gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Aşkın İle Aşıklar İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Aşkın ile aşıklar Yansın ya Rasûlallah İçip aşkın şerabın
    Kansın ya Rasûlallah

Şol seni seven kişi
    Verir yoluna başı
    İki cihan güneşi
    Sensin ya Rasûlallah
    Şol seni sevenlere
    Kıl şefaat onlara
    Mümin olan tenlere
    Cansın Ya Resulallah

Aşık oldum dildare
    Bülbül oldum gülzare
    Seni sevmeyen nare
    Yansın Ya Resulallah

Şol seni seven sübhan
    Oldu kamuya sultan
    Canım yoluna kurban
    Olsun Ya Resulallah

Aşık Yunus'un canı
    İlm ü şefaat kânı
    Alemlerin sultanı
    Sensin ya Rasûlallah!

Aşkın İle Aşıklar İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk / aşık

Aşk / aşık

Yürek sızısına, üzüntü ve kedere delalet eder. Aşık olduğunu gören üzüntüye düşer. Aşık olup öldüğünü gören vuslata eremez. Aşk etkisiyle öldüğünü, sonra da dirildiğini gören maşukuna kavuşur. Gezginci aşık, gönül ehli, gönül zengini, dünyanın zorluklarıı karşısında çaresiz kalmış kimseye delalet eder. Düşünde Cennete girdiğini gören sevgilisine kavuşur. (Ayrıca Bakınız; Muhabbet.)Rüyada...
  2. Hakka Aşık Olan Gelsin İlahisi

Hakka Aşık Olan Gelsin İlahisi

hakka aşık olanlar ilahisi derdine derman isteyen gelsin hakka aşık olan sözleri olan kişi kişi sözleri Bu yol Hak yoludur Hakka aşık olan gelsin Hak yolu derman yoludur Derdine derman arayan gelsin Hak Muhammedin yoludur Muhammed Rabbinin Gülüdür Sevda Güllerde gizlidir Gönlünde Gül sevdası isteyen gelsin Hak hayatın manasıdır Hayatı anlamak isteyen gelsin Hak sabrın kalesidir...
  3. Aşk ilahisi

Aşk ilahisi

aşk ilahisi Bu Aşk Bir Bahri Ummandir Aşiği Yakan Ateş-i Aşktir Tek Aşk Ulvi Maşukadir Bundan Daha Güzeli Var Midir? Ayin şin Kaf Ne Güzelde Bir Ittifak Bu Olmasaydi Olurmuydu Aşk Aşk Olmasa Olur Muydu Insan Aşik Kavuşamadi Maşukuna Bu Nasil Hicran Hak şerleri Hayr Eyler Aşk I Cihanda Var Eyler Aşk Olmassa Yaratmazdi Insani Kamil Yapmazdi
  4. Aşkın İlahisi

Aşkın İlahisi

Aşkın ile aşıklar Yansın ya Rasûlallah İçip aşkın şerabın Kansın ya Rasûlallah Şol seni seven kişi Verir yoluna başı İki cihan güneşi Sensin ya Rasûlallah Şol seni sevenlere Kıl şefaat onlara Mümin olan tenlere Cansın Ya Resulallah Aşık oldum dildare Bülbül oldum gülzare Seni sevmeyen nare Yansın Ya Resulallah Şol seni seven sübhan Oldu kamuya sultan Canım yoluna kurban Olsun...
  5. Aşık Oldum şanina ilahisi

Aşık Oldum şanina ilahisi

hakka aşık oldun ise ilahisi sözleri hakka aşık oldun ise ilahisi Aşık oldum şerefine şanına Canım sana kurban olsun Muhammed Senin aşkın ile kıydım canıma Canım sana kurban olsun Muhammed Seni sevdim ben usandım canımdan Bekliyorum haber gelmez cenandan Senin aşkın ile geçtim bu candan Canım sana kurban olsun Muhammed Seni sevmeyen canı niderim Seherlerde ahu feryat ederim Şefaat...

Sayfayı Paylaş