gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Aşkın yolu ilahisi

Konu, 'Çöplük' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Severem ben seni candan içerü
    Yolum vardur bu erkandan içerü
    Şeri’at tarikat yoldur varana
    Hakikat meyvesi andan içerü
    Tecelliden nasib erdi kimine
    Kimünün maksudı bundan içerü
    Beni bende demen bende değülem
    Bir ben vardur bende benden içerü
    Senün aşkın beni benden alubdır
    Ne şirin derd bu dermandan içerü
    Miskin Yunus gözü tuş oldı sana
    Kapunda bir kuldur senden içerü
    (Aşık Yunus emre)

Aşkın yolu ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aşk ilahisi

Aşk ilahisi

aşk ilahisi Bu Aşk Bir Bahri Ummandir Aşiği Yakan Ateş-i Aşktir Tek Aşk Ulvi Maşukadir Bundan Daha Güzeli Var Midir? Ayin şin Kaf Ne Güzelde Bir Ittifak Bu Olmasaydi Olurmuydu Aşk Aşk Olmasa Olur Muydu Insan Aşik Kavuşamadi Maşukuna Bu Nasil Hicran Hak şerleri Hayr Eyler Aşk I Cihanda Var Eyler Aşk Olmassa Yaratmazdi Insani Kamil Yapmazdi
  2. Aşkın İlahisi

Aşkın İlahisi

Aşkın ile aşıklar Yansın ya Rasûlallah İçip aşkın şerabın Kansın ya Rasûlallah Şol seni seven kişi Verir yoluna başı İki cihan güneşi Sensin ya Rasûlallah Şol seni sevenlere Kıl şefaat onlara Mümin olan tenlere Cansın Ya Resulallah Aşık oldum dildare Bülbül oldum gülzare Seni sevmeyen nare Yansın Ya Resulallah Şol seni seven sübhan Oldu kamuya sultan Canım yoluna kurban Olsun...
  3. Dervişlik Yolu İlahisi

Dervişlik Yolu İlahisi

derviş olan viran olur aşk ateşiyle kül olur dem be dem allah ile olur bu aşkı bir umman olur tatmayanlar bilmez bu rahı muhakkak allaha ulaşmalı dem be dem hakka varmalı insanı aşk ateşinde yandırmalı
  4. yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin ilahisi

yollar tükensin yollar bitsin yolcuyum yolcuyum dünden bugüne tükensin yolları bitsin ötelerden haber verenler gelsin Yollar tükensin yolar bitsin Güzelliği örten örtüler kalsın Zamanlar bir adım dünya bir karış Ötelerden haber verenler gelsin Yolcuyum yolcuyum dünden bu güne Çiçekler dökülür heybelerimden Bir ince hikmeti çekip çıkarmak Uzayan geceden derinliklerden Dillerin sözlerin durduğu...
  5. yolun sonu ilahisi

yolun sonu ilahisi

Sanma dünyada kullar baki kalacak Elbet bu dünya fani bir son bulacak Anlamsız ameller hazlar hep kaybolacak Elbette ki her beden toprak olacak O ürperti veren yer mekân olacak Ne ürperti kalacak ne korkulacak Kimi derin uykuda huzur bulacak Kimi azap eza cefa sorgulanacak Kimi cehennemlik kimi cennet tacıdır İman etmek her kulun ihtiyacıdır Acı tatlı şen üzgün yaşadıkların Ne son...

Sayfayı Paylaş