı bulmak için heyecandan Askın gözlerini çatal sopa ile kör etmiş. "Ne yaptım ben? Ne yaptım ben? Diye bağırmış."Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?" Ve Aşk cevap vermiş, "Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir şey yapmak istersen, benim kılavuzum olabilirsin."Ve o günden beri, Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır..."

Askın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ask ve Zaman..

Ask ve Zaman..

zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Aşk, yardım istemeye karar...
  2. Fiyonklu Ayakkabılar Her Zaman Gözde

Fiyonklu Ayakkabılar Her Zaman Gözde

fiyonklu ayakkabılar Fiyonkun modası hiçbirzaman geçmiyor ve de geçmeyecek gibi görünüyor...Fiyonklu ayakkabılar 2009 yazında yine gözde en şık fiyonklu ayakkabılar siz meleklerim için :tik:
  3. aşkın gözü neden kördür ?

aşkın gözü neden kördür ?

Aşkın gözü neden kördür? Uzun zaman önce,dünya yaratılmadan ve insanlar dünyaya ayak basmadan önce,iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış.Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış: "Neden saklambaç oynamıyoruz?" Ve hepsi bu fikri beğenmiş,ve hemen Çılgınlık bağırmış:"Ben ebe olmak...
  4. Ask ve Zaman

Ask ve Zaman

Ask ve zaman, Ask hikayeleri, Ask hakkinda, Ask hikayesi, Ask siirleri Ask bir gün Adada yalniz kalmis. Birden bire gözüne Zenginlik ilismis.. Ask Zenginlige bagirarak: " Zenginlik, Zenginlik! Bana yardim edermisin, burda tek kaldim" demis. Zenginlik aska dönerek "Teknemde cok Altin ve Gümüs var, seni alamam" demis.Daha sonra Ask, Sevinci görmüs. Bir umutla...
  5. Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkı sözleri ve Notaları

Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkı sözleri ve Notaları

Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkı Notaları Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun Notaları sözleri Bu gün bir ziyaretçimiz, bizden Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun adlı şarkının notalarını rica etmiş. Biz de o misafirimiz ve sizler için de Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun şarkısının sözlerini ve notalarını paylaşıyoruz Melek'ler. Bestesi Avni Anıla Güftesi Şahin Çandıra ait olan...

Sayfayı Paylaş